Similar products
Mobile workstationLenovo Thinkpad P1 Gen 3, i7-10850H, 32GB, 512GB SSD, 15.6" IPS Full HD 1920x1080
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
659.00 € / 1288.89 BGN
Mobile workstationHP ZBook Fury 15 G7, i7-10750H, 16GB, 1TB HDD, 15.6" IPS Full HD 1920x1080, Quadro T1000
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
639.00 € / 1249.78 BGN
Mobile workstationDell Precision 5550, i7-10850H, 32GB, 512GB SSD, 15.6'' IPS WUXGA 1920x1200, Quadro T2000
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
739.00 € / 1445.36 BGN
Mobile WorkstationHP ZBook Fury 16 G11, i7-13850HX, 32GB, 1TB SSD, 16'' IPS WUXGA 1920x1200, RTX 2000
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
1889.00 € / 3694.56 BGN
Mobile workstationDell Precision 7560, i9-11950H, 32GB, 512GB SSD, 15.6'' IPS Full HD 1920x1080, RTX A2000
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
1329.00 € / 2599.30 BGN
SmartphoneApple iPhone 16 128GB Black Like New Original Box
- Like New
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
639.00 € / 1249.78 BGN
599.00 € / 1171.54 BGN
LaptopHP EliteBook 830 G8 Като нов, i7-1185G7, 16GB, 1TB SSD, Touchscreen, 13.3" IPS Full HD 1920x1080
- Like New
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
509.00 € / 995.52 BGN
479.00 € / 936.84 BGN
SmartphoneApple iPhone 15 128GB Green
- Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
439.00 € / 858.61 BGN
399.00 € / 780.38 BGN
SmartphoneSamsung Galaxy S23 Ultra 5G 256GB Phantom Black
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
499.00 € / 975.96 BGN
449.00 € / 878.17 BGN
SmartphoneApple iPhone 14 128GB Starlight
- Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
319.00 € / 623.91 BGN
299.00 € / 584.79 BGN
| Model | Precision 7550 |
| Class | Mobile workstation |
| Status | Good |
| CPU | Intel Xeon W-10885M (16M, 2.40 GHz, up to 2.40 GHz) |
| RAM Memory | 64GB DDR4 |
| Data memory | 2x 512GB SSD |
| Video Card | NVIDIA Quadro RTX 3000 (192-bit, 6GB GDDR6) |
| Display size | 15.6 inches (39.62cm) |
| Display technology | LED, IPS |
| Resolution | 3840x2160 (4K), HDR |
| Front camera | Yes |
| Audio | High Definition Audio |
| LAN | 10/100/1000 ethernet RJ 45 port |
| WIFI | Wi-Fi |
| Interfaces | USB 3.0, HDMI, mini DisplayPort, Thunderbolt 3 |
| Card reader | Yes |
| Manufacturer | Dell |
Photos of the refurbished products are exemplary of the model.
Products we offer are used second hand, but refurbished with high quality, excellent appearance and excellent technical condition.
It is offered at low price online or physically in our showrooms - Sofia, Pleven, Ruse, Varna.
We offer the opportunity to buy laptops at checkout and delivery to anywhere in Bulgaria.
Condition refurbished with 6 months (optional 12) warranty from HOP.BG
Hop.bg has both new and used equipment. In order to be as useful and honest as possible to our customers, we divide the products in our store into 2 categories according to the type of equipment. They are:
- New
Brand new device, sealed in its original packaging, with all factory accessories included.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Like New
Looks almost identical to a brand-new product – no or minimal signs of previous use.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Excellent (Grade A)
Lightly used with almost unnoticeable signs of wear. Works flawlessly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Very Good (Grade B)
Moderate signs of use (small scratches), but 100% reliable and functional.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Good (Grades BC, C, C-)
Visible signs of use (scratches, marks), but fully operational and budget-friendly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
Yes, all products in Hop.bg have a warranty that is different for the respective categories and brands.
- Renovated products category Printers, Smartphones, Tablets - 6 months
- Renovated products from the categories Computers, Laptops, Workstations - 6 months with the possibility of extension up to 12 months.
- Renovated products Apple, monitors and unpacked products category Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 12 months
- New products from the categories Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 24 months
Battery warranty period:
- For new laptops: 6 months;
- For used (renovated) laptops: 6 months;
- For used (renovated) Apple mobile phones / tablets: 6 months;
- For used (renovated) mobile phones / tablets of other brands: 3 months.
ComputerApple iMac 27’’ A2115 (2019) Silver, i5-8500, 16GB, 32GB SSD + 1TB HDD, Retina 5120x2880, Radeon Pro 570X
- Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
499.00 € / 975.96 BGN
449.00 € / 878.17 BGN
TabletSamsung Galaxy Tab S8 5G 11.0 (2022) Wi-fi+LTE 128GB Graphite
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
399.00 € / 780.38 BGN
349.00 € / 682.58 BGN
SmartphoneApple iPhone 13 Pro Max 256GB Graphite
- Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
399.00 € / 780.38 BGN
379.00 € / 741.26 BGN
LaptopHP EliteBook 840 G8, i7-1185G7, 16GB, 512GB SSD, 14” IPS Full HD 1920x1080
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
429.00 € / 839.05 BGN
399.00 € / 780.38 BGN
LaptopHP EliteBook 840 G7, i7-10610U, 16GB, 512GB SSD, 14" IPS Full HD 1920x1080
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
329.00 € / 643.47 BGN
299.00 € / 584.79 BGN




