Similar products
MonitorHP Compaq LA2405x, 24" WUXGA 1920x1200
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
69.00 € / 134.95 BGN
MonitorHP Compaq LA2405x, 24" WUXGA 1920x1200
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
49.00 € / 95.84 BGN
TabletApple iPad Pro 12.9 5th Gen A2378 (2021) 256GB Wi-Fi Space Gray
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
699.00 € / 1367.13 BGN
649.00 € / 1269.33 BGN
LaptopApple MacBook Pro A2485 (2021) Space Gray, Apple M1 Pro, 16GB, 512GB SSD, 16'' Liquid Retina XDR 3456x2234
- Good
- Refurbished
- Leasing
799.00 € / 1562.71 BGN
749.00 € / 1464.92 BGN
LaptopHP EliteBook 830 G7, i5-10310U, 16GB, 256GB SSD, 13'' IPS Full HD 1920x1080
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
279.00 € / 545.68 BGN
249.00 € / 487.00 BGN
TabletApple iPad 10.2 7th Gen A2197 (2019) 32GB Wi-Fi Space Gray
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
149.00 € / 291.42 BGN
139.00 € / 271.86 BGN
| Model | HP Compaq dc7800 |
| Class | Home / office pc |
| Status | Exelent |
| CPU | Intel Core 2 Duo E6550 2.33 GHz (4M Cache, 1333 MHz FSB) |
| Chipset | Intel Q35 Express |
| RAM Memory | 2GB DDR2 |
| Data memory | 80GB SATA |
| Video Card | Intel Graphics Media Accelerator 3100 |
| Audio | High Definition Audio |
| Optical drive | N/A |
| LAN | On board 10/100/1000 gigabit |
| Interfaces | 8 x USB 2.0, 1 x parallel port |
| Weight | 11.8 kg |
| Manufacturer | HP |
Out of stock
Hop.bg has both new and used equipment. In order to be as useful and honest as possible to our customers, we divide the products in our store into 2 categories according to the type of equipment. They are:
- New
Brand new device, sealed in its original packaging, with all factory accessories included.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Like New
Looks almost identical to a brand-new product – no or minimal signs of previous use.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Excellent (Grade A)
Lightly used with almost unnoticeable signs of wear. Works flawlessly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Very Good (Grade B)
Moderate signs of use (small scratches), but 100% reliable and functional.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Good (Grades BC, C, C-)
Visible signs of use (scratches, marks), but fully operational and budget-friendly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
Yes, all products in Hop.bg have a warranty that is different for the respective categories and brands.
- Renovated products category Printers, Smartphones, Tablets - 6 months
- Renovated products from the categories Computers, Laptops, Workstations - 6 months with the possibility of extension up to 12 months.
- Renovated products Apple, monitors and unpacked products category Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 12 months
- New products from the categories Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 24 months
Battery warranty period:
- For new laptops: 6 months;
- For used (renovated) laptops: 6 months;
- For used (renovated) Apple mobile phones / tablets: 6 months;
- For used (renovated) mobile phones / tablets of other brands: 3 months.


