Similar products
ComputerFujitsu Esprimo G9010 USFF, i5-10500T, 16GB, 256GB SSD
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
329.00 € / 643.47 BGN
FujitsuEsprimo Q556 USFF, i3-6100T, 8GB, 128GB SSD
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
69.00 € / 134.95 BGN
ComputerFujitsu Esprimo G9010 USFF, i5-10500T, 16GB, 256GB SSD
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
329.00 € / 643.47 BGN
ComputerFujitsu Esprimo G5010 SFF, i5-10500T, 16GB, 256GB SSD
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
319.00 € / 623.91 BGN
LaptopApple MacBook Pro M2 A2338 (2022) Space Gray, Apple M2, 16GB, 256GB SSD, 13.3'' Retina 2560 x 1600
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
799.00 € / 1562.71 BGN
739.00 € / 1445.36 BGN
ComputerApple iMac 27" A1419 (Late 2013) Silver, i5-7500, 16GB, 32GB SSD+1TB HDD, Retina 5120x2880, Radeon Pro 570X
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
449.00 € / 878.17 BGN
369.00 € / 721.70 BGN
SmartphoneApple iPhone SE (2022) 64GB Midnight
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
169.00 € / 330.54 BGN
149.00 € / 291.42 BGN
SmartphoneApple iPhone 17e 256GB White Unboxed
- Like New
- Refurbished
- Leasing
639.00 € / 1249.78 BGN
599.00 € / 1171.54 BGN
| Model | Esprimo E500 |
| Status | Like New |
| CPU | Intel Core i5-2400 (6M Cache, up to 3.40 GHz) |
| Chipset | Intel® B65 |
| RAM Memory | 4GB DDR3 |
| Data memory | 250GB SATA |
| Video Card | Intel® HD Graphics 2000 |
| Audio | High Definition Audio |
| Optical drive | DVD Super Multi |
| LAN | 10/100/1000 ethernet RJ 45 port |
| Interfaces | VGA, DVI, 8xUSB 2, ComPort, 2xPS2 |
| Color | black |
| Manufacturer | Fujitsu |
A refurbished computer suitable for every base user.
There is a powerful processor that will not have trouble browsing the web, playing multimedia, and so on.
With its small box, the computer is great for spaces where space is limited. It would be great for any office because of its size, and because it does not have an office task it can not handle.
Only now with 6 + 6 months warranty at hop.bg!
Out of stock
Hop.bg has both new and used equipment. In order to be as useful and honest as possible to our customers, we divide the products in our store into 2 categories according to the type of equipment. They are:
- New
Brand new device, sealed in its original packaging, with all factory accessories included.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Like New
Looks almost identical to a brand-new product – no or minimal signs of previous use.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Excellent (Grade A)
Lightly used with almost unnoticeable signs of wear. Works flawlessly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Very Good (Grade B)
Moderate signs of use (small scratches), but 100% reliable and functional.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Good (Grades BC, C, C-)
Visible signs of use (scratches, marks), but fully operational and budget-friendly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
Yes, all products in Hop.bg have a warranty that is different for the respective categories and brands.
- Renovated products category Printers, Smartphones, Tablets - 6 months
- Renovated products from the categories Computers, Laptops, Workstations - 6 months with the possibility of extension up to 12 months.
- Renovated products Apple, monitors and unpacked products category Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 12 months
- New products from the categories Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 24 months
Battery warranty period:
- For new laptops: 6 months;
- For used (renovated) laptops: 6 months;
- For used (renovated) Apple mobile phones / tablets: 6 months;
- For used (renovated) mobile phones / tablets of other brands: 3 months.


