Similar products
SmartphoneApple iPhone 14 128GB Starlight
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
369.00 € / 721.70 BGN
349.00 € / 682.58 BGN
SmartphoneApple iPhone 13 Pro 256GB Graphite
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
399.00 € / 780.38 BGN
379.00 € / 741.26 BGN
SmartphoneApple iPhone 15 Plus 128GB Plus Yellow
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
499.00 € / 975.96 BGN
SmartphoneApple iPhone 12 mini 64GB Black
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
209.00 € / 408.77 BGN
199.00 € / 389.21 BGN
SmartphoneApple iPhone 14 Pro 256GB Space Black
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
519.00 € / 1015.08 BGN
489.00 € / 956.40 BGN
Similar products
LaptopHP EliteBook 840 G8, i7-1185G7, 16GB, 512GB SSD, 14" Full HD 1920x1080
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
379.00 € / 741.26 BGN
341.00 € / 666.94 BGN
Mobile Workstation Dell Precision 5570, i7-12800H, 32GB, 512GB SSD, 15.6" IPS Full HD 1920x1080 , RTX A2000
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
1029.00 € / 2012.55 BGN
926.00 € / 1811.10 BGN
MonitorHP E24I G4, 23.8" IPS Full HD 1920x1080
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
99.00 € / 193.63 BGN
89.00 € / 174.07 BGN
LaptopHP EliteBook 840 G10, i5-1350P, 16GB, 512GB SSD, 14" IPS Full HD 1920x1080
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
589.00 € / 1151.98 BGN
530.00 € / 1036.59 BGN
MonitorPhilips 275E2, 27" IPS QHD 2560x1440
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
159.00 € / 310.98 BGN
143.00 € / 279.68 BGN
| Model | iPhone 8 |
| Class | Smartphone |
| Status | Excellent |
| CPU | Hexa-core (2x Monsoon + 4x Mistral) |
| Chipset | Apple A11 Bionic (10 nm) |
| RAM Memory | 2GB |
| Data memory | 256GB |
| Video accelerator | Apple GPU (three-core graphics) |
| Video Card | Apple GPU (three-core graphics) |
| Display size | 4.7'' inches (11.94cm) |
| Display technology | IPS LCD |
| Resolution | 750x1334 pixels |
| Distance between points | 326 ppi |
| Front camera | 7 MP, HDR, Face detection, panorama |
| Camera | 12 MP, PDAF, OIS, Quad LED flash, HDR |
| WIFI | Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac |
| Card reader | Не |
| 3G Module | 3G / SIM card |
| GSM - SIM | Nano SIM |
| Battery | 1821mAh Li-Ion |
| Weight | 148g. |
| Bluetooth | Bluetooth 5.0, A2DP, LE |
| Color | Space Gray |
| Manufacturer | Apple |
Used Apple iPhone 8 smartphone.
Fast smartphone with key enhancements in some areas - display, camera, processor, design.
With excellent performance, sophisticated camera, stereo speakers with high sound quality, long battery life and even brighter display for better color rendering.
There is a slight change in hull design - glass back. The display is a 4.7-inch Retina HD with 3D Touch for all iOS operating system features.
As with its predecessors iPhone 7 and 7+, the Home Button does not have the so-called "Click". Here, Apple uses the "Taptic Engine" technology (line vibration module), which gives the impression that the entire bottom of the display clicks when you press the button.
Innovation in the camera - not one, but two main cameras with optical image stabilization, a faster 12MP lens with 6 elements for even more vibrant pictures, depth sensors, new color filters, more precise pixels and a new telephoto camera with OIS. For photos of impressive quality like a photo studio.
The model is powered by a powerful and intelligent A11 Bionic processor, which according to Apple is 70% faster than A10 Fusion, 3GB RAM and a fast three-way video accelerator.
The product has cosmetic disadvantages that do not violate its normal working capacity.
It is offered for purchase online or physically in our showrooms - Sofia, Pleven, Rousse, Varna.
Reliable condition with 12-month warranty from HOP.BG
Hop.bg has both new and used equipment. In order to be as useful and honest as possible to our customers, we divide the products in our store into 2 categories according to the type of equipment. They are:
- New
Brand new device, sealed in its original packaging, with all factory accessories included.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Like New
Looks almost identical to a brand-new product – no or minimal signs of previous use.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Excellent (Grade A)
Lightly used with almost unnoticeable signs of wear. Works flawlessly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Very Good (Grade B)
Moderate signs of use (small scratches), but 100% reliable and functional.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Good (Grades BC, C, C-)
Visible signs of use (scratches, marks), but fully operational and budget-friendly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
Yes, all products in Hop.bg have a warranty that is different for the respective categories and brands.
- Renovated products category Printers, Smartphones, Tablets - 6 months
- Renovated products from the categories Computers, Laptops, Workstations - 6 months with the possibility of extension up to 12 months.
- Renovated products Apple, monitors and unpacked products category Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 12 months
- New products from the categories Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 24 months
Battery warranty period:
- For new laptops: 6 months;
- For used (renovated) laptops: 6 months;
- For used (renovated) Apple mobile phones / tablets: 6 months;
- For used (renovated) mobile phones / tablets of other brands: 3 months.
Similar products
LaptopHP EliteBook 630 G11, Ultra 5 135U, 16GB, 512GB SSD, Тouchscreen, 13.3" IPS Full HD 1920x1080
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
509.00 € / 995.52 BGN
458.00 € / 895.77 BGN
LaptopHP EliteBook 850 G8, i7-1185G7, 16GB, 512GB SSD, Touchscreen 15.6" IPS Full HD 1920x1080
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
569.00 € / 1112.87 BGN
512.00 € / 1001.38 BGN
MonitorDell UltraSharp U2719D, 27" IPS Quad HD 2560x1440
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
159.00 € / 310.98 BGN
143.00 € / 279.68 BGN
КомпютриHP ProOne 440 G5 All-in-One, i5-9500T, 16GB, 256GB SSD, 23.8'' IPS Full HD 1920x1080 Touchscreen
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
479.00 € / 936.84 BGN
431.00 € / 842.96 BGN
ComputerApple iMac 21.5’’ A2116 (Late 2019) Space Gray, i3-8100, 16GB, 500GB SSD, Retina 4096x2304, Radeon Pro 555X
- Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
429.00 € / 839.05 BGN
369.00 € / 721.70 BGN


