Similar products
MonitorHP Compaq LA2405x, 24" WUXGA 1920x1200
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
69.00 € / 134.95 BGN
MonitorHP Compaq LA2405x, 24" WUXGA 1920x1200
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
49.00 € / 95.84 BGN
LaptopApple MacBook Pro A2141 (2019) Space Gray, i9-9880H, 64GB, 1TB SSD, 16" Retina 3072x1920, Radeon Pro 5500M
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
749.00 € / 1464.92 BGN
649.00 € / 1269.33 BGN
SmartphoneApple iPhone 14 Pro 256GB Space Black
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
509.00 € / 995.52 BGN
489.00 € / 956.40 BGN
EarphonesApple AirPods MAX 2 Orange Like New
- Like New
- Refurbished
- Leasing
449.00 € / 878.17 BGN
399.00 € / 780.38 BGN
SmartphoneApple iPhone 14 Plus 128GB Midnight
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
399.00 € / 780.38 BGN
369.00 € / 721.70 BGN
| Model | HP Compaq dc7900 |
| Class | Home / office pc |
| Status | Very Good |
| CPU | Dual Core Pentium E5200 2.5GHz |
| Chipset | Intel Q45 Express chipset |
| RAM Memory | 2GB DDR2 PC2-5300 |
| Data memory | 80GB 7200RPM SATA |
| Video Card | Intel GMA 4500 |
| Audio | High Definition Audio |
| Optical drive | DVD-ROM |
| LAN | On board 10/100/1000 gigabit |
| Interfaces | 8 x USB 2.0; 1 x RS232; 1 x Parallel port |
| Weight | 11.9 kg |
Out of stock
Hop.bg has both new and used equipment. In order to be as useful and honest as possible to our customers, we divide the products in our store into 2 categories according to the type of equipment. They are:
- New
Brand new device, sealed in its original packaging, with all factory accessories included.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Like New
Looks almost identical to a brand-new product – no or minimal signs of previous use.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Excellent (Grade A)
Lightly used with almost unnoticeable signs of wear. Works flawlessly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Very Good (Grade B)
Moderate signs of use (small scratches), but 100% reliable and functional.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Good (Grades BC, C, C-)
Visible signs of use (scratches, marks), but fully operational and budget-friendly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
Yes, all products in Hop.bg have a warranty that is different for the respective categories and brands.
- Renovated products category Printers, Smartphones, Tablets - 6 months
- Renovated products from the categories Computers, Laptops, Workstations - 6 months with the possibility of extension up to 12 months.
- Renovated products Apple, monitors and unpacked products category Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 12 months
- New products from the categories Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 24 months
Battery warranty period:
- For new laptops: 6 months;
- For used (renovated) laptops: 6 months;
- For used (renovated) Apple mobile phones / tablets: 6 months;
- For used (renovated) mobile phones / tablets of other brands: 3 months.

