SmartphoneApple iPhone 15 Plus 128GB Plus Yellow
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
519.00 € / 1015.08 BGN
499.00 € / 975.96 BGN
LaptopHP EliteBook 830 G7, i5-10310U, 16GB, 256GB SSD, 13'' IPS Full HD 1920x1080
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
279.00 € / 545.68 BGN
249.00 € / 487.00 BGN
TabletApple iPad Pro 12.9 2nd A1670 (2017) Space Gray Wi-Fi 64GB
- Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
219.00 € / 428.33 BGN
199.00 € / 389.21 BGN
SmartphoneApple iPhone 14 128GB Midnight
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
349.00 € / 682.58 BGN
329.00 € / 643.47 BGN
ComputerApple iMac 21.5’’ A2116 (Late 2019) Space Gray, i3-8100, 16GB, 500GB SSD, Retina 4096x2304, Radeon Pro 555X
- Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
469.00 € / 917.28 BGN
369.00 € / 721.70 BGN
| Model | EliteBook 8460p |
| Class | notebook |
| Status | Good |
| CPU | Intel Core i5-2520M (3M Cache, up to 3.20 GHz) |
| Chipset | Mobile Intel QM67 Express |
| RAM Memory | 4GB DDR3 |
| Data memory | 320GB SATA HDD |
| Video Card | Intel HD Graphics 3000 |
| Display size | 14.00" (35.56cm) |
| Display technology | LED backlight |
| Resolution | 1366 x 768 pixels (HD) |
| Front camera | Web Cam |
| Audio | High Definition Audio |
| Optical drive | DVD±RW (±R DL) |
| LAN | 10/100/1000 ethernet RJ 45 port |
| WIFI | WiFi 802.11 a/b/g/n |
| Interfaces | DisplayPort, VGA, USB 2.0, USB 3.0, eSata USB 2, USB 3, VGA, |
| Card reader | Card Reader |
| Color | grey |
| Manufacturer | HP |
Business laptop with metal housing and Intel Core i5 processor second generation.
With the EliteBook 8460p, HP is strengthening its market position for business class notebooks, relying on strength, experience and quality. The model is awesome and robust. Aluminum cover and palm fittings, magnesium alloy chassis and metal hinges, the laptop is very sturdy without being too heavy.
The touchpad is spacious and versatile. The small point in the top left corner is actually a touchpad shutdown sensor.
It comes with all the necessary professional ports such as port replicator, USB3.0, eSATA and DisplayPort. Extremely easy to clean and upgrade the memory or hard drive, all under one cover that opens with the battery sliders.
The frosted screen is perfect for office use and bright enough for most office or home office applications.
The amazing stability of the EliteBook 8460 is achieved thanks to the materials used - aluminum, magnesium and high-quality plastic.
It is offered for purchase online or physically in our showrooms - Sofia, Pleven, Rousse, Varna.
Condition REFURBISHED with 6 + 6 months warranty from HOP.BG - Reporter №1 of electronic equipment.
Hop.bg has both new and used equipment. In order to be as useful and honest as possible to our customers, we divide the products in our store into 2 categories according to the type of equipment. They are:
- New
Brand new device, sealed in its original packaging, with all factory accessories included.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Like New
Looks almost identical to a brand-new product – no or minimal signs of previous use.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Excellent (Grade A)
Lightly used with almost unnoticeable signs of wear. Works flawlessly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Very Good (Grade B)
Moderate signs of use (small scratches), but 100% reliable and functional.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Good (Grades BC, C, C-)
Visible signs of use (scratches, marks), but fully operational and budget-friendly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
Yes, all products in Hop.bg have a warranty that is different for the respective categories and brands.
- Renovated products category Printers, Smartphones, Tablets - 6 months
- Renovated products from the categories Computers, Laptops, Workstations - 6 months with the possibility of extension up to 12 months.
- Renovated products Apple, monitors and unpacked products category Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 12 months
- New products from the categories Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 24 months
Battery warranty period:
- For new laptops: 6 months;
- For used (renovated) laptops: 6 months;
- For used (renovated) Apple mobile phones / tablets: 6 months;
- For used (renovated) mobile phones / tablets of other brands: 3 months.
ComputerApple iMac 27’’ A2115 (2019) Silver, i5-8500, 16GB, 32GB SSD + 1TB HDD, Retina 5120x2880, Radeon Pro 570X
- Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
499.00 € / 975.96 BGN
449.00 € / 878.17 BGN
SmartphoneApple iPhone 12 64GB Black
- Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
199.00 € / 389.21 BGN
179.00 € / 350.09 BGN
LaptopApple MacBook Pro A2485 (2021) Silver, Apple M1 Pro, 32GB, 512GB SSD, 16'' Liquid Retina XDR 3456x2234
- Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
969.00 € / 1895.20 BGN
899.00 € / 1758.29 BGN
LaptopHP EliteBook 830 G8 Like New, i5-1145G7, 16GB, 512GB SSD, Touchscreen, 13.3" IPS Full HD 1920x1080
- Like New
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
409.00 € / 799.93 BGN
379.00 € / 741.26 BGN
ComputerApple iMac 21.5’’ A2116 (Late 2019) Silver, i5-8500, 16GB, 512GB SSD, Retina 4096x2304, AMD Radeon Pro 560X
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
549.00 € / 1073.75 BGN
469.00 € / 917.28 BGN




