Similar products
MonitorHP Compaq LA2405x
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
49.00 € / 95.84 BGN
MonitorHP Compaq LA2405x, 24" WUXGA 1920x1200
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
69.00 € / 134.95 BGN
62.00 € / 121.26 BGN
TabletApple iPad 10.2 7th Gen A2197 (2019) 32GB Wi-Fi Space Gray
- Good
- Refurbished
- Leasing
149.00 € / 291.42 BGN
139.00 € / 271.86 BGN
TabletApple iPad 10.2 7th Gen A2197 (2019) 32GB Wi-Fi Space Gray
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
149.00 € / 291.42 BGN
139.00 € / 271.86 BGN
MonitorDell P2319H, 23" IPS Full HD 1920x1080
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
69.00 € / 134.95 BGN
62.00 € / 121.26 BGN
MonitorSamsung S24E450B, 24'' Full HD 1920x1080
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
69.00 € / 134.95 BGN
62.00 € / 121.26 BGN
TabletApple iPad Mini 5th Gen A2133 (2019) 64GB Wi-Fi Space Gray
- Good
- Refurbished
- Leasing
189.00 € / 369.65 BGN
169.00 € / 330.54 BGN
| Model | HP Compaq dc7900 |
| Class | Home / office pc |
| Status | Good |
| CPU | Dual Core Pentium E5200 2.5GHz |
| Chipset | Intel Q45 Express chipset |
| RAM Memory | 2GB DDR2 PC2-5300 |
| Data memory | 160GB 7200RPM SATA |
| Video Card | Intel GMA 4500 |
| Audio | High Definition Audio |
| Optical drive | DVD-ROM |
| LAN | On board 10/100/1000 gigabit |
| Interfaces | 8 x USB 2.0; 1 x RS232; 1 x Parallel port |
| Weight | 11.9 kg |
Hop.bg has both new and used equipment. In order to be as useful and honest as possible to our customers, we divide the products in our store into 2 categories according to the type of equipment. They are:
- New
Brand new device, sealed in its original packaging, with all factory accessories included.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Like New
Looks almost identical to a brand-new product – no or minimal signs of previous use.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Excellent (Grade A)
Lightly used with almost unnoticeable signs of wear. Works flawlessly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Very Good (Grade B)
Moderate signs of use (small scratches), but 100% reliable and functional.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Good (Grades BC, C, C-)
Visible signs of use (scratches, marks), but fully operational and budget-friendly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
Yes, all products in Hop.bg have a warranty that is different for the respective categories and brands.
- Renovated products category Printers, Smartphones, Tablets - 6 months
- Renovated products from the categories Computers, Laptops, Workstations - 6 months with the possibility of extension up to 12 months.
- Renovated products Apple, monitors and unpacked products category Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 12 months
- New products from the categories Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 24 months
Battery warranty period:
- For new laptops: 6 months;
- For used (renovated) laptops: 6 months;
- For used (renovated) Apple mobile phones / tablets: 6 months;
- For used (renovated) mobile phones / tablets of other brands: 3 months.
SmartphoneApple iPhone 13 128GB Midnight
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
269.00 € / 526.12 BGN
249.00 € / 487.00 BGN
Mobile WorkstationHP Zbook Power G8, i7-11800H, 32GB, 1TB SSD, 15.6" IPS Full HD 1920x1080, T600
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
811.99 € / 1588.11 BGN
730.00 € / 1427.76 BGN
MonitorHP EliteDisplay E273, 27" IPS Full HD 1920x1080
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
109.00 € / 213.19 BGN
98.00 € / 191.67 BGN
LaptopHP EliteBook 640 G11, Ultra 5 135U, 16GB, 512GB SSD, Тouchscreen, 14" IPS WUXGA 1920x1200
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
789.00 € / 1543.15 BGN
710.00 € / 1388.64 BGN
SmartphoneSamsung Galaxy Xcover 5 64GB Black
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
169.00 € / 330.54 BGN
119.00 € / 232.74 BGN
