TabletApple iPad Pro 12.9 5th Gen A2378 (2021) 256GB Wi-Fi Space Gray
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
699.00 € / 1367.13 BGN
649.00 € / 1269.33 BGN
ComputerApple iMac 27’’ A2115 (2019) Silver, i5-8500, 32GB, 512GB SSD, Retina 5120x2880, Radeon Pro 570X
- Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
499.00 € / 975.96 BGN
449.00 € / 878.17 BGN
SmartphoneApple iPhone 16 Pro Max 256GB Black Titanium
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
899.00 € / 1758.29 BGN
849.00 € / 1660.50 BGN
LaptopHP EliteBook 845 G7, RYZEN 5 4650U, 16GB, 512GB SSD, 14" IPS Full HD 1920x1080
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
259.00 € / 506.56 BGN
233.00 € / 455.71 BGN
LaptopHP EliteBook 850 G8, i5-1145G7, 16GB, 256GB SSD, 15.6" IPS Full HD 1920x1080
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
409.00 € / 799.93 BGN
368.00 € / 719.75 BGN
| Model | EliteBook 8460p |
| Class | Business |
| Status | Very Good |
| CPU | Intel® Core™ i5-2540M (3M Cache, up to 3.30 GHz) |
| RAM Memory | 4GB DDR3 |
| Data memory | 320GB |
| Video Card | built Intel® HD Graphics 3000 |
| Display size | 14.00" (35.6 cм) |
| Display technology | LED backlight |
| Front camera | N/A |
| Audio | High Definition Audio |
| Optical drive | DVD±RW (±R DL) |
| LAN | 10/100/1000 ethernet RJ 45 port |
| WIFI | Wi-Fi (802.11a/b/g/n) |
| Interfaces | DisplayPort, VGA, USB 2.0, USB 3.0, eSata USB 2, USB 3, VGA, |
| Card reader | Card Reader |
| Bluetooth | Bluetooth 2.1 EDR |
| Manufacturer | HP |
Hop.bg has both new and used equipment. In order to be as useful and honest as possible to our customers, we divide the products in our store into 2 categories according to the type of equipment. They are:
- New
Brand new device, sealed in its original packaging, with all factory accessories included.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Like New
Looks almost identical to a brand-new product – no or minimal signs of previous use.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Excellent (Grade A)
Lightly used with almost unnoticeable signs of wear. Works flawlessly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Very Good (Grade B)
Moderate signs of use (small scratches), but 100% reliable and functional.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Good (Grades BC, C, C-)
Visible signs of use (scratches, marks), but fully operational and budget-friendly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
Yes, all products in Hop.bg have a warranty that is different for the respective categories and brands.
- Renovated products category Printers, Smartphones, Tablets - 6 months
- Renovated products from the categories Computers, Laptops, Workstations - 6 months with the possibility of extension up to 12 months.
- Renovated products Apple, monitors and unpacked products category Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 12 months
- New products from the categories Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 24 months
Battery warranty period:
- For new laptops: 6 months;
- For used (renovated) laptops: 6 months;
- For used (renovated) Apple mobile phones / tablets: 6 months;
- For used (renovated) mobile phones / tablets of other brands: 3 months.
ComputerApple iMac 27’’ A2115 (2019) Silver, i5-8500, 32GB, 512GB SSD, Retina 5120x2880, Radeon Pro 570X
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
699.00 € / 1367.13 BGN
659.00 € / 1288.89 BGN
Mobile workstationDell Precision 5540, i7-9850H, 32GB, 512GB SSD, 15.6" IPS Full HD 1920x1080
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
549.00 € / 1073.75 BGN
494.00 € / 966.18 BGN
ComputerApple iMac 27" A1419 (Late 2013) Silver, i5-7500, 16GB, 32GB SSD+1TB HDD, Retina 5120x2880, Radeon Pro 570X
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
449.00 € / 878.17 BGN
369.00 € / 721.70 BGN
LaptopPanasonic Toughbook CF-MX4, i5-5300U, 8GB, 256GB SSD, Touchscreen, 12.5'' IPS Full HD 1920x1080
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
139.00 € / 271.86 BGN
125.00 € / 244.48 BGN
SmartphoneApple iPhone 13 Pro 256GB Graphite, Like New
- Like New
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
439.00 € / 858.61 BGN
389.00 € / 760.82 BGN
