Similar products
LaptopApple MacBook Pro M1 A2338 (2020) Space Gray, Apple M1, 16GB, 256GB SSD, 13.3'' Retina 2560 x 1600, Touchbar
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
629.00 € / 1230.22 BGN
LaptopApple MacBook Pro A2442 (2021) Space Gray, Apple M1 Pro, 32GB, 512GB SSD, 14'' Liquid Retina 3024x1964
- Good
- Refurbished
- Leasing
899.00 € / 1758.29 BGN
849.00 € / 1660.50 BGN
LaptopApple MacBook Air A2179 (2020) Silver, i3-1000NG4, 8GB, 256GB SSD, 13.3" Retina 2560x1600
- Good
- Refurbished
- Leasing
349.00 € / 682.58 BGN
LaptopApple MacBook Pro A2251 (2020) Space Gray Intel® Core™ i7-1068NG7, 32GB DDR4, 1TB SSD, Retina 2560 x 1600
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
579.00 € / 1132.43 BGN
529.00 € / 1034.63 BGN
LaptopApple MacBook Pro M2 A2338 (2022) Space Gray, Apple M2, 16GB, 256GB SSD, 13.3'' Retina 2560 x 1600
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
799.00 € / 1562.71 BGN
739.00 € / 1445.36 BGN
LaptopHP EliteBook 850 G8, i5-1135G7, 16GB, 512GB SSD, 15.6" IPS Full HD 1920x1080
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
449.00 € / 878.17 BGN
404.00 € / 790.16 BGN
SmartphoneApple iPhone 12 mini 64GB Black
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
209.00 € / 408.77 BGN
199.00 € / 389.21 BGN
LaptopApple MacBook Pro A2485 (2021) Space Gray, Apple M1 Pro, 16GB, 512GB SSD, 16'' Liquid Retina XDR 3456x2234
- Good
- Refurbished
- Leasing
799.00 € / 1562.71 BGN
749.00 € / 1464.92 BGN
LaptopHP EliteBook 840 G10, i5-1350P, 16GB, 512GB SSD, 14" IPS Full HD 1920x1080
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
589.00 € / 1151.98 BGN
530.00 € / 1036.59 BGN
TabletApple iPad Pro 12.9 6th Gen A2436 (2022) 512GB Wi-Fi Silver Original Box
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
849.00 € / 1660.50 BGN
799.00 € / 1562.71 BGN
| Model | MacBook Pro A1278 7.1 (Mid 2010) |
| Class | MacBook Pro |
| Status | Excellent |
| CPU | Intel Core2 Duo P8800 (3M, 2.66 GHz) |
| RAM Memory | 4GB DDR3 |
| Data memory | 320GB HDD |
| Video Card | GeForce 320M (256 MB) |
| Display size | 13.3'' inches (33.78cm) |
| Display technology | LED |
| Resolution | 1280x800 |
| Front camera | Yes |
| Audio | High Definition Audio |
| LAN | 10/100/1000 Base-T |
| WIFI | 802.11a/b/g/n |
| Interfaces | USB 2.0, firewire port |
| Card reader | Yes |
| Bluetooth | Bluetooth 2.1+EDR |
| Manufacturer | Apple |
The photos of the Refurbished products are model examples.
It is offered for purchase online or physically in our showrooms - Sofia, Pleven, Rousse, Varna.
Condition Refurbished with 12 months warranty from HOP.BG
Hop.bg has both new and used equipment. In order to be as useful and honest as possible to our customers, we divide the products in our store into 2 categories according to the type of equipment. They are:
- New
Brand new device, sealed in its original packaging, with all factory accessories included.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Like New
Looks almost identical to a brand-new product – no or minimal signs of previous use.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Excellent (Grade A)
Lightly used with almost unnoticeable signs of wear. Works flawlessly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Very Good (Grade B)
Moderate signs of use (small scratches), but 100% reliable and functional.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Good (Grades BC, C, C-)
Visible signs of use (scratches, marks), but fully operational and budget-friendly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
Yes, all products in Hop.bg have a warranty that is different for the respective categories and brands.
- Renovated products category Printers, Smartphones, Tablets - 6 months
- Renovated products from the categories Computers, Laptops, Workstations - 6 months with the possibility of extension up to 12 months.
- Renovated products Apple, monitors and unpacked products category Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 12 months
- New products from the categories Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 24 months
Battery warranty period:
- For new laptops: 6 months;
- For used (renovated) laptops: 6 months;
- For used (renovated) Apple mobile phones / tablets: 6 months;
- For used (renovated) mobile phones / tablets of other brands: 3 months.
WorkstationHP Z420 Tower, E5-2650, 16GB, 128GB SSD + 500GB HDD, Nvidia GT640
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
209.00 € / 408.77 BGN
188.00 € / 367.70 BGN
MonitorLenovo ThinkVision P24q-20, 23.8" IPS QHD 2560x1440
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
129.00 € / 252.30 BGN
116.00 € / 226.88 BGN
LaptopDell Latitude 9520, i7-1185G7, 16GB, 512GB SSD, 15.6" IPS Full HD 1920x1080
- Good
- Refurbished
- Leasing
549.00 € / 1073.75 BGN
494.00 € / 966.18 BGN
LaptopHP EliteBook 840 G8, i5-1145G7, 16GB, 256GB SSD, 14" IPS Full HD 1920x1080
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
349.00 € / 682.58 BGN
314.00 € / 614.13 BGN
LaptopHP EliteBook 840 G7 i7-10610U, 16GB, 512GB SSD, 14" IPS Full HD 1920x1080
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
329.00 € / 643.47 BGN
296.00 € / 578.93 BGN




