LaptopApple MacBook Pro A2141 (2019) Space Gray, i9-9880H, 64GB, 1TB SSD, 16" Retina 3072x1920, Radeon Pro 5500M
- Good
- Refurbished
- Leasing
689.00 € / 1347.57 BGN
599.00 € / 1171.54 BGN
LaptopHP EliteBook 830 G8, i5-1135G7, 16GB, 256GB SSD, 13.3" IPS Full HD 1920x1080
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
329.00 € / 643.47 BGN
299.00 € / 584.79 BGN
SmartphoneApple iPhone 17e 256GB White Unboxed
- Like New
- Refurbished
- Leasing
639.00 € / 1249.78 BGN
599.00 € / 1171.54 BGN
SmartphoneApple iPhone 15 128GB Black
- Good
- Refurbished
- Leasing
439.00 € / 858.61 BGN
399.00 € / 780.38 BGN
| Model | HP EliteBook 8460P |
| Class | Notebook |
| Status | Good |
| CPU | Intel Core i5-2540M (3M Cache, up to 3.30 GHz) |
| RAM Memory | 4GB DDR3 |
| Data memory | 320 GB SATA HDD |
| Video Card | Intel HD 3000 |
| Display size | 14.1"(35.25cm) |
| Display technology | LED backlight |
| Front camera | WEB CAMERA |
| Audio | High Definition Audio |
| Optical drive | DVD-ROM |
| LAN | 10/100/1000Mbps |
| WIFI | WiFi 802.11 a/b/g/n |
| Interfaces | VGA, DisplayPort, eSata, USB2 |
| Card reader | Card Reader |
| Manufacturer | HP |
The refurbished HP EliteBook 8460P is a high end laptop that can be used for business, entertainment or just browsing in leisure time. The wonderful video card also gives the opportunity for good graphics. Powerful processor, 320GB of disk space, 4GB of RAM are just some of the benefits of this laptop.
The laptop is extremely preserved and in perfect technical condition.
The photos of the refurbished products are exemplary!
It is available for purchase online or physically in our showrooms - Sofia, Pleven, Rousse, Varna.
Status refurbished, as well as 6 + 6 months warranty from HOP.BG.
Out of stock
Hop.bg has both new and used equipment. In order to be as useful and honest as possible to our customers, we divide the products in our store into 2 categories according to the type of equipment. They are:
- New
Brand new device, sealed in its original packaging, with all factory accessories included.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Like New
Looks almost identical to a brand-new product – no or minimal signs of previous use.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Excellent (Grade A)
Lightly used with almost unnoticeable signs of wear. Works flawlessly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Very Good (Grade B)
Moderate signs of use (small scratches), but 100% reliable and functional.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Good (Grades BC, C, C-)
Visible signs of use (scratches, marks), but fully operational and budget-friendly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
Yes, all products in Hop.bg have a warranty that is different for the respective categories and brands.
- Renovated products category Printers, Smartphones, Tablets - 6 months
- Renovated products from the categories Computers, Laptops, Workstations - 6 months with the possibility of extension up to 12 months.
- Renovated products Apple, monitors and unpacked products category Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 12 months
- New products from the categories Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 24 months
Battery warranty period:
- For new laptops: 6 months;
- For used (renovated) laptops: 6 months;
- For used (renovated) Apple mobile phones / tablets: 6 months;
- For used (renovated) mobile phones / tablets of other brands: 3 months.




