Similar products
SmartphoneApple iPhone 15 128GB Green
- Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
439.00 € / 858.61 BGN
419.00 € / 819.49 BGN
SmartphoneApple iPhone 12 Pro Max 256GB Silver
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
329.00 € / 643.47 BGN
319.00 € / 623.91 BGN
SmartphoneApple iPhone 14 Pro 128GB Space Black
- Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
439.00 € / 858.61 BGN
399.00 € / 780.38 BGN
SmartphoneApple iPhone 14 Pro Max 128GB Space Black
- Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
469.00 € / 917.28 BGN
SmartphoneApple iPhone 12 Pro Max 256GB Pacific Blue
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
329.00 € / 643.47 BGN
319.00 € / 623.91 BGN
LaptopDell Latitude 7420, i7-1185G7, 32GB, 512GB SSD, 14" IPS UHD 3840x2160
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
449.00 € / 878.17 BGN
404.00 € / 790.16 BGN
LaptopHP EliteBook 850 G8, i7-1185G7, 16GB, 512GB SSD, Touchscreen, 15.6" IPS Full HD 1920x1080
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
489.00 € / 956.40 BGN
440.00 € / 860.57 BGN
LaptopHP EliteBook 850 G6, i5-8365U, 16GB, 512GB SSD, Touchscreen, 15.6" IPS Full HD 1920x1080
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
319.00 € / 623.91 BGN
287.00 € / 561.32 BGN
LaptopDell Latitude 5500, i7-8665U, 16GB, 512GB SSD, 15.6'' IPS Full HD 1920x1080
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
299.00 € / 584.79 BGN
269.00 € / 526.12 BGN
Mobile workstationDell Precision 5550, i7-10875H, 32GB, 512GB SSD, 15.6" IPS WUXGA 1920x1200, Quadro T2000
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
689.00 € / 1347.57 BGN
620.00 € / 1212.61 BGN
| Model | iPhone 6s |
| Class | Smartphone |
| Status | Very Good |
| CPU | Dual-core 1.84 GHz Twister |
| Chipset | Apple A9 (14 nm) |
| RAM Memory | 2GB |
| Data memory | 32GB |
| Video Card | PowerVR GT7600 (six-core graphics) |
| Display size | 4.7 inches (11.93 сm) |
| Display technology | LED, IPS |
| Resolution | 750 x 1334 pixels |
| Distance between points | ~326 ppi |
| Front camera | 5 MP, HDR, panorama |
| Camera | 12 MP, AF, HDR, dual-LED flash |
| Audio | 16-bit/44.1kHz audio |
| WIFI | Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band, hotspot |
| Interfaces | lightning port, 3.5mm jack |
| Card reader | No |
| 3G Module | 3G / SIM card |
| GSM - SIM | 850 / 900 / 1800 / 1900 |
| Size | 138.3 x 67.1 x 7.1 mm |
| Battery | Li-Ion 1715 mAh |
| Weight | 143 g |
| Bluetooth | Bluetooth 4.2, A2DP, LE |
| Sim card | nano-SIM |
| Color | space grey |
| Manufacturer | Apple |
Used but refurbished Apple iPhone 6S smartphone.
A model that does not need presentation. Excellent design, fast processor, 2GB RAM, camera - 12 megapixels, Live photos, 3D touch screen!
Perfect hand-to-hand ratio, a great 4.7-inch IPS display, 32GB storage for files and applications, and support for new iOS versions.
The iPhone 6S is an amazing phone, a suitable successor to the iPhone 6 with key enhancements in a few very important areas: camera and images, smarter display and touch and generally improved user contact.
It is offered for purchase online or physically in our showrooms - Sofia, Pleven, Rousse, Varna.
The photos of the renovated products are model examples.
RENOVATED condition with 12 months warranty from HOP.BG.
Hop.bg has both new and used equipment. In order to be as useful and honest as possible to our customers, we divide the products in our store into 2 categories according to the type of equipment. They are:
- New
Brand new device, sealed in its original packaging, with all factory accessories included.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Like New
Looks almost identical to a brand-new product – no or minimal signs of previous use.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Excellent (Grade A)
Lightly used with almost unnoticeable signs of wear. Works flawlessly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Very Good (Grade B)
Moderate signs of use (small scratches), but 100% reliable and functional.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Good (Grades BC, C, C-)
Visible signs of use (scratches, marks), but fully operational and budget-friendly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
Yes, all products in Hop.bg have a warranty that is different for the respective categories and brands.
- Renovated products category Printers, Smartphones, Tablets - 6 months
- Renovated products from the categories Computers, Laptops, Workstations - 6 months with the possibility of extension up to 12 months.
- Renovated products Apple, monitors and unpacked products category Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 12 months
- New products from the categories Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 24 months
Battery warranty period:
- For new laptops: 6 months;
- For used (renovated) laptops: 6 months;
- For used (renovated) Apple mobile phones / tablets: 6 months;
- For used (renovated) mobile phones / tablets of other brands: 3 months.
SmartphoneApple iPhone 15 Pro 128GB Natural Titanium
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
649.00 € / 1269.33 BGN
549.00 € / 1073.75 BGN
MonitorLenovo ThinkVision P27Q-10, 27" IPS Quad HD 2560x1440
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
149.00 € / 291.42 BGN
134.00 € / 262.08 BGN
LaptopHP EliteBook 850 G8, i7-1185G7, 16GB, 512GB SSD, 15.6" IPS Full HD 1920x1080
- Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
439.00 € / 858.61 BGN
395.00 € / 772.55 BGN
SmartphoneApple iPhone 12 64GB Black
- Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
379.00 € / 741.26 BGN
179.00 € / 350.09 BGN
LaptopApple MacBook Pro A2485 (2021) Space Gray, Apple M1 Pro, 32GB, 1TB SSD, 16'' Liquid Retina XDR 3456x2234
- Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
989.00 € / 1934.32 BGN
919.00 € / 1797.41 BGN




