Similar products
LaptopDell Latitude 7430, i5-1245U, 16GB, 256GB SSD, 14'' IPS Full HD 1920x1080
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
509.00 € / 995.52 BGN
LaptopDell Latitude 5400 i5-8365U, i3-8145U, 16GB , 256GB SSD, 14" HD 1366x768
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
239.00 € / 467.44 BGN
Laptop Dell Latitude 5590, i5-8350U, 16GB, 256GB SSD, 15.6" IPS Full HD 1920x1080
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
319.00 € / 623.91 BGN
LaptopDell Latitude 9520, i5-1145G7, 16GB, 1TB SSD, 15'' IPS Full HD 1920x1080
- Good
- Refurbished
- Leasing
489.00 € / 956.40 BGN
SmartphoneApple iPhone 15 128GB Black
- Good
- Refurbished
- Leasing
439.00 € / 858.61 BGN
399.00 € / 780.38 BGN
LaptopHP EliteBook 840 G7, i5-10310U, 16GB, 256GB SSD, 14" IPS Full HD 1920x1080
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
329.00 € / 643.47 BGN
299.00 € / 584.79 BGN
ComputerApple iMac 27’’ A2115 (2019) Silver, i5-8500, 32GB, 512GB SSD, Retina 5120x2880, Radeon Pro 570X
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
699.00 € / 1367.13 BGN
659.00 € / 1288.89 BGN
LaptopHP EliteBook 830 G8, i5-1145G7, 16GB, 512GB SSD, Touchscreen, 13.3" IPS Full HD 1920x1080
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
369.00 € / 721.70 BGN
339.00 € / 663.03 BGN
| Model | XPS 13 9300 |
| Class | Ultrabook |
| Status | Exelent |
| CPU | Intel Core i7-1065G7 (8M, 1.30 GHz, up to 3.90 GHz) |
| RAM Memory | 16GB DDR4 |
| Data memory | 1TB SSD |
| Video Card | Intel Iris Plus |
| Display size | 13.4 inches (34.03 cm) |
| Display technology | LED, IPS |
| Resolution | 3840x2160 4K |
| Front camera | Yes |
| Audio | High Definition Audio |
| LAN | N/A |
| WIFI | Wi-Fi |
| Interfaces | USB Type C |
| Card reader | Yes |
| Manufacturer | Dell |
The product has signs of use or signs of transportation that do not affect its functionality. They are expressed in dark or light spots on the display and/or scratches.
The photos of the refurbished with slight sign of usage products are examples of the model.
The products we offer are second-hand, but of high quality and excellent technical condition, which corresponds to the models as new.
It is available for purchase at a low price online or physically in our showrooms - Sofia, Plovdiv, Varna, Ruse, Pleven.
We offer the possibility to purchase on lease t and with delivery to any point in Bulgaria.
Condition refurbished with slight sign of usage with 6 months (possible for 12) warranty from HOP.BG
Out of stock
Hop.bg has both new and used equipment. In order to be as useful and honest as possible to our customers, we divide the products in our store into 2 categories according to the type of equipment. They are:
- New
Brand new device, sealed in its original packaging, with all factory accessories included.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Like New
Looks almost identical to a brand-new product – no or minimal signs of previous use.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Excellent (Grade A)
Lightly used with almost unnoticeable signs of wear. Works flawlessly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Very Good (Grade B)
Moderate signs of use (small scratches), but 100% reliable and functional.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Good (Grades BC, C, C-)
Visible signs of use (scratches, marks), but fully operational and budget-friendly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
Yes, all products in Hop.bg have a warranty that is different for the respective categories and brands.
- Renovated products category Printers, Smartphones, Tablets - 6 months
- Renovated products from the categories Computers, Laptops, Workstations - 6 months with the possibility of extension up to 12 months.
- Renovated products Apple, monitors and unpacked products category Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 12 months
- New products from the categories Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 24 months
Battery warranty period:
- For new laptops: 6 months;
- For used (renovated) laptops: 6 months;
- For used (renovated) Apple mobile phones / tablets: 6 months;
- For used (renovated) mobile phones / tablets of other brands: 3 months.
