Similar products
ComputerLenovo ThinkCentre M910Q USFF, i5-6500T, 8GB, 256GB SSD
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
109.00 € / 213.19 BGN
ComputerLenovo ThinkCentre M700 USFF, i3-6100T, 8GB, 128GB SSD
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
69.00 € / 134.95 BGN
ComputerLenovo ThinkCentre M700 USFF, i3-6100T, 8GB, 500GB HDD
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
69.00 € / 134.95 BGN
ComputerLenovo ThinkCentre M700 USFF, i3-6100T, 8GB, 256GB SSD
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
79.00 € / 154.51 BGN
Similar products
SmartphoneSamsung Galaxy A53 5G 128GB Black
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
159.00 € / 310.98 BGN
SmartphoneSamsung Galaxy Xcover 5 64GB Black
- Good
- Refurbished
- Leasing
115.00 € / 224.92 BGN
99.00 € / 193.63 BGN
SmartphoneSamsung Galaxy A52s 5G 125GB Awesome Black
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
119.00 € / 232.74 BGN
SmartphoneSamsung Galaxy A55 5G 128GB Iceblue
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
249.00 € / 487.00 BGN
SmartphoneApple iPhone 15 Plus 128GB Blue
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
519.00 € / 1015.08 BGN
489.00 € / 956.40 BGN
LaptopApple MacBook Pro A2442 (2021) Space Gray, M1 Pro, 16GB , 512GB SSD, 14.2'' Liquid Retina 3024x1964
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
799.00 € / 1562.71 BGN
749.00 € / 1464.92 BGN
LaptopHP EliteBook 840 G7, i5-10210U, 16GB, 256GB SSD, 14" IPS Full HD 1920x1080
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
329.00 € / 643.47 BGN
299.00 € / 584.79 BGN
SmartphoneApple iPhone 16 Plus 128GB Black
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
619.00 € / 1210.66 BGN
599.00 € / 1171.54 BGN
| Model | A55 |
| Class | desktop |
| Status | Excellent |
| CPU | Intel Core2Duo E4400(2M Cache, 2.00 GHz, 800 MHz FSB) |
| Chipset | Intel 946GZ Express |
| RAM Memory | 2GB DDR2 |
| Data memory | 160GB SATA |
| Video Card | Dynamic Video Memory Technology 4.0 |
| Audio | High Definition Audio |
| Optical drive | DVD-Writer |
| LAN | 10/100/1000 ethernet RJ 45 port |
| Interfaces | VGA, 8xUSB 2, DVI, LPT, 2xPS2 |
| Manufacturer | Lenovo |
Out of stock
Hop.bg has both new and used equipment. In order to be as useful and honest as possible to our customers, we divide the products in our store into 2 categories according to the type of equipment. They are:
- New
Brand new device, sealed in its original packaging, with all factory accessories included.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Like New
Looks almost identical to a brand-new product – no or minimal signs of previous use.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Excellent (Grade A)
Lightly used with almost unnoticeable signs of wear. Works flawlessly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Very Good (Grade B)
Moderate signs of use (small scratches), but 100% reliable and functional.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Good (Grades BC, C, C-)
Visible signs of use (scratches, marks), but fully operational and budget-friendly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
Yes, all products in Hop.bg have a warranty that is different for the respective categories and brands.
- Renovated products category Printers, Smartphones, Tablets - 6 months
- Renovated products from the categories Computers, Laptops, Workstations - 6 months with the possibility of extension up to 12 months.
- Renovated products Apple, monitors and unpacked products category Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 12 months
- New products from the categories Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 24 months
Battery warranty period:
- For new laptops: 6 months;
- For used (renovated) laptops: 6 months;
- For used (renovated) Apple mobile phones / tablets: 6 months;
- For used (renovated) mobile phones / tablets of other brands: 3 months.


