Similar products
SmartphoneApple iPhone 12 64GB Red
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
215.00 € / 420.50 BGN
199.00 € / 389.21 BGN
SmartphoneApple iPhone 15 128GB Black
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
449.00 € / 878.17 BGN
439.00 € / 858.61 BGN
SmartphoneApple iPhone 15 128GB Green
- Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
439.00 € / 858.61 BGN
419.00 € / 819.49 BGN
SmartphoneApple iPhone SE (2020) 64GB Black
- Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
99.00 € / 193.63 BGN
SmartphoneApple iPhone 14 128GB Starlight
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
349.00 € / 682.58 BGN
329.00 € / 643.47 BGN
SmartphoneSamsung Galaxy S24 Ultra 5G 256GB Titanium Black
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
599.00 € / 1171.54 BGN
549.00 € / 1073.75 BGN
SmartphoneApple iPhone 15 128GB Green
- Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
439.00 € / 858.61 BGN
419.00 € / 819.49 BGN
ComputerApple iMac 21.5’’ A2116 (Late 2019) Silver, i5-8500, 16GB, 32SSD+1TB HDD, Retina 4096x2304, AMD Radeon Pro 560X
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
499.00 € / 975.96 BGN
399.00 € / 780.38 BGN
MonitorHP 27F, 27" IPS Full HD 1920x1080
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
159.00 € / 310.98 BGN
143.00 € / 279.68 BGN
SmartphoneSamsung Galaxy S26 ULTRA 5G 512GB White Unboxed
- Like New
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
1199.00 € / 2345.04 BGN
1149.00 € / 2247.25 BGN
| Model | iPhone 7 Plus |
| Class | Smartphone |
| Status | Like New |
| CPU | Quad-core 2.34 GHz (2x Hurricane + 2x Zephyr) |
| Chipset | Apple A10 Fusion (16 nm) |
| RAM Memory | 3GB |
| Data memory | 32GB |
| Video Card | PowerVR Series7XT Plus |
| Display size | 5.5'' inches (13.97cm) |
| Display technology | LED, IPS |
| Resolution | 1920 x 1080 pixels (Full HD) |
| Distance between points | ~401 ppi |
| Front camera | 7 MP, HDR |
| Camera | 2x 12 MP, OIS, PDAF, Quad LED flash |
| WIFI | Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band, hotspot |
| Interfaces | lightning port |
| Card reader | N/A |
| Size | 158.2 x 77.9 x 7.3 mm |
| Battery | Li-Ion 2900 mAh |
| Weight | 188 g |
| Bluetooth | Bluetooth 4.2, A2DP, LE |
| Sim card | Nano-SIM |
| Color | silver |
| Manufacturer | Apple |
Used Apple iPhone 7 Plus smartphone.
A fast smartphone with excellent performance, an advanced camera, high quality stereo speakers, long battery life, and an even brighter display for better color rendering.
All-new design and durable aluminum housing. 5.5-inch Retina Full HD display with 3D Touch for all the features of the iOS operating system.
Like its younger brother, the iPhone 7, the Home button has no so-called "click". Here, Apple uses "Taptic Engine" technology (linear vibration module), which creates the feeling that the entire bottom of the display clicks when you press the button.
12 megapixel main camera with added optical stabilization and 6-element lens for even more vibrant images. Also a 12MP telephoto lens for excellent quality with close-up and depth-of-field effects for portrait photography.
The model is powered by a powerful and efficient A10 Fusion processor with 4 cores and 3GB of RAM. A new architecture has been introduced to allow for speedy processing when needed, as well as the ability to save energy.
Built-in stereo speakers with twice the volume of the iPhone 6s and increased dynamic range that impress whether you are listening to music, watching videos or talking.
The product has cosmetic defects that do not affect its functionality.
Photos of the refurbished with slight sign of usage products are model-specific.
It is available for purchase at a bargain price online or physically at our showrooms - Sofia, Pleven, Ruse, Varna.
Condition refurbished with slight sign of usage with a 12 month warranty from HOP.BG
Hop.bg has both new and used equipment. In order to be as useful and honest as possible to our customers, we divide the products in our store into 2 categories according to the type of equipment. They are:
- New
Brand new device, sealed in its original packaging, with all factory accessories included.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Like New
Looks almost identical to a brand-new product – no or minimal signs of previous use.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Excellent (Grade A)
Lightly used with almost unnoticeable signs of wear. Works flawlessly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Very Good (Grade B)
Moderate signs of use (small scratches), but 100% reliable and functional.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Good (Grades BC, C, C-)
Visible signs of use (scratches, marks), but fully operational and budget-friendly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
Yes, all products in Hop.bg have a warranty that is different for the respective categories and brands.
- Renovated products category Printers, Smartphones, Tablets - 6 months
- Renovated products from the categories Computers, Laptops, Workstations - 6 months with the possibility of extension up to 12 months.
- Renovated products Apple, monitors and unpacked products category Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 12 months
- New products from the categories Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 24 months
Battery warranty period:
- For new laptops: 6 months;
- For used (renovated) laptops: 6 months;
- For used (renovated) Apple mobile phones / tablets: 6 months;
- For used (renovated) mobile phones / tablets of other brands: 3 months.
MonitorDell P2719H, 27" IPS Full HD 1920x1080
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
139.00 € / 271.86 BGN
125.00 € / 244.48 BGN
MonitorHP E27 G4, 27" IPS Full HD 1920x1080
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
129.00 € / 252.30 BGN
116.00 € / 226.88 BGN
ComputerApple iMac 27’’ A2115 (2019) Silver, i5-8500, 32GB, 512GB SSD, Retina 5120x2880, Radeon Pro 570X
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
699.00 € / 1367.13 BGN
659.00 € / 1288.89 BGN
SmartphoneApple iPhone SE (2022) 64GB Midnight
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
369.00 € / 721.70 BGN
SmartphoneApple iPhone 16 128GB Black
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
639.00 € / 1249.78 BGN
579.00 € / 1132.43 BGN
