Similar products
ComputerDell OptiPlex 5050 SFF, i5-7500, 8GB, 256GB SSD
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
179.00 € / 350.09 BGN
ComputerDell OptiPlex 5050 SFF, i5-7500, 16GB, 256GB SSD
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
ComputerDell OptiPlex 5050 SFF, i5-7500, 8GB, 256GB SSD
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
179.00 € / 350.09 BGN
ComputerDell Alienware Area 51 R5 Tower, i7-9800X, 32GB, 1TB SSD, Geforce GTX 1080
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
809.00 € / 1582.27 BGN
SmartphoneApple iPhone 12 64GB Black
- Good
- Refurbished
- Leasing
189.00 € / 369.65 BGN
179.00 € / 350.09 BGN
LaptopHP EliteBook 840 G8, i5-1145G7, 16GB, 256GB SSD, 14" IPS Full HD 1920x1080
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
389.00 € / 760.82 BGN
359.00 € / 702.14 BGN
SmartphoneApple iPhone 14 128GB Starlight
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
349.00 € / 682.58 BGN
329.00 € / 643.47 BGN
LaptopApple MacBook Pro A2485 (2021) Space Gray, M1 Pro, 16GB, 512GB SSD, 16'' Liquid Retina XDR 3456x2234
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
899.00 € / 1758.29 BGN
789.00 € / 1543.15 BGN
| Model | Optiplex 780 SFF |
| Class | Bussiness |
| Status | Very Good |
| CPU | Intel® Pentium® E5300 2.60GHz, 2MB Cache |
| RAM Memory | 2GB DDR3 |
| Data memory | 160GB |
| Video Card | built |
| Audio | High Definition Audio |
| Optical drive | DVD ROM |
| LAN | 10/100/1000 ethernet RJ 45 port |
| Interfaces | USB 2 x 8, D-SUB, DisplayPort, LPT, COM |
| Color | Gray |
| Manufacturer | Dell |
Out of stock
Hop.bg has both new and used equipment. In order to be as useful and honest as possible to our customers, we divide the products in our store into 2 categories according to the type of equipment. They are:
- New
Brand new device, sealed in its original packaging, with all factory accessories included.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Like New
Looks almost identical to a brand-new product – no or minimal signs of previous use.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Excellent (Grade A)
Lightly used with almost unnoticeable signs of wear. Works flawlessly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Very Good (Grade B)
Moderate signs of use (small scratches), but 100% reliable and functional.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Good (Grades BC, C, C-)
Visible signs of use (scratches, marks), but fully operational and budget-friendly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
Yes, all products in Hop.bg have a warranty that is different for the respective categories and brands.
- Renovated products category Printers, Smartphones, Tablets - 6 months
- Renovated products from the categories Computers, Laptops, Workstations - 6 months with the possibility of extension up to 12 months.
- Renovated products Apple, monitors and unpacked products category Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 12 months
- New products from the categories Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 24 months
Battery warranty period:
- For new laptops: 6 months;
- For used (renovated) laptops: 6 months;
- For used (renovated) Apple mobile phones / tablets: 6 months;
- For used (renovated) mobile phones / tablets of other brands: 3 months.


