Similar products
LaptopDell Latitude 9520, i7-1185G7, 16GB, 512GB SSD, 15.6" IPS WUXGA 1920x1200
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
629.00 € / 1230.22 BGN
566.00 € / 1107.00 BGN
LaptopDell Latitude 5530, i5-1245U, 16GB, 512GB SSD, 15.6'' IPS Full HD 1920x1080
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
449.00 € / 878.17 BGN
404.00 € / 790.16 BGN
LaptopDell Latitude 5490, i5-7300U, 16GB, 256GB SSD, 14" IPS Full HD 1920x1080
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
219.00 € / 428.33 BGN
197.00 € / 385.30 BGN
LaptopDell Latitude E5570, i5-6440HQ, 16GB, 256GB SSD, 15.6" IPS Full HD 1920x1080
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
239.00 € / 467.44 BGN
215.00 € / 420.50 BGN
LaptopDell Latitude 9520, i7-1185G7, 16GB, 512GB SSD, 15.6" IPS Full HD 1920x1080
- Good
- Refurbished
- Leasing
549.00 € / 1073.75 BGN
494.00 € / 966.18 BGN
SmartphoneApple iPhone 13 128GB Midnight
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
269.00 € / 526.12 BGN
249.00 € / 487.00 BGN
MonitorFujitsu B24-8 TE Pro, 24'' IPS Full HD 1920x1080
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
89.00 € / 174.07 BGN
80.00 € / 156.47 BGN
SmartphoneSamsung Galaxy Xcover 5 64GB Black
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
199.00 € / 389.21 BGN
119.00 € / 232.74 BGN
MonitorLenovo ThinkVision P24h-20, 24" IPS Quad HD 2560x1440
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
119.00 € / 232.74 BGN
107.00 € / 209.27 BGN
LaptopApple MacBook Pro A2141 (2019) Space Gray, i7-9750H, 32GB, 512GB SSD, 16'' Retina 3072x1920, Radeon Pro 5300M
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
549.00 € / 1073.75 BGN
499.00 € / 975.96 BGN
| Model | E6540 |
| Status | Exelent |
| CPU | Intel Core i7-4810MQ (6M Cache, 2.80 GHz - 3.80 GHz) |
| RAM Memory | 8GB DDR3 |
| Data memory | 500GB SATA HDD |
| Video Card | External AMD Radeon HD 8790M (128-bit, 2GB GDDR5) |
| Display size | 15.6'' inches (39.62cm) |
| Display technology | LED |
| Resolution | 1920x1080 Full HD |
| Front camera | Yes |
| Audio | High Definition Audio |
| LAN | 10/100/1000 ethernet RJ 45 port |
| WIFI | Dell Wireless |
| Interfaces | VGA, HDMI, USB 3.0, |
| Card reader | SD Card Reader |
| Manufacturer | Dell |
Hop.bg has both new and used equipment. In order to be as useful and honest as possible to our customers, we divide the products in our store into 2 categories according to the type of equipment. They are:
- New
Brand new device, sealed in its original packaging, with all factory accessories included.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Like New
Looks almost identical to a brand-new product – no or minimal signs of previous use.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Excellent (Grade A)
Lightly used with almost unnoticeable signs of wear. Works flawlessly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Very Good (Grade B)
Moderate signs of use (small scratches), but 100% reliable and functional.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Good (Grades BC, C, C-)
Visible signs of use (scratches, marks), but fully operational and budget-friendly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
Yes, all products in Hop.bg have a warranty that is different for the respective categories and brands.
- Renovated products category Printers, Smartphones, Tablets - 6 months
- Renovated products from the categories Computers, Laptops, Workstations - 6 months with the possibility of extension up to 12 months.
- Renovated products Apple, monitors and unpacked products category Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 12 months
- New products from the categories Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 24 months
Battery warranty period:
- For new laptops: 6 months;
- For used (renovated) laptops: 6 months;
- For used (renovated) Apple mobile phones / tablets: 6 months;
- For used (renovated) mobile phones / tablets of other brands: 3 months.
LaptopHP EliteBook 840 G8, i5-1145G7, 16GB, 256GB SSD, 14" IPS Full HD 1920x1080
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
349.00 € / 682.58 BGN
314.00 € / 614.13 BGN
LaptopHP EliteBook 850 G8, i7-1185G7, 16GB, 256GB SSD, Touchscreen 15.6" IPS Full HD 1920x1080
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
479.00 € / 936.84 BGN
431.00 € / 842.96 BGN
MonitorDell S2740LB, 27" AH-IPS Full HD 1920x1080
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
229.00 € / 447.89 BGN
206.00 € / 402.90 BGN
WorkStationLenovo ThinkStation P520C Tower, W-2223, 32GB, 512GB SSD, Quadro P1000
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
499.00 € / 975.96 BGN
449.00 € / 878.17 BGN
WorkstationHP Z420 Tower, E5-2650, 16GB, 128GB SSD + 500GB HDD, Nvidia GT640
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
209.00 € / 408.77 BGN
188.00 € / 367.70 BGN




