Similar products
LaptopDell Latitude 9520, i7-1185G7, 16GB, 512GB SSD, 15.6" IPS WUXGA 1920x1200
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
569.00 € / 1112.87 BGN
LaptopDell Latitude 7440, i5-1345U, 16GB, 256GB SSD, 14" IPS WUXGA 1920x1200
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
569.00 € / 1112.87 BGN
LaptopDell Latitude 5400 i5-8365U, i3-8145U, 16GB , 256GB SSD, 14" HD 1366x768
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
239.00 € / 467.44 BGN
LaptopDell Latitude 7320, i5-1145G7, 16GB, 256GB SSD, 13.3" IPS Full HD 1920x1080
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
299.00 € / 584.79 BGN
LaptopHP EliteBook 840 G8, i7-1185G7, 16GB, 1TB SSD, Touchscreen, 14" IPS Full HD 1920x1080
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
419.00 € / 819.49 BGN
389.00 € / 760.82 BGN
LaptopHP EliteBook 830 G8 Като нов, i7-1185G7, 16GB, 1TB SSD, Touchscreen, 13.3" IPS Full HD 1920x1080
- Like New
- Refurbished
- Leasing
509.00 € / 995.52 BGN
479.00 € / 936.84 BGN
ComputerApple iMac 27’’ A2115 (2019) Silver, i5-8500, 32GB, 512GB SSD, Retina 5120x2880, Radeon Pro 570X
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
649.00 € / 1269.33 BGN
599.00 € / 1171.54 BGN
TabletApple iPad 10.2 7th Gen A2197 (2019) 32GB Wi-Fi Space Gray
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
149.00 € / 291.42 BGN
139.00 € / 271.86 BGN
| Model | XPS 15 7590 |
| Class | Professional/Gaming |
| Status | Exelent |
| CPU | Intel Core i7-9750H (12M, 2.60 GHz, up to 4.50 GHz) |
| RAM Memory | 16GB DDR4 |
| Data memory | 256GB SSD |
| Video Card | NVIDIA GeForce GTX 1650 (128-bit, 4GB GDDR5) |
| Display size | 15.6'' inches (39.62cm) |
| Display technology | LED, IPS |
| Resolution | 3840x2160 4K |
| Front camera | Yes |
| Audio | High Definition Audio |
| LAN | N/A |
| WIFI | Wi-Fi |
| Interfaces | HDMI, USB 3.1 Gen 1, USB 3.1 Gen 2, Thunderbolt 3 |
| Card reader | Yes |
| Manufacturer | Dell |
The photos of the refurbished products are examples of the model.
The products we offer are second-hand, but refurbished and are of high quality, excellent appearance, and excellent technical condition, which corresponds to the models as new.
It is offered for purchase at a low price online or physically in our showrooms - Sofia, Pleven, Ruse, Varna.
We offer the opportunity to purchase laptops on installment and with delivery to any point in Bulgaria.
Condition refurbished with 6 months (with the possibility of 12) warranty from HOP.BG.
Out of stock
Hop.bg has both new and used equipment. In order to be as useful and honest as possible to our customers, we divide the products in our store into 2 categories according to the type of equipment. They are:
- New
Brand new device, sealed in its original packaging, with all factory accessories included.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Like New
Looks almost identical to a brand-new product – no or minimal signs of previous use.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Excellent (Grade A)
Lightly used with almost unnoticeable signs of wear. Works flawlessly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Very Good (Grade B)
Moderate signs of use (small scratches), but 100% reliable and functional.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Good (Grades BC, C, C-)
Visible signs of use (scratches, marks), but fully operational and budget-friendly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
Yes, all products in Hop.bg have a warranty that is different for the respective categories and brands.
- Renovated products category Printers, Smartphones, Tablets - 6 months
- Renovated products from the categories Computers, Laptops, Workstations - 6 months with the possibility of extension up to 12 months.
- Renovated products Apple, monitors and unpacked products category Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 12 months
- New products from the categories Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 24 months
Battery warranty period:
- For new laptops: 6 months;
- For used (renovated) laptops: 6 months;
- For used (renovated) Apple mobile phones / tablets: 6 months;
- For used (renovated) mobile phones / tablets of other brands: 3 months.
