Similar products
ComputerDell OptiPlex 5050 SFF, i5-7500, 16GB, 256GB SSD
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
ComputerDell Alienware Area 51 R5 Tower, i7-9800X, 32GB, 1TB SSD, Geforce GTX 1080
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
809.00 € / 1582.27 BGN
ComputerDell OptiPlex 5060 SFF, i5-8500, 16GB DDR4, 256GB SSD, AMD R5 430 + Windows 11 Home
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
309.00 € / 604.35 BGN
ComputerDell OptiPlex 3060 SFF, i5-8500, 8GB, 256GB SSD
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
219.00 € / 428.33 BGN
ComputerDell Pro Micro QCM1250 USFF, i3-14100T, 16GB, 512GB SSD
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
669.00 € / 1308.45 BGN
SmartphoneSamsung Galaxy S26 ULTRA 5G 512GB Sky Blue Unboxed
- Like New
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
1199.00 € / 2345.04 BGN
1149.00 € / 2247.25 BGN
SmartphoneApple iPhone SE (2022) 64GB Midnight
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
169.00 € / 330.54 BGN
149.00 € / 291.42 BGN
LaptopHP EliteBook 830 G8 Like New, i5-1145G7, 16GB, 512GB SSD, Touchscreen, 13.3" IPS Full HD 1920x1080
- Like New
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
409.00 € / 799.93 BGN
379.00 € / 741.26 BGN
SmartphoneApple iPhone 13 mini 128GB Midnight
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
269.00 € / 526.12 BGN
249.00 € / 487.00 BGN
LaptopHP EliteBook 830 G8, i7-1185G7, 32GB, 1TB SSD, Touchscreen, 13.3" IPS Full HD 1920x1080
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
399.00 € / 780.38 BGN
369.00 € / 721.70 BGN
| Model | OptiPlex 9030 All-in-One |
| Class | Home and Office |
| Status | Very Good |
| CPU | Intel Core i5-4590S (6M, 3.00 GHz, up to 3.70 GHz) |
| RAM Memory | 8GB DDR3 |
| Data memory | 256GB SSD |
| Video Card | Intel HD Graphics 4600 |
| Display size | 23 inches (58.42cm) |
| Display technology | LED, IPS |
| Resolution | 1920x1080 Full HD |
| Brightness | 250 cd/m² |
| Time reaction | 8 ms |
| Contrast | 1000:1 (typical) |
| Angle | 178° H/ 178° V |
| Audio | High Definition Audio |
| LAN | 10/100/1000 ethernet RJ 45 port |
| Interfaces | HDMI, USB 2.0, USB 3.0, DisplayPort |
| Card reader | Yes |
| Manufacturer | Dell |
Photos of the refurbished products are exemplary of the model.
Products we offer are used second hand, but refurbished with high quality, excellent appearance and excellent technical condition.
It is offered at low price online or physically in our showrooms - Sofia, Plovdiv, Varna, Ruse, Pleven.
We offer the opportunity to buy computers at checkout and delivery to anywhere in Bulgaria.
Condition refurbished with 6 months (optional 12) warranty from HOP.BG
Hop.bg has both new and used equipment. In order to be as useful and honest as possible to our customers, we divide the products in our store into 2 categories according to the type of equipment. They are:
- New
Brand new device, sealed in its original packaging, with all factory accessories included.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Like New
Looks almost identical to a brand-new product – no or minimal signs of previous use.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Excellent (Grade A)
Lightly used with almost unnoticeable signs of wear. Works flawlessly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Very Good (Grade B)
Moderate signs of use (small scratches), but 100% reliable and functional.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Good (Grades BC, C, C-)
Visible signs of use (scratches, marks), but fully operational and budget-friendly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
Yes, all products in Hop.bg have a warranty that is different for the respective categories and brands.
- Renovated products category Printers, Smartphones, Tablets - 6 months
- Renovated products from the categories Computers, Laptops, Workstations - 6 months with the possibility of extension up to 12 months.
- Renovated products Apple, monitors and unpacked products category Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 12 months
- New products from the categories Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 24 months
Battery warranty period:
- For new laptops: 6 months;
- For used (renovated) laptops: 6 months;
- For used (renovated) Apple mobile phones / tablets: 6 months;
- For used (renovated) mobile phones / tablets of other brands: 3 months.
SmartphoneApple iPhone 15 Pro 128GB Black Titanium
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
649.00 € / 1269.33 BGN
549.00 € / 1073.75 BGN
SmartphoneApple iPhone SE (2022) 64GB Midnight
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
169.00 € / 330.54 BGN
149.00 € / 291.42 BGN
SmartphoneApple iPhone 14 128GB Midnight
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
349.00 € / 682.58 BGN
329.00 € / 643.47 BGN
TabletApple iPad Pro 12.9 5th Gen A2378 (2021) 256GB Wi-Fi Space Gray
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
699.00 € / 1367.13 BGN
649.00 € / 1269.33 BGN
SmartphoneApple iPhone 15 128GB Black
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
449.00 € / 878.17 BGN
439.00 € / 858.61 BGN
