Similar products
Mobile workstationDell Precision 7760, i7-11800H, 32GB, 512GB SSD, 17" IPS Full HD 1920x1080, RTX A3000
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
1159.00 € / 2266.81 BGN
Mobile workstationDell Precision 5540,i7-9850H, 32GB, 512GB SSD, 15.6" IPS Full HD 1920x1080, Quadro T1000
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
619.00 € / 1210.66 BGN
Mobile WorkstationDell Precision 7670, i7-12850HX, 32GB, 512GB SSD, 16" IPS Full HD 1920x1080, RTX A1000
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
1039.00 € / 2032.11 BGN
Mobile WorkstationDell Precision 7670, i7-12850HX, 32GB, 512GB SSD, 16" IPS WUXGA 1920x1200, RTX A1000
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
1049.00 € / 2051.67 BGN
ComputerApple iMac 27'' A1419 (Late 2015) Silver, i5-6500, 32GB, 24 SSD + 1TB HDD, Retina 5120x2880, Radeon R9 M390
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
449.00 € / 878.17 BGN
399.00 € / 780.38 BGN
LaptopApple MacBook Pro A2442 (2021) Space Gray, Apple M1 Pro, 32GB, 512GB SSD, 14.2'' Liquid Retina 3024x1964
- Good
- Refurbished
- Leasing
939.00 € / 1836.52 BGN
849.00 € / 1660.50 BGN
SmartphoneApple iPhone 13 Pro Max 256GB Graphite
- Good
- Refurbished
- Leasing
399.00 € / 780.38 BGN
379.00 € / 741.26 BGN
LaptopApple MacBook Pro A2485 (2021) Space Gray, M1 Pro, 16GB, 512GB SSD, 16'' Liquid Retina XDR 3456x2234
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
899.00 € / 1758.29 BGN
789.00 € / 1543.15 BGN
| Model | Precision T3610 |
| Class | Workstation |
| Status | Very Good |
| CPU | Intel Xeon E5-1620 v2 (10M Cache, 3.70 GHz - 3.90 GHz) |
| RAM Memory | 32GB DDR3 |
| Data memory | 128GB SSD + 500GB HDD |
| Video Card | NVIDIA Quadro K2000 (128-bit, 2GB GDDR5) |
| Audio | High Definition Audio |
| LAN | 10/100/1000 ethernet RJ 45 port |
| Interfaces | DisplayPort, DVI, USB 2.0, USB 3.0, |
| Manufacturer | Dell |
Out of stock
Hop.bg has both new and used equipment. In order to be as useful and honest as possible to our customers, we divide the products in our store into 2 categories according to the type of equipment. They are:
- New
Brand new device, sealed in its original packaging, with all factory accessories included.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Like New
Looks almost identical to a brand-new product – no or minimal signs of previous use.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Excellent (Grade A)
Lightly used with almost unnoticeable signs of wear. Works flawlessly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Very Good (Grade B)
Moderate signs of use (small scratches), but 100% reliable and functional.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Good (Grades BC, C, C-)
Visible signs of use (scratches, marks), but fully operational and budget-friendly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
Yes, all products in Hop.bg have a warranty that is different for the respective categories and brands.
- Renovated products category Printers, Smartphones, Tablets - 6 months
- Renovated products from the categories Computers, Laptops, Workstations - 6 months with the possibility of extension up to 12 months.
- Renovated products Apple, monitors and unpacked products category Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 12 months
- New products from the categories Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 24 months
Battery warranty period:
- For new laptops: 6 months;
- For used (renovated) laptops: 6 months;
- For used (renovated) Apple mobile phones / tablets: 6 months;
- For used (renovated) mobile phones / tablets of other brands: 3 months.


