Similar products
Mobile workstationDell Precision 5550, i7-10850H, 32GB, 1TB SSD, Touchscreen 15.6'' IPS UHD 3840x2160, Quadro T1000
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
739.00 € / 1445.36 BGN
Mobile workstationDellPrecision 7750, i7-108750H, 64GB, 512GB SSD, 15.6” IPS Full HD 1920x1080, Quadro RTX 4000
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
989.00 € / 1934.32 BGN
WorkstationDell Precision 5820, W-2223, 32GB DDR4, 1TB HDD, Quadro RTX 4000
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
729.00 € / 1425.80 BGN
Mobile workstationDell Precision 5540,i7-9850H, 32GB, 512GB SSD, 15.6" IPS Full HD 1920x1080, Quadro T1000
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
619.00 € / 1210.66 BGN
LaptopApple MacBook Pro A2141 (2019) Space Gray, i9-9880H, 32GB, 1TB SSD, Retina 3072x1920, Radeon Pro 5500M
- Good
- Refurbished
- Leasing
529.00 € / 1034.63 BGN
479.00 € / 936.84 BGN
LaptopHP EliteBook 830 G8, i5-1145G7, 16GB, 512GB SSD, Touchscreen, 13.3" IPS Full HD 1920x1080
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
369.00 € / 721.70 BGN
339.00 € / 663.03 BGN
LaptopApple MacBook Pro A2141 (2019) Silver, i7-9750H, 32GB, 512GB SSD, 16'' Retina 3072x1920, Touchbar, Radeon Pro 5500M
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
529.00 € / 1034.63 BGN
499.00 € / 975.96 BGN
LaptopHP EliteBook 840 G8, i5-1135G7, 16GB, 256GB SSD, 14" IPS Full HD 1920x1080
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
389.00 € / 760.82 BGN
359.00 € / 702.14 BGN
| Model | Precision M6700 |
| Class | mobile workstation |
| Status | Exelent |
| CPU | Quadcore Intel Core i7-3720QM(6M Cache, up to 3.60 GHz) |
| RAM Memory | 16GB DDR3 |
| Data memory | 880GB |
| Video Card | nVIDIA Quadro K3000M/2GB GDDR5 |
| Display size | 17.3-инчов (43.25 см) |
| Resolution | 1920x1080 Full HD |
| Audio | High Definition Audio |
| Optical drive | DVD rewritable |
| LAN | 10/100/1000 ethernet RJ 45 port |
| WIFI | Dell Wireless |
| Interfaces | VGA, D-SUB, HDMI, firewire port, USB 2, USB 3, |
| Card reader | Card Reader |
| Bluetooth | Bluetooth |
| Manufacturer | Dell |
Out of stock
Hop.bg has both new and used equipment. In order to be as useful and honest as possible to our customers, we divide the products in our store into 2 categories according to the type of equipment. They are:
- New
Brand new device, sealed in its original packaging, with all factory accessories included.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Like New
Looks almost identical to a brand-new product – no or minimal signs of previous use.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Excellent (Grade A)
Lightly used with almost unnoticeable signs of wear. Works flawlessly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Very Good (Grade B)
Moderate signs of use (small scratches), but 100% reliable and functional.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Good (Grades BC, C, C-)
Visible signs of use (scratches, marks), but fully operational and budget-friendly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
Yes, all products in Hop.bg have a warranty that is different for the respective categories and brands.
- Renovated products category Printers, Smartphones, Tablets - 6 months
- Renovated products from the categories Computers, Laptops, Workstations - 6 months with the possibility of extension up to 12 months.
- Renovated products Apple, monitors and unpacked products category Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 12 months
- New products from the categories Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 24 months
Battery warranty period:
- For new laptops: 6 months;
- For used (renovated) laptops: 6 months;
- For used (renovated) Apple mobile phones / tablets: 6 months;
- For used (renovated) mobile phones / tablets of other brands: 3 months.




