Similar products
LaptopDell Latitude 9520, i7-1185G7, 16GB, 512GB SSD, 15.6" IPS WUXGA 1920x1200
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
569.00 € / 1112.87 BGN
LaptopDell Latitude 3420, i5-1135G7, 16GB, 256GB SSD, 14'' IPS Full HD 1920x1080
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
339.00 € / 663.03 BGN
LaptopDell Latitude 7410, i5-10310U, 16GB, 512GB SSD, Touchscreen, 14" IPS Full HD 1920x1080
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
329.00 € / 643.47 BGN
LaptopDell Latitude 7430, i5-1245U, 16GB, 256GB SSD, 14'' IPS Full HD 1920x1080
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
509.00 € / 995.52 BGN
TabletApple iPad mini 4 7.9 A1538 (2015) 128GB Wi-Fi Space Gray
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
149.00 € / 291.42 BGN
129.00 € / 252.30 BGN
EarphonesApple AirPods MAX 2 Midnight Like New
- Like New
- Refurbished
- Leasing
449.00 € / 878.17 BGN
399.00 € / 780.38 BGN
SmartphoneApple iPhone 13 128GB Midnight
- Good
- Refurbished
- Leasing
299.00 € / 584.79 BGN
249.00 € / 487.00 BGN
ComputerApple iMac 27’’ A2115 (2019) Silver, i5-8500, 32GB, 512GB SSD, Retina 5120x2880, Radeon Pro 570X
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
649.00 € / 1269.33 BGN
599.00 € / 1171.54 BGN
| Model | XPS 13 7390 2-in-1 |
| Class | Ultrabook |
| Status | Very Good |
| CPU | Intel Core i7-1065G7 (8M, 1.30 GHz, up to 3.90 GHz) |
| RAM Memory | 32GB DDR3 |
| Data memory | 1TB SSD |
| Video Card | Intel UHD Graphics for 10th Gen Intel Processors |
| Display size | 13.3 inches (33.78 cm) |
| Display technology | Touch Screen, LED, IPS |
| Resolution | 3840x2160 (4K Ultra HD) |
| Front camera | Yes |
| Audio | High Definition Audio |
| LAN | N/A |
| WIFI | Wi-Fi |
| Interfaces | USB Type-C (Thunderbolt 3) |
| Card reader | Yes |
| Manufacturer | Dell |
The photos of the refurbished products are examples of the model.
The products we offer are second-hand, but refurbished and are of high quality, excellent appearance, and excellent technical condition, which corresponds to the models as new.
It is offered for purchase at a low price online or physically in our showrooms - Sofia, Pleven, Ruse, Varna.
We offer the opportunity to purchase laptops on installment and with delivery to any point in Bulgaria.
Condition refurbished with 6 months (with the possibility of 12) warranty from HOP.BG.
Out of stock
Hop.bg has both new and used equipment. In order to be as useful and honest as possible to our customers, we divide the products in our store into 2 categories according to the type of equipment. They are:
- New
Brand new device, sealed in its original packaging, with all factory accessories included.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Like New
Looks almost identical to a brand-new product – no or minimal signs of previous use.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Excellent (Grade A)
Lightly used with almost unnoticeable signs of wear. Works flawlessly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Very Good (Grade B)
Moderate signs of use (small scratches), but 100% reliable and functional.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Good (Grades BC, C, C-)
Visible signs of use (scratches, marks), but fully operational and budget-friendly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
Yes, all products in Hop.bg have a warranty that is different for the respective categories and brands.
- Renovated products category Printers, Smartphones, Tablets - 6 months
- Renovated products from the categories Computers, Laptops, Workstations - 6 months with the possibility of extension up to 12 months.
- Renovated products Apple, monitors and unpacked products category Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 12 months
- New products from the categories Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 24 months
Battery warranty period:
- For new laptops: 6 months;
- For used (renovated) laptops: 6 months;
- For used (renovated) Apple mobile phones / tablets: 6 months;
- For used (renovated) mobile phones / tablets of other brands: 3 months.
