Similar products
SmartphoneApple iPhone SE (2022) 64GB Midnight
- Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
149.00 € / 291.42 BGN
129.00 € / 252.30 BGN
SmartphoneApple iPhone 15 Pro 128GB Blue Titanium
- Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
539.00 € / 1054.19 BGN
499.00 € / 975.96 BGN
SmartphoneApple iPhone 14 Pro Max 128GB Silver
- Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
469.00 € / 917.28 BGN
SmartphoneApple iPhone 13 128GB Midnight
- Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
299.00 € / 584.79 BGN
249.00 € / 487.00 BGN
SmartphoneApple iPhone 17e 256GB Pink Unboxed
- Like New
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
639.00 € / 1249.78 BGN
TabletApple iPad 10.2 7th Gen A2197 (2019) 32GB Wi-Fi Space Gray
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
149.00 € / 291.42 BGN
139.00 € / 271.86 BGN
SmartphoneApple iPhone 15 Pro 128GB Black Titanium
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
649.00 € / 1269.33 BGN
549.00 € / 1073.75 BGN
SmartphoneApple iPhone 14 Pro 256GB Space Black
- Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
469.00 € / 917.28 BGN
459.00 € / 897.73 BGN
SmartphoneApple iPhone 15 128GB Green
- Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
439.00 € / 858.61 BGN
419.00 € / 819.49 BGN
TabletApple iPad Pro 12.9 5th Gen A2378 (2021) 256GB Wi-Fi Space Gray
- Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
599.00 € / 1171.54 BGN
549.00 € / 1073.75 BGN
| Model | iPhone 6s |
| Class | Smartphone |
| Status | Good |
| CPU | Dualcore 1.84 GHz Twister |
| Chipset | Apple A9 |
| RAM Memory | 2GB |
| Data memory | 64GB |
| Video Card | PowerVR GT7600 (six-core graphics) |
| Display size | 4.7 inches (11.9sm) |
| Display technology | LED IPS LCD |
| Resolution | 750 x 1334 pixels |
| Front camera | 5 MP, HDR, panorama |
| Camera | 12 MP, PDAF, Dual LED flash, HDR |
| Audio | Loudspeaker Voice 66dB / Noise 64dB / Ring 65dB и 3,5mm jack 16-bit/44.1kHz audio. |
| WIFI | Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band, hotspot |
| Card reader | No |
| 3G Module | 3G / SIM card |
| Size | 138.3 x 67.1 x 7.1 mm |
| Battery | Li-Ion 1715 mAh |
| Weight | 143 g |
| Bluetooth | Bluetooth 4.2, A2DP, LE |
| Sim card | Nano SIM |
| Color | space grey |
| Manufacturer | Apple |
Renovated Apple Iphone 6s.
The model does not need to be presented, but still:
Excellent design, great processor, camera - 12 megapixels, Live photos, 3D touchscreen!
A perfect ratio in the hand, a great display and new iOS versions.
The iPhone 6S is an amazing phone, a suitable successor to the iPhone 6 with key enhancements in several very important areas:
camera and images, smarter display and touch and generally improved user contact.
It is offered for purchase online or physically in our showrooms - Sofia, Pleven, Rousse, Varna.
The photos show the specific cosmetic flaws of the re-evaluated iPhone 6s.
Reliable condition with 12-month warranty from HOP.BG.
Hop.bg has both new and used equipment. In order to be as useful and honest as possible to our customers, we divide the products in our store into 2 categories according to the type of equipment. They are:
- New
Brand new device, sealed in its original packaging, with all factory accessories included.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Like New
Looks almost identical to a brand-new product – no or minimal signs of previous use.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Excellent (Grade A)
Lightly used with almost unnoticeable signs of wear. Works flawlessly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Very Good (Grade B)
Moderate signs of use (small scratches), but 100% reliable and functional.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Good (Grades BC, C, C-)
Visible signs of use (scratches, marks), but fully operational and budget-friendly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
Yes, all products in Hop.bg have a warranty that is different for the respective categories and brands.
- Renovated products category Printers, Smartphones, Tablets - 6 months
- Renovated products from the categories Computers, Laptops, Workstations - 6 months with the possibility of extension up to 12 months.
- Renovated products Apple, monitors and unpacked products category Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 12 months
- New products from the categories Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 24 months
Battery warranty period:
- For new laptops: 6 months;
- For used (renovated) laptops: 6 months;
- For used (renovated) Apple mobile phones / tablets: 6 months;
- For used (renovated) mobile phones / tablets of other brands: 3 months.
SmartphoneApple iPhone 12 64GB Black
- Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
189.00 € / 369.65 BGN
179.00 € / 350.09 BGN
TabletApple iPad Pro 12.9 2nd A1670 (2017) Space Gray Wi-Fi 64GB
- Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
219.00 € / 428.33 BGN
199.00 € / 389.21 BGN
LaptopApple MacBook Pro A2141 (2019) Silver, i7-9750H, 32GB, 512GB SSD, 16'' Retina 3072x1920, Touchbar, Radeon Pro 5500M
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
529.00 € / 1034.63 BGN
499.00 € / 975.96 BGN
SmartphoneApple iPhone 14 128GB Midnight
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
349.00 € / 682.58 BGN
329.00 € / 643.47 BGN
TabletApple iPad 10.2 7th Gen A2197 (2019) 32GB Wi-Fi Space Gray
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
149.00 € / 291.42 BGN
139.00 € / 271.86 BGN


