Similar products
LaptopDell Latitude 7430, i7-1265U, 16GB, 512GB SSD, 14'' IPS Full HD 1920x1080
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
519.00 € / 1015.08 BGN
LaptopDell Latitude 5550, i7-8665U, 16GB, 512GB SSD, 15.6'' IPS Full HD 1920x1080
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
379.00 € / 741.26 BGN
LaptopDell Latitude 9520, i7-1185G7, 16GB, 512GB SSD, 15" IPS 1920x1080 Full HD
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
619.00 € / 1210.66 BGN
LaptopDell Latitude 3420, i5-1135G7, 16GB, 512GB SSD, Touchscreen 14'' IPS Full HD 1920x1080
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
379.00 € / 741.26 BGN
ComputerApple iMac 27" A1419 (Late 2013) Silver, i5-7500, 16GB, 32GB SSD+1TB HDD, Retina 5120x2880, Radeon Pro 570X
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
449.00 € / 878.17 BGN
369.00 € / 721.70 BGN
SmartphoneApple iPhone 15 128GB Black
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
449.00 € / 878.17 BGN
439.00 € / 858.61 BGN
TabletApple iPad Mini 5th Gen A2133 (2019) 64GB Wi-Fi Space Gray
- Good
- Refurbished
- Leasing
189.00 € / 369.65 BGN
169.00 € / 330.54 BGN
LaptopHP EliteBook 840 G8, i7-1185G7, 16GB, 512GB SSD, 14” IPS Full HD 1920x1080
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
429.00 € / 839.05 BGN
399.00 € / 780.38 BGN
| Model | Latitude E7440 |
| Class | Business Laptop |
| Status | Excellent |
| CPU | Intel Core i5-4300U (3M Cache, up to 2.90 GHz) |
| RAM Memory | 8GB DDR3 |
| Data memory | 120GB SSD |
| Video Card | Built Intel HD Graphics 4400 |
| Display size | 14 inches (35.56 sm) |
| Resolution | 1920x1080 Full HD |
| Front camera | Web Cam |
| Audio | High Definition Audio |
| Optical drive | N/A |
| LAN | 10/100/1000 ethernet RJ 45 port |
| WIFI | Wi-Fi (802.11a/b/g/n) |
| Interfaces | HDMI, Mini DisplayPort, USB 3.0, LAN |
| Card reader | Card Reader |
| Color | Black |
| Manufacturer | Dell |
Out of stock
Hop.bg has both new and used equipment. In order to be as useful and honest as possible to our customers, we divide the products in our store into 2 categories according to the type of equipment. They are:
- New
Brand new device, sealed in its original packaging, with all factory accessories included.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Like New
Looks almost identical to a brand-new product – no or minimal signs of previous use.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Excellent (Grade A)
Lightly used with almost unnoticeable signs of wear. Works flawlessly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Very Good (Grade B)
Moderate signs of use (small scratches), but 100% reliable and functional.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Good (Grades BC, C, C-)
Visible signs of use (scratches, marks), but fully operational and budget-friendly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
Yes, all products in Hop.bg have a warranty that is different for the respective categories and brands.
- Renovated products category Printers, Smartphones, Tablets - 6 months
- Renovated products from the categories Computers, Laptops, Workstations - 6 months with the possibility of extension up to 12 months.
- Renovated products Apple, monitors and unpacked products category Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 12 months
- New products from the categories Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 24 months
Battery warranty period:
- For new laptops: 6 months;
- For used (renovated) laptops: 6 months;
- For used (renovated) Apple mobile phones / tablets: 6 months;
- For used (renovated) mobile phones / tablets of other brands: 3 months.




