LaptopHP EliteBook 830 G7, i7-10610U, 32GB, 1TB SSD, Touchscreen, 13.3" IPS Full HD 1920x1080
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
369.00 € / 721.70 BGN
332.00 € / 649.34 BGN
LaptopApple MacBook Pro A2141 (2019) Space Gray, i9-9980HK, 32GB, 1TB SSD, 16'' Retina 3072x1920, Radeon Pro 5300M
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
589.00 € / 1151.98 BGN
549.00 € / 1073.75 BGN
LaptopHP EliteBook 630 G11, Ultra 5 135U, 16GB, 512GB SSD, Тouchscreen, 13.3" IPS Full HD 1920x1080
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
509.00 € / 995.52 BGN
458.00 € / 895.77 BGN
ComputerApple iMac 27’’ A2115 (2019) Silver, i5-8500, 32GB, 512GB SSD, Retina 5120x2880, Radeon Pro 570X
- Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
499.00 € / 975.96 BGN
449.00 € / 878.17 BGN
EarphonesApple AirPods 4 gen ANC like new
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
159.00 € / 310.98 BGN
149.00 € / 291.42 BGN
| Model | Esprimo E700 |
| Class | Home/Office PC |
| Status | Excellent |
| CPU | Intel® Core™ i3-2120 3.30GHz, 3MB Cache |
| RAM Memory | 4GB DDR3 |
| Data memory | 500GB SATA |
| Video Card | Intel® HD Graphics 2000 |
| Audio | High Definition Audio |
| Optical drive | N/A |
| LAN | 10 / 100 / 1000 Gigabit |
| WIFI | N/A |
| Interfaces | USB 2x12, DVI, DisplayPort, RS232 DVI, USB 2, |
| Card reader | N/A |
| 3G Module | N/A |
| Bluetooth | Bluetooth |
| Color | Black |
| Manufacturer | Fujitsu |
Hop.bg has both new and used equipment. In order to be as useful and honest as possible to our customers, we divide the products in our store into 2 categories according to the type of equipment. They are:
- New
Brand new device, sealed in its original packaging, with all factory accessories included.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Like New
Looks almost identical to a brand-new product – no or minimal signs of previous use.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Excellent (Grade A)
Lightly used with almost unnoticeable signs of wear. Works flawlessly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Very Good (Grade B)
Moderate signs of use (small scratches), but 100% reliable and functional.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Good (Grades BC, C, C-)
Visible signs of use (scratches, marks), but fully operational and budget-friendly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
Yes, all products in Hop.bg have a warranty that is different for the respective categories and brands.
- Renovated products category Printers, Smartphones, Tablets - 6 months
- Renovated products from the categories Computers, Laptops, Workstations - 6 months with the possibility of extension up to 12 months.
- Renovated products Apple, monitors and unpacked products category Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 12 months
- New products from the categories Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 24 months
Battery warranty period:
- For new laptops: 6 months;
- For used (renovated) laptops: 6 months;
- For used (renovated) Apple mobile phones / tablets: 6 months;
- For used (renovated) mobile phones / tablets of other brands: 3 months.
MonitorDell S2740LB, 27" AH-IPS Full HD 1920x1080
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
229.00 € / 447.89 BGN
206.00 € / 402.90 BGN
SmartphoneSamsung Galaxy S23 Ultra 5G 256GB Phantom Black
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
499.00 € / 975.96 BGN
449.00 € / 878.17 BGN
LaptopHP EliteBook 850 G7, i5-10310U, 16GB, 500GB SSD, 15.6'' IPS Full HD 1920x1080
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
359.00 € / 702.14 BGN
323.00 € / 631.73 BGN
MonitorSamsung C34H890, 34"UltraWide Quad HD 3440х1440, Извит екран
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
309.00 € / 604.35 BGN
278.00 € / 543.72 BGN
LaptopHP EliteBook 840 G9, i5-1245U, 16GB, 512GB SSD, 14'' IPS WUXGA 1920x1200
- Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
389.00 € / 760.82 BGN
350.00 € / 684.54 BGN


