Similar products
SmartphoneApple iPhone 15 Pro Max 256GB Natural Titanium
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
719.00 € / 1406.24 BGN
689.00 € / 1347.57 BGN
SmartphoneApple iPhone 13 mini 128GB Starlight
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
269.00 € / 526.12 BGN
249.00 € / 487.00 BGN
SmartphoneApple iPhone 16 Pro 128GB Black Titanium
- Good
- Refurbished
- Leasing
749.00 € / 1464.92 BGN
699.00 € / 1367.13 BGN
SmartphoneApple iPhone 16 Pro 128GB Black Titanium
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
759.00 € / 1484.47 BGN
739.00 € / 1445.36 BGN
SmartphoneApple iPhone 16 Plus 128GB Black
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
719.00 € / 1406.24 BGN
659.00 € / 1288.89 BGN
Similar products
LaptopHP EliteBook 850 G7, i5-10310U, 16GB, 256GB SSD, 15.6" IPS Full HD 1920x1080
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
389.00 € / 760.82 BGN
350.00 € / 684.54 BGN
MonitorDell P2419HC, 24'' IPS Full HD 1920x1080
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
79.00 € / 154.51 BGN
71.00 € / 138.86 BGN
SmartphoneApple iPhone 12 mini 128GB Blue
- Good
- Refurbished
- Leasing
199.00 € / 389.21 BGN
179.00 € / 350.09 BGN
ComputerHP Compaq Pro 6300 SFF, i5-3470, 8GB, 128GB SSD
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
59.00 € / 115.39 BGN
53.00 € / 103.66 BGN
LaptopHP ProBook 650 G8, i5-1135G7, 16GB, 256GB SSD, 15.6'' IPS Full HD 1920x1080
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
349.00 € / 682.58 BGN
314.00 € / 614.13 BGN
| Model | iPhone 7 |
| Class | Smartphone |
| Status | Very Good |
| CPU | Quad-core 2.34 GHz (2x Hurricane + 2x Zephyr) |
| Chipset | Apple A10 Fusion (16 nm) |
| RAM Memory | 2GB |
| Data memory | 32GB |
| Video Card | PowerVR Series7XT Plus |
| Display size | 4.7 inches (11.94cm) |
| Display technology | IPS LCD |
| Resolution | 750 x 1334 |
| Distance between points | ~326 ppi |
| Front camera | 7 MP, HDR, panorama |
| Camera | 12 MP, PDAF, OIS, HDR, Quad LED flash |
| WIFI | 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band, hotspot |
| Interfaces | Lighting port |
| Card reader | No |
| Extras | 3D Touch display & home button |
| Size | 138.3 x 67.1 x 7.1 mm |
| Battery | Li-Ion 1960 mAh |
| Weight | 138 g |
| Bluetooth | 4.2, A2DP, LE |
| Sim card | Nano |
| Color | Rose Gold |
| Manufacturer | Apple |
Photographs of refurbished products are representative of the model.
The products we offer are second-hand, but of high quality and excellent technical condition, which corresponds to the models as new.
It is available for purchase at a low price online or physically in our showrooms - Sofia, Plovdiv, Varna, Ruse, Pleven.
We offer the possibility to purchase on lease and with delivery to any point in Bulgaria.
Condition refurbished with 12 months warranty from HOP.BG
Hop.bg has both new and used equipment. In order to be as useful and honest as possible to our customers, we divide the products in our store into 2 categories according to the type of equipment. They are:
- New
Brand new device, sealed in its original packaging, with all factory accessories included.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Like New
Looks almost identical to a brand-new product – no or minimal signs of previous use.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Excellent (Grade A)
Lightly used with almost unnoticeable signs of wear. Works flawlessly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Very Good (Grade B)
Moderate signs of use (small scratches), but 100% reliable and functional.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Good (Grades BC, C, C-)
Visible signs of use (scratches, marks), but fully operational and budget-friendly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
Yes, all products in Hop.bg have a warranty that is different for the respective categories and brands.
- Renovated products category Printers, Smartphones, Tablets - 6 months
- Renovated products from the categories Computers, Laptops, Workstations - 6 months with the possibility of extension up to 12 months.
- Renovated products Apple, monitors and unpacked products category Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 12 months
- New products from the categories Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 24 months
Battery warranty period:
- For new laptops: 6 months;
- For used (renovated) laptops: 6 months;
- For used (renovated) Apple mobile phones / tablets: 6 months;
- For used (renovated) mobile phones / tablets of other brands: 3 months.
Similar products
MonitorSamsung S22E450, 22" WSXGA+ 1680x1050
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
59.00 € / 115.39 BGN
53.00 € / 103.66 BGN
MonitorHP 32S, 32'' IPS Full HD 1920x1080
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
179.00 € / 350.09 BGN
161.00 € / 314.89 BGN
Mobile workstationDellPrecision 7750, i7-108750H, 64GB, 512GB SSD, 15.6” IPS Full HD 1920x1080, Quadro RTX 4000
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
989.00 € / 1934.32 BGN
890.00 € / 1740.69 BGN
SmartphoneApple iPhone 14 128GB Starlight
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
369.00 € / 721.70 BGN
349.00 € / 682.58 BGN
LaptopHP EliteBook 850 G5, i7-8650U, 16GB, 512GB SSD, 15.6” IPS Full HD 1920x1080
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
319.00 € / 623.91 BGN
287.00 € / 561.32 BGN


