Similar products
LaptopApple MacBook Pro M1 A2338 (2020) Space Gray, Apple M1, 16GB, 500GB SSD, 13.3'' Retina 2560x1600, Тъчбар
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
609.00 € / 1191.10 BGN
LaptopApple MacBook Pro A2141 (2019) Silver, i7-9750H, 32GB, 1TB SSD, 16'' Retina 3072x1920, Radeon Pro 5500M
- Good
- Refurbished
- Leasing
479.00 € / 936.84 BGN
LaptopApple MacBook Pro A2141 (2019) Space Gray, 32GB , 1TB SSD, 16" Radeon Pro 5500M
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
569.00 € / 1112.87 BGN
LaptopApple MacBook Air M2 A2681 (2022) Blue, Apple M2, 16GB, 256GB SSD, 13.6'' Retina 2560 x 1664
- Good
- Refurbished
- Leasing
699.00 € / 1367.13 BGN
LaptopApple MacBook Pro A2251 (2020) Space Gray, i5-1038NG7, 32GB, 512GB SSD, 13.3'' Retina 2560 x 1600, Touchbar
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
529.00 € / 1034.63 BGN
479.00 € / 936.84 BGN
LaptopDell Latitude 5510, i5-10310U, 16GB, 256GB SSD, 15.6'' IPS Full HD 1920x1080
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
339.00 € / 663.03 BGN
305.00 € / 596.53 BGN
SmartphoneApple iPhone SE (2022) 64GB Midnight
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
169.00 € / 330.54 BGN
149.00 € / 291.42 BGN
TabletApple iPad 9.7 6th Gen (2018) 128GB Wi-Fi+LTE Space Gray
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
109.00 € / 213.19 BGN
99.00 € / 193.63 BGN
LaptopHP EliteBook 850 G8, i5-1145G7, 16GB, 256GB SSD, 15.6" IPS Full HD 1920x1080
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
449.00 € / 878.17 BGN
404.00 € / 790.16 BGN
LaptopHP ProBook 640 G10, i5-1345U, 16GB, 512GB SSD, Touchscreen, 14" IPS Full HD 1920x1080
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
629.00 € / 1230.22 BGN
566.00 € / 1107.00 BGN
| Model | MacBook Pro 11.4 A1398 (Mid 2015) |
| Class | Home and Office |
| Status | Excellent |
| CPU | Intel Core i7-4770HQ (6M, 2.20GHz, up to 3.40 GHz) |
| RAM Memory | 16GB DDR3 |
| Data memory | 256GB SSD |
| Video Card | Intel Iris Pro Graphics 5200 |
| Display size | 15.4 inches (39.12cm) |
| Display technology | LED, Retina |
| Resolution | 2880x1800 |
| Front camera | Yes |
| Audio | High Definition Audio |
| Optical drive | N/A |
| LAN | N/A |
| WIFI | 802.11ac Wi-Fi |
| Interfaces | HDMI, USB 3.0, Thunderbolt 2 |
| Card reader | Yes |
| Bluetooth | 4.0 |
| Manufacturer | Apple |
The product has transport remarks that do not affect its functionality.
Photos of the refurbished with slight sign of usage products are exemplary of the model.
Products we offer are used second hand, but with high quality, excellent appearance and excellent technical condition.
It is offered at low price online or physically in our showrooms - Sofia, Plovdiv, Varna, Ruse, Pleven.
We offer the opportunity to buy laptops MacBook at checkout and delivery to anywhere in Bulgaria.
Condition refurbished with slight sign of usage with 12 months warranty from HOP.BG
Hop.bg has both new and used equipment. In order to be as useful and honest as possible to our customers, we divide the products in our store into 2 categories according to the type of equipment. They are:
- New
Brand new device, sealed in its original packaging, with all factory accessories included.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Like New
Looks almost identical to a brand-new product – no or minimal signs of previous use.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Excellent (Grade A)
Lightly used with almost unnoticeable signs of wear. Works flawlessly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Very Good (Grade B)
Moderate signs of use (small scratches), but 100% reliable and functional.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Good (Grades BC, C, C-)
Visible signs of use (scratches, marks), but fully operational and budget-friendly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
Yes, all products in Hop.bg have a warranty that is different for the respective categories and brands.
- Renovated products category Printers, Smartphones, Tablets - 6 months
- Renovated products from the categories Computers, Laptops, Workstations - 6 months with the possibility of extension up to 12 months.
- Renovated products Apple, monitors and unpacked products category Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 12 months
- New products from the categories Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 24 months
Battery warranty period:
- For new laptops: 6 months;
- For used (renovated) laptops: 6 months;
- For used (renovated) Apple mobile phones / tablets: 6 months;
- For used (renovated) mobile phones / tablets of other brands: 3 months.
LaptopHP EliteBook 830 G7, i7-10710U, 16GB, 512GB SSD, 13.3" IPS Full HD 1920x1080
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
329.00 € / 643.47 BGN
296.00 € / 578.93 BGN
SmartphoneSamsung Galaxy Xcover 5 64GB Black
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
199.00 € / 389.21 BGN
119.00 € / 232.74 BGN
TabletApple iPad Pro 12.9 5th Gen A2378 (2021) 256GB Wi-Fi Space Gray
- Good
- Refurbished
- Leasing
599.00 € / 1171.54 BGN
549.00 € / 1073.75 BGN
LaptopHP EliteBook 845 G7, RYZEN 5 4650U, 16GB, 256GB SSD, Touchscreen, 14" IPS Full HD 1920x1080
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
299.00 € / 584.79 BGN
269.00 € / 526.12 BGN
ЛаптопHP ProBook 450 G8, i5-1135G7, 16GB, 512GB SSD, 15.6" IPS Full HD 1920x1080
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
359.00 € / 702.14 BGN
323.00 € / 631.73 BGN




