Similar products
SmartphoneApple iPhone 14 128GB Midnight
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
349.00 € / 682.58 BGN
329.00 € / 643.47 BGN
SmartphoneApple iPhone 16 Plus 128GB Black
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
619.00 € / 1210.66 BGN
599.00 € / 1171.54 BGN
SmartphoneApple iPhone SE (2022) 64GB Midnight
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
169.00 € / 330.54 BGN
149.00 € / 291.42 BGN
SmartphoneApple iPhone 17e 256GB Pink Unboxed
- Like New
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
639.00 € / 1249.78 BGN
SmartphoneApple iPhone 13 Pro Max 256GB Graphite
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
419.00 € / 819.49 BGN
399.00 € / 780.38 BGN
LaptopApple MacBook Pro A2442 (2021) Space Gray, Apple M1 Pro, 16GB, 1TB SSD, 14.2' Liquid Retina 3024x1964
- Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
779.00 € / 1523.59 BGN
729.00 € / 1425.80 BGN
LaptopHP EliteBook 840 G8 Like New, i5-1145G7, 16GB, 256GB SSD, 14" IPS Full HD 1920x1080
- Like New
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
439.00 € / 858.61 BGN
409.00 € / 799.93 BGN
SmartphoneSamsung Galaxy S23 Ultra 5G 256GB Phantom Black
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
499.00 € / 975.96 BGN
449.00 € / 878.17 BGN
SmartphoneApple iPhone 15 128GB Black
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
449.00 € / 878.17 BGN
439.00 € / 858.61 BGN
ComputerApple iMac 21.5’’ A2116 (Late 2019) Silver, i5-8500, 16GB, 512GB SSD, Retina 4096x2304, AMD Radeon Pro 560X
- Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
529.00 € / 1034.63 BGN
419.00 € / 819.49 BGN
| Model | iPhone 6s |
| Class | smartphone |
| Status | Good |
| CPU | Dual-core 1.84 GHz Twister |
| Chipset | Apple A9 (14 nm) |
| RAM Memory | 2GB |
| Data memory | 32GB |
| Video Card | PowerVR GT7600 (six-core graphics) |
| Display size | 4.7 inches (11.94cm) |
| Display technology | LED IPS LCD |
| Resolution | 750 x 1334 pixels |
| Front camera | 5 MP |
| Camera | 12 MP, PDAF |
| Audio | 16-bit/44.1kHz audio |
| WIFI | Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band, hotspot |
| Card reader | N/A |
| 3G Module | 3G / SIM card |
| GSM - SIM | 850 / 900 / 1800 / 1900 |
| Size | 138.3 x 67.1 x 7.1 mm |
| Battery | Li-Ion 1715 mAh |
| Weight | 143 g |
| Bluetooth | Bluetooth 4.2, A2DP, LE |
| Sim card | nano-SIM |
| Color | Space Grey |
| Manufacturer | Apple | Warranty: | 12 months |
Used Apple iPhone 6S smartphone.
A model that does not need presentation. Excellent design, fast processor, 2GB RAM, camera - 12 megapixels, Live photos, 3D touch screen!
Perfect hand-to-hand ratio, a great 4.7-inch IPS display, 32GB storage for files and applications, and support for new iOS versions.
The iPhone 6S is an amazing phone, a suitable successor to the iPhone 6 with key enhancements in a few very important areas: camera and images, smarter display and touch and generally improved user contact.
The product has cosmetic disadvantages that do not affect its normal working ability - traces of use.
It is offered for purchase online or physically in our showrooms - Sofia, Pleven, Rousse, Varna.
The photos show the specific cosmetic flaws of the re-evaluated iPhone 6s.
Reliable condition with 12-month warranty from HOP.BG.
Hop.bg has both new and used equipment. In order to be as useful and honest as possible to our customers, we divide the products in our store into 2 categories according to the type of equipment. They are:
- New
Brand new device, sealed in its original packaging, with all factory accessories included.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Like New
Looks almost identical to a brand-new product – no or minimal signs of previous use.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Excellent (Grade A)
Lightly used with almost unnoticeable signs of wear. Works flawlessly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Very Good (Grade B)
Moderate signs of use (small scratches), but 100% reliable and functional.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Good (Grades BC, C, C-)
Visible signs of use (scratches, marks), but fully operational and budget-friendly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
Yes, all products in Hop.bg have a warranty that is different for the respective categories and brands.
- Renovated products category Printers, Smartphones, Tablets - 6 months
- Renovated products from the categories Computers, Laptops, Workstations - 6 months with the possibility of extension up to 12 months.
- Renovated products Apple, monitors and unpacked products category Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 12 months
- New products from the categories Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 24 months
Battery warranty period:
- For new laptops: 6 months;
- For used (renovated) laptops: 6 months;
- For used (renovated) Apple mobile phones / tablets: 6 months;
- For used (renovated) mobile phones / tablets of other brands: 3 months.
SmartphoneApple iPhone 13 128GB Midnight
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
289.00 € / 565.23 BGN
269.00 € / 526.12 BGN
TabletApple iPad Mini 5th Gen A2133 (2019) 64GB Wi-Fi Silver
- Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
189.00 € / 369.65 BGN
169.00 € / 330.54 BGN
LaptopHP EliteBook 840 G8, i5-1135G7, 16GB, 256GB SSD, 14" IPS Full HD 1920x1080
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
389.00 € / 760.82 BGN
359.00 € / 702.14 BGN
LaptopApple MacBook Pro A2442 (2021) Space Gray, M1 Pro, 16GB , 512GB SSD, 14.2'' Liquid Retina 3024x1964
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
799.00 € / 1562.71 BGN
749.00 € / 1464.92 BGN
SmartphoneApple iPhone SE (2022) 64GB Midnight
- Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
149.00 € / 291.42 BGN
129.00 € / 252.30 BGN




