LaptopApple MacBook Pro A2485 (2021) Space Gray, M1 Pro, 16GB, 512GB SSD, 16'' Liquid Retina XDR 3456x2234
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
899.00 € / 1758.29 BGN
789.00 € / 1543.15 BGN
SmartphoneSamsung Galaxy S24 5G 128GB Onyx Black
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
419.00 € / 819.49 BGN
399.00 € / 780.38 BGN
ComputerApple iMac 27’’ A2115 (2019) Silver, i5-8500, 16GB, 32GB SSD + 1TB HDD, Retina 5120x2880, Radeon Pro 570X
- Good
- Refurbished
- Leasing
499.00 € / 975.96 BGN
449.00 € / 878.17 BGN
TabletApple iPad 10.2 9th Gen (2021) 64GB Wi-Fi Space Gray
- Good
- Refurbished
- Leasing
189.00 € / 369.65 BGN
169.00 € / 330.54 BGN
| Model | Onyx Nebula |
| Class | ассемблед personal computer |
| Status | Good |
| CPU | Intel Core i7-7700K (8M Cache, up to 4.50 GHz) |
| Chipset | Intel® B250 |
| RAM Memory | 16GB DDR4 @2133MHz |
| Data memory | 1TB SATA HDD @7200rpm + 240GB SATA SSD |
| Video Card | Intel® HD Graphics 630 |
| Audio | Realtek® ALC887 8-Channel |
| Optical drive | No |
| LAN | Realtek® RTL8111H, 1 x Gigabit LAN |
| WIFI | No |
| Interfaces | VGA, DVI, 4xUSB 2, 5xUSB 3.1 Gen 1, 2xPS2 |
| Extras | Asus Prime B250 M-K motherboard |
| Weight | 14kg |
| Color | black |
Outlet assembled computer Onyx Nebula.
For gamers and professionals for whom performance, upgrades and design are key to buying.
The Onyx Nebula is configured with a motherboard of the leading Asus Prime B250M-K manufacturer, designed to the most demanding standards and using the best components to ensure quality and durability.
The design will impress you with the built-in LED lighting options in various eye-catching styles.
Fast 4-core Intel Core i7-7700K processor, Kaby Lake generation and 16GB DDR4 memory, guaranteeing fast performance and impeccable performance of any assigned calculation task. 1TB hard drive for your important files and a 240GB SSD for even faster recording and reading speeds.
There are also a range of connectivity options and extensions such as USB 3.1 Gen 1 ports for peripheral devices, PCIe 3.0 / 2.0 x16, PCIe 3.0 / 2.0 x1 graphics card slots, M.2 connector, and more.
It is offered for purchase online or physically in our showrooms - Sofia, Pleven, Rousse, Varna.
State Outlet with 12 months warranty from HOP.BG
Out of stock
Hop.bg has both new and used equipment. In order to be as useful and honest as possible to our customers, we divide the products in our store into 2 categories according to the type of equipment. They are:
- New
Brand new device, sealed in its original packaging, with all factory accessories included.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Like New
Looks almost identical to a brand-new product – no or minimal signs of previous use.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Excellent (Grade A)
Lightly used with almost unnoticeable signs of wear. Works flawlessly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Very Good (Grade B)
Moderate signs of use (small scratches), but 100% reliable and functional.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Good (Grades BC, C, C-)
Visible signs of use (scratches, marks), but fully operational and budget-friendly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
Yes, all products in Hop.bg have a warranty that is different for the respective categories and brands.
- Renovated products category Printers, Smartphones, Tablets - 6 months
- Renovated products from the categories Computers, Laptops, Workstations - 6 months with the possibility of extension up to 12 months.
- Renovated products Apple, monitors and unpacked products category Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 12 months
- New products from the categories Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 24 months
Battery warranty period:
- For new laptops: 6 months;
- For used (renovated) laptops: 6 months;
- For used (renovated) Apple mobile phones / tablets: 6 months;
- For used (renovated) mobile phones / tablets of other brands: 3 months.





