Similar products
ComputerFujitsu Esprimo D556 SFF, i7-7700, 16GB, 512GB SSD, GeForce GTX 745
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
309.00 € / 604.35 BGN
278.00 € / 543.72 BGN
LaptopHP EliteBook 830 G7, i7-10610U, 32GB, 1TB SSD, Touchscreen, 13.3" IPS Full HD 1920x1080
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
369.00 € / 721.70 BGN
332.00 € / 649.34 BGN
WorkStationLenovo ThinkStation P510, E5-1650 V4, 16GB, 256GB SSD, Quadro M2000
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
259.00 € / 506.56 BGN
233.00 € / 455.71 BGN
ComputerHP ProDesk 400 G4 USFF, i5-8500T, 16GB, 512GB SSD
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
239.00 € / 467.44 BGN
215.00 € / 420.50 BGN
MonitorHP Z Display Z23i, 23" IPS, Full HD 1920x1080
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
59.00 € / 115.39 BGN
53.00 € / 103.66 BGN
MonitorDell UltraSharp U2412M, 24" IPS WUXGA 1920x1200
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
59.00 € / 115.39 BGN
53.00 € / 103.66 BGN
| Model | Fujitsu Esprimo C5730 |
| Class | Home / Office PC |
| Status | Very Good |
| CPU | Intel Core 2 Duo E8400 3.00 GHz (6M Cache, 1333 MHz FSB) |
| Chipset | Intel |
| RAM Memory | 2GB DDR2 |
| Data memory | 160GB 7200RPM SATA |
| Video Card | Intel GMA 4500 |
| Audio | High Definition Audio |
| Optical drive | DVD+/-RW |
| LAN | Intel 10/100/1000 Gigabit |
| Interfaces | 9 x USB 2.0, 1 x DVD, 1 x VGA, 2 x RS-232 |
| Information | Windows Home Premium preinstalled |
Hop.bg has both new and used equipment. In order to be as useful and honest as possible to our customers, we divide the products in our store into 2 categories according to the type of equipment. They are:
- New
Brand new device, sealed in its original packaging, with all factory accessories included.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Like New
Looks almost identical to a brand-new product – no or minimal signs of previous use.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Excellent (Grade A)
Lightly used with almost unnoticeable signs of wear. Works flawlessly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Very Good (Grade B)
Moderate signs of use (small scratches), but 100% reliable and functional.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Good (Grades BC, C, C-)
Visible signs of use (scratches, marks), but fully operational and budget-friendly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
Yes, all products in Hop.bg have a warranty that is different for the respective categories and brands.
- Renovated products category Printers, Smartphones, Tablets - 6 months
- Renovated products from the categories Computers, Laptops, Workstations - 6 months with the possibility of extension up to 12 months.
- Renovated products Apple, monitors and unpacked products category Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 12 months
- New products from the categories Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 24 months
Battery warranty period:
- For new laptops: 6 months;
- For used (renovated) laptops: 6 months;
- For used (renovated) Apple mobile phones / tablets: 6 months;
- For used (renovated) mobile phones / tablets of other brands: 3 months.
LaptopHP EliteBook 850 G8, i5-1145G7, 16GB, 512GB SSD, 15.6" IPS Full HD 1920x1080
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
449.00 € / 878.17 BGN
404.00 € / 790.16 BGN
ComputerDell OptiPlex 5250 All-in-One, i5-7500, 16GB, 256GB SSD
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
269.00 € / 526.12 BGN
242.00 € / 473.31 BGN
SmartphoneApple iPhone 13 mini 128GB Pink
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
269.00 € / 526.12 BGN
249.00 € / 487.00 BGN
MonitorHP 27F, 27" IPS Full HD 1920x1080
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
159.00 € / 310.98 BGN
143.00 € / 279.68 BGN
ComputerHP Elite 800 G9 USFF, i5-12500T, 16GB DDR4, 512GB SSD
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
589.00 € / 1151.98 BGN
530.00 € / 1036.59 BGN
