Similar products
Mobile WorkstationDell Precision 7670, i7-12850HX, 32GB, 512GB SSD, 16" IPS WUXGA 1920x1200, RTX A1000
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
1049.00 € / 2051.67 BGN
Mobile workstationDell Precision 5550, i7-10875H, 32GB, 512GB SSD, 15.6" IPS WUXGA 1920x1200, Quadro T2000
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
689.00 € / 1347.57 BGN
WorkstationDell Precision T5810, E5-1603 V3, 32GB, 256GB SSD, Quadro K4200
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
309.00 € / 604.35 BGN
Mobile workstationDell Precision 5530, i7-8850H, 32GB, 512GB SSD, 15.6'' UHD 3840x2160, Quadro P1000
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
529.00 € / 1034.63 BGN
SmartphoneApple iPhone 17e 256GB White Like New Original Box
- Like New
- Refurbished
- Leasing
639.00 € / 1249.78 BGN
599.00 € / 1171.54 BGN
TabletApple iPad Pro 12.9 5th Gen A2378 (2021) 256GB Wi-Fi Space Gray
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
699.00 € / 1367.13 BGN
649.00 € / 1269.33 BGN
LaptopHP EliteBook 840 G7, i7-10610U, 16GB, 256GB SSD, 14" IPS Full HD 1920x1080
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
359.00 € / 702.14 BGN
329.00 € / 643.47 BGN
LaptopHP EliteBook 840 G8, i5-1135G7, 16GB, 512GB SSD, 14" IPS Full HD 1920x1080
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
399.00 € / 780.38 BGN
369.00 € / 721.70 BGN
| Model | Precision 3620 |
| Class | Workstation |
| Status | Exelent |
| CPU | Intel Core i7-7700K (8M, 4.20 GHz, до 4.50 GHz) |
| RAM Memory | 16GB DDR4 |
| Data memory | 512GB SSD |
| Video Card | AMD Radeon RX 6400 LP (4GB DDR6, 64Bit) |
| Audio | High Definition Audio |
| LAN | 10/100/1000 ethernet RJ 45 port |
| Interfaces | Display port, DVI, USB 3.0, USB 2.0, HDMI |
| Manufacturer | Dell |
Out of stock
Hop.bg has both new and used equipment. In order to be as useful and honest as possible to our customers, we divide the products in our store into 2 categories according to the type of equipment. They are:
- New
Brand new device, sealed in its original packaging, with all factory accessories included.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Like New
Looks almost identical to a brand-new product – no or minimal signs of previous use.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Excellent (Grade A)
Lightly used with almost unnoticeable signs of wear. Works flawlessly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Very Good (Grade B)
Moderate signs of use (small scratches), but 100% reliable and functional.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Good (Grades BC, C, C-)
Visible signs of use (scratches, marks), but fully operational and budget-friendly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
Yes, all products in Hop.bg have a warranty that is different for the respective categories and brands.
- Renovated products category Printers, Smartphones, Tablets - 6 months
- Renovated products from the categories Computers, Laptops, Workstations - 6 months with the possibility of extension up to 12 months.
- Renovated products Apple, monitors and unpacked products category Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 12 months
- New products from the categories Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 24 months
Battery warranty period:
- For new laptops: 6 months;
- For used (renovated) laptops: 6 months;
- For used (renovated) Apple mobile phones / tablets: 6 months;
- For used (renovated) mobile phones / tablets of other brands: 3 months.


