Similar products
MonitorHP Compaq LA2405x, 24" WUXGA 1920x1200
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
69.00 € / 134.95 BGN
MonitorHP Compaq LA2405x, 24" WUXGA 1920x1200
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
49.00 € / 95.84 BGN
SmartphoneSamsung Galaxy S23 5G 128GB Phantom Black
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
429.00 € / 839.05 BGN
329.00 € / 643.47 BGN
LaptopApple MacBook Pro A2251 (2020) Space Gray, i5-1038NG7, 32GB, 512GB SSD, 13.3'' Retina 2560 x 1600, Touchbar
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
529.00 € / 1034.63 BGN
479.00 € / 936.84 BGN
LaptopApple MacBook Pro A2485 (2021) Space Gray, M1 Pro, 16GB, 512GB SSD, 16'' Liquid Retina XDR 3456x2234
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
899.00 € / 1758.29 BGN
789.00 € / 1543.15 BGN
TabletApple iPad Mini 5th Gen A2133 (2019) 64GB Wi-Fi Space Gray
- Good
- Refurbished
- Leasing
189.00 € / 369.65 BGN
169.00 € / 330.54 BGN
| Model | Compaq 6005 |
| Class | Homes/office comuter |
| Status | Good |
| CPU | AMD Sempron 145 2.8GHz, 1MB Cache |
| Chipset | AMD 785G chipset |
| RAM Memory | 3GB DDR3 1333MHz |
| Data memory | 160GB SATA |
| Video Card | ATI Radeon HD 4200 |
| Audio | High Definition Audio |
| LAN | 10/100/1000 ethernet RJ 45 port |
| Interfaces | USB 2.0 x 10, D-SUB, DisplayPort, RS-232 |
| Manufacturer | HP |
Out of stock
Hop.bg has both new and used equipment. In order to be as useful and honest as possible to our customers, we divide the products in our store into 2 categories according to the type of equipment. They are:
- New
Brand new device, sealed in its original packaging, with all factory accessories included.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Like New
Looks almost identical to a brand-new product – no or minimal signs of previous use.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Excellent (Grade A)
Lightly used with almost unnoticeable signs of wear. Works flawlessly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Very Good (Grade B)
Moderate signs of use (small scratches), but 100% reliable and functional.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Good (Grades BC, C, C-)
Visible signs of use (scratches, marks), but fully operational and budget-friendly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
Yes, all products in Hop.bg have a warranty that is different for the respective categories and brands.
- Renovated products category Printers, Smartphones, Tablets - 6 months
- Renovated products from the categories Computers, Laptops, Workstations - 6 months with the possibility of extension up to 12 months.
- Renovated products Apple, monitors and unpacked products category Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 12 months
- New products from the categories Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 24 months
Battery warranty period:
- For new laptops: 6 months;
- For used (renovated) laptops: 6 months;
- For used (renovated) Apple mobile phones / tablets: 6 months;
- For used (renovated) mobile phones / tablets of other brands: 3 months.
