Similar products
ComputerDell OptiPlex 5060 SFF, i5-8500, 16GB DDR4, 256GB SSD, AMD R5 430 + Windows 11 Home
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
309.00 € / 604.35 BGN
ComputerHP ProDesk 600 G3 SFF, i5-6500, 8GB, 128GB SSD
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
109.00 € / 213.19 BGN
ComputerHP ProDesk 400 G3 USFF, i3-6100T, 8GB, 256GB SSD
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
79.00 € / 154.51 BGN
ComputerApple Mac Mini A1347 (Late 2014) USFF Silver, i5-4260U, 4GB, 256GB SSD
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
139.00 € / 271.86 BGN
ComputerLenovo ThinkCentre M700 USFF, i3-6100T, 8GB, 128GB SSD
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
69.00 € / 134.95 BGN
SmartphoneApple iPhone 15 128GB Black
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
449.00 € / 878.17 BGN
439.00 € / 858.61 BGN
SmartphoneApple iPhone 14 128GB Midnight
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
349.00 € / 682.58 BGN
329.00 € / 643.47 BGN
SmartphoneApple iPhone 14 Pro 128GB Space Black
- Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
419.00 € / 819.49 BGN
399.00 € / 780.38 BGN
SmartphoneApple iPhone 13 mini 128GB Midnight
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
269.00 € / 526.12 BGN
249.00 € / 487.00 BGN
LaptopHP EliteBook 840 G8, i7-1185G7, 16GB, 512GB SSD, 14" Full HD 1920x1080
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
379.00 € / 741.26 BGN
349.00 € / 682.58 BGN
| Model | Dell OptiPlex 7070/U2719D |
| Class | All-in-One computer |
| Status | Very Good |
| CPU | Intel Core i7-8665U (8M, 1.90 GHz, up to 4.80 GHz) ) |
| RAM Memory | 16GB DDR4 |
| Data memory | 512GB SSD |
| Video Card | Intel UHD Graphics for 8th Generation Intel Processors |
| Display size | 27.00 inches (68.58cm) |
| Display technology | IPS, LED |
| Resolution | 2560x1440 Quad HD |
| Brightness | 350 cd/m² |
| Time reaction | 8 ms |
| Contrast | 1000:1 |
| Angle | 178° H/ 178° V |
| Audio | High Definition Audio |
| LAN | Ethernet LAN 10/100/1000 |
| WIFI | N/A |
| Interfaces | DisplayPort, HDMI, USB 3.0, USB Type C, |
| Manufacturer | Dell |
Photographs of refurbished products are representative of the model.
The products we offer are second-hand, but of high quality and excellent technical condition, which corresponds to the models as new.
It is available for purchase at a low price online or physically in our showrooms - Sofia, Plovdiv, Varna, Ruse, Pleven.
We offer the possibility to purchase on lease and with delivery to any point in Bulgaria.
Condition refurbished with 6 months (with the possibility of 12) warranty from HOP.BG
Hop.bg has both new and used equipment. In order to be as useful and honest as possible to our customers, we divide the products in our store into 2 categories according to the type of equipment. They are:
- New
Brand new device, sealed in its original packaging, with all factory accessories included.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Like New
Looks almost identical to a brand-new product – no or minimal signs of previous use.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Excellent (Grade A)
Lightly used with almost unnoticeable signs of wear. Works flawlessly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Very Good (Grade B)
Moderate signs of use (small scratches), but 100% reliable and functional.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Good (Grades BC, C, C-)
Visible signs of use (scratches, marks), but fully operational and budget-friendly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
Yes, all products in Hop.bg have a warranty that is different for the respective categories and brands.
- Renovated products category Printers, Smartphones, Tablets - 6 months
- Renovated products from the categories Computers, Laptops, Workstations - 6 months with the possibility of extension up to 12 months.
- Renovated products Apple, monitors and unpacked products category Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 12 months
- New products from the categories Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 24 months
Battery warranty period:
- For new laptops: 6 months;
- For used (renovated) laptops: 6 months;
- For used (renovated) Apple mobile phones / tablets: 6 months;
- For used (renovated) mobile phones / tablets of other brands: 3 months.
SmartphoneApple iPhone 16 128GB Black
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
639.00 € / 1249.78 BGN
579.00 € / 1132.43 BGN
LaptopHP EliteBook 830 G8 Като нов, i7-1185G7, 16GB, 1TB SSD, Touchscreen, 13.3" IPS Full HD 1920x1080
- Like New
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
509.00 € / 995.52 BGN
479.00 € / 936.84 BGN
SmartphoneApple iPhone SE (2022) 64GB Midnight
- Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
149.00 € / 291.42 BGN
129.00 € / 252.30 BGN
LaptopApple MacBook Pro A2485 (2021) Space Gray, Apple M1 Pro, 16GB, 512GB SSD, 16'' Liquid Retina XDR 3456x2234
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
1049.00 € / 2051.67 BGN
999.00 € / 1953.87 BGN
LaptopHP EliteBook 840 G8, i5-1135G7, 16GB, 256GB SSD, 14" IPS Full HD 1920x1080
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
389.00 € / 760.82 BGN
359.00 € / 702.14 BGN



