Similar products
LaptopApple MacBook Pro A1990 (2018) Space Gray, i9-9980HK, 32GB, 512GB SSD, 15.4'' Retina 2880x1800, Radeon Pro 560, Touchbar
- Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
459.00 € / 897.73 BGN
LaptopApple MacBook Pro A2485 (2021) Space Gray, 32GB, 512 SSD, 16" Liquid Retina XDR 3456x2234
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
1049.00 € / 2051.67 BGN
999.00 € / 1953.87 BGN
LaptopApple MacBook Pro A2141 (2019) Space Gray, 32GB , 1TB SSD, 16" Radeon Pro 5500M
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
599.00 € / 1171.54 BGN
569.00 € / 1112.87 BGN
LaptopApple MacBook Pro M1 A2338 (2020) Space Gray, 16GB, Apple M1, 512GB SSD, 13.3" Retina 2560 x 1600, Тъчбар
- Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
579.00 € / 1132.43 BGN
LaptopApple MacBook Pro A2251 (2020) Silver, i7-1068NG7, 32GB, 512GB SSD, 13.3'' Retina 2560x1600, Touchbar
- Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
459.00 € / 897.73 BGN
Mobile workstationHP ZBook Fury 15 G7, i7-10850H, 32GB, 512GB SSD, 15.6" IPS Full HD 1920x1080, Quadro T2000
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
679.00 € / 1328.01 BGN
611.00 € / 1195.01 BGN
SmartphoneApple iPhone 15 Pro Max 256GB Black Titanium
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
719.00 € / 1406.24 BGN
669.00 € / 1308.45 BGN
MonitorLenovo ThinkVision P27Q-10, 27" IPS Quad HD 2560x1440
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
149.00 € / 291.42 BGN
134.00 € / 262.08 BGN
SmartphoneApple iPhone 15 128GB Green
- Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
439.00 € / 858.61 BGN
419.00 € / 819.49 BGN
MonitorPhilips 275E2, 27" IPS QHD 2560x1440
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
159.00 € / 310.98 BGN
143.00 € / 279.68 BGN
| Model | MacBook Pro 11.5 A1398 (Mid 2015) |
| Class | Professional |
| Status | Excellent |
| CPU | Intel Core i7-4980HQ (6M, 2.80 GHz, up to 4.00 GHz) |
| RAM Memory | 16GB DDR3 |
| Data memory | 500GB SSD |
| Video Card | AMD Radeon R9 M370X (128-bit, 2GB GDDR5) |
| Display size | 15.4'' inches (39.12cm) |
| Display technology | LED, Retina |
| Resolution | 2880x1800 |
| Front camera | Yes |
| Audio | High Definition Audio |
| Optical drive | N/A |
| LAN | N/A |
| WIFI | 802.11ac Wi-Fi |
| Interfaces | HDMI, USB 3.0, Thunderbolt 2 |
| Card reader | Yes |
| Bluetooth | 4.0 |
| Manufacturer | Apple |
The product has transport remarks that do not affect its functionality.
Photos of the refurbished with slight sign of usage products are exemplary of the model.
Products we offer are used second hand, but with high quality, excellent appearance and excellent technical condition.
It is offered at low price online or physically in our showrooms - Sofia, Plovdiv, Varna, Ruse, Pleven.
We offer the opportunity to buy laptops MacBook at checkout and delivery to anywhere in Bulgaria.
Condition refurbished with slight sign of usage with 12 months warranty from HOP.BG
Hop.bg has both new and used equipment. In order to be as useful and honest as possible to our customers, we divide the products in our store into 2 categories according to the type of equipment. They are:
- New
Brand new device, sealed in its original packaging, with all factory accessories included.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Like New
Looks almost identical to a brand-new product – no or minimal signs of previous use.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Excellent (Grade A)
Lightly used with almost unnoticeable signs of wear. Works flawlessly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Very Good (Grade B)
Moderate signs of use (small scratches), but 100% reliable and functional.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Good (Grades BC, C, C-)
Visible signs of use (scratches, marks), but fully operational and budget-friendly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
Yes, all products in Hop.bg have a warranty that is different for the respective categories and brands.
- Renovated products category Printers, Smartphones, Tablets - 6 months
- Renovated products from the categories Computers, Laptops, Workstations - 6 months with the possibility of extension up to 12 months.
- Renovated products Apple, monitors and unpacked products category Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 12 months
- New products from the categories Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 24 months
Battery warranty period:
- For new laptops: 6 months;
- For used (renovated) laptops: 6 months;
- For used (renovated) Apple mobile phones / tablets: 6 months;
- For used (renovated) mobile phones / tablets of other brands: 3 months.
SmartphoneSamsung Galaxy S23 5G 128GB Green
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
429.00 € / 839.05 BGN
329.00 € / 643.47 BGN
Mobile WorkstationHP ZBook Create G7, i9-10885H, 32GB, 2TB SSD, 15.6'' IPS UHD 3840x2160, RTX2080
- Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
1039.00 € / 2032.11 BGN
935.00 € / 1828.70 BGN
MonitorFujitsu P27-8TE Pro
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
139.00 € / 271.86 BGN
125.00 € / 244.48 BGN
MicrosoftSurface Laptop 6 for Business with box, Ultra 5 135H, 16GB, 512GB SSD, Touchscreen, 13.5" IPS 2256x1504
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
639.00 € / 1249.78 BGN
575.00 € / 1124.60 BGN
SmartphoneApple iPhone 14 Pro 128GB Gold
- Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
439.00 € / 858.61 BGN
399.00 € / 780.38 BGN
