SmartphoneSamsung Galaxy Xcover 5 64GB Black
- Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
129.00 € / 252.30 BGN
99.00 € / 193.63 BGN
MonitorLenovo ThinkVision P27Q-10, 27" IPS Quad HD 2560x1440
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
149.00 € / 291.42 BGN
134.00 € / 262.08 BGN
SmartphoneApple iPhone 15 Pro Max 256GB Black Titanium
- Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
689.00 € / 1347.57 BGN
659.00 € / 1288.89 BGN
LaptopHP EliteBook 830 G11, i5-1345U, 16GB, 512GB SSD, 13.3" IPS WUXGA 1920x1200
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
699.00 € / 1367.13 BGN
629.00 € / 1230.22 BGN
WorkstationHP Z420 Tower, E5-2650, 16GB, 128GB SSD + 500GB HDD, Nvidia GT640
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
209.00 € / 408.77 BGN
188.00 € / 367.70 BGN
| Model | Latitude E7440 |
| Class | Business |
| Status | Excellent |
| CPU | Intel® Core™ i5-4300U (3M Cache, up to 2.90 GHz) |
| RAM Memory | 8GB DDR3 |
| Data memory | SSD 256GB |
| Video Card | built Intel® HD Graphics 4400 |
| Display size | 14'' inches (35.6sm) |
| Resolution | 1366x768 |
| Front camera | Yes |
| Audio | High Definition Audio |
| Optical drive | N/A |
| LAN | 10/100/1000 ethernet RJ 45 port |
| WIFI | Intel Dual Band Wireless-AC 7260 |
| Interfaces | mini Display Port, HDMI, 3x USB 3.0 |
| Card reader | Card Reader |
| Bluetooth | Bluetooth |
| Manufacturer | Dell |
Hop.bg has both new and used equipment. In order to be as useful and honest as possible to our customers, we divide the products in our store into 2 categories according to the type of equipment. They are:
- New
Brand new device, sealed in its original packaging, with all factory accessories included.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Like New
Looks almost identical to a brand-new product – no or minimal signs of previous use.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Excellent (Grade A)
Lightly used with almost unnoticeable signs of wear. Works flawlessly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Very Good (Grade B)
Moderate signs of use (small scratches), but 100% reliable and functional.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Good (Grades BC, C, C-)
Visible signs of use (scratches, marks), but fully operational and budget-friendly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
Yes, all products in Hop.bg have a warranty that is different for the respective categories and brands.
- Renovated products category Printers, Smartphones, Tablets - 6 months
- Renovated products from the categories Computers, Laptops, Workstations - 6 months with the possibility of extension up to 12 months.
- Renovated products Apple, monitors and unpacked products category Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 12 months
- New products from the categories Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 24 months
Battery warranty period:
- For new laptops: 6 months;
- For used (renovated) laptops: 6 months;
- For used (renovated) Apple mobile phones / tablets: 6 months;
- For used (renovated) mobile phones / tablets of other brands: 3 months.
ComputerHP EliteDesk 800 G6 USFF, i5-10500T, 16GB, 512GB SSD
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
349.00 € / 682.58 BGN
314.00 € / 614.13 BGN
LaptopHP EliteBook 830 G9, i5-1245U, 16GB, 512GB SSD, 13.3" IPS WUXGA 1920x1200
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
399.00 € / 780.38 BGN
359.00 € / 702.14 BGN
LaptopHP EliteBook 830 G5, i7-8650U, 16GB, 256GB SSD, Тъчскрийн, 13.3'' IPS Full HD 1920x1080
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
289.00 € / 565.23 BGN
260.00 € / 508.52 BGN
Laptop HP EliteBook 640 G9, i5-1245U, 16GB, 512GB SSD, 14" IPS Full HD 1920x1080
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
529.00 € / 1034.63 BGN
476.00 € / 930.98 BGN
MicrosoftSurface Laptop Studio (Model 1964) is a 2-in-1, i7-11370H, 32GB, 1TB SSD, Touchscreen, 14.4" IPS 2400 x 1600, NVIDIA GeForce RTX 3050 Ti
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
1269.00 € / 2481.95 BGN
1142.00 € / 2233.56 BGN



