LaptopDell Latitude 9520, i7-1185G7, 16GB, 512GB SSD, 15.6" IPS WUXGA 1920x1200
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
569.00 € / 1112.87 BGN
512.00 € / 1001.38 BGN
SmartphoneApple iPhone 13 Pro Max 256GB Graphite
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
419.00 € / 819.49 BGN
399.00 € / 780.38 BGN
SmartphoneApple iPhone 13 Pro 256GB Graphite, Like New
- Like New
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
439.00 € / 858.61 BGN
389.00 € / 760.82 BGN
SmartphoneApple iPhone 16 128GB Black
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
639.00 € / 1249.78 BGN
579.00 € / 1132.43 BGN
SmartphoneSamsung Galaxy A34 5G 128GB Black
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
169.00 € / 330.54 BGN
149.00 € / 291.42 BGN
| Model | EliteBook 8460p |
| Class | Laptop |
| Status | Excellent |
| CPU | Intel Core i5-2520M (3M Cache, up to 3.20 GHz) |
| RAM Memory | 4GB DDR3 |
| Data memory | 250GB SATA |
| Video Card | Built Intel HD Graphics 3000 |
| Display size | 14.1 inches (35.8 sm) |
| Front camera | Web Cam |
| Audio | High Definition Audio |
| Optical drive | DVD Rewritable |
| LAN | 10/100/1000 ethernet RJ 45 port |
| WIFI | Wi-Fi (802.11a/b/g/n) |
| Interfaces | DisplayPort, VGA, eSata, 1394, USB 3.0, USB 2.0, LAN |
| Card reader | Card Reader |
| Manufacturer | HP |
Hop.bg has both new and used equipment. In order to be as useful and honest as possible to our customers, we divide the products in our store into 2 categories according to the type of equipment. They are:
- New
Brand new device, sealed in its original packaging, with all factory accessories included.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Like New
Looks almost identical to a brand-new product – no or minimal signs of previous use.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Excellent (Grade A)
Lightly used with almost unnoticeable signs of wear. Works flawlessly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Very Good (Grade B)
Moderate signs of use (small scratches), but 100% reliable and functional.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Good (Grades BC, C, C-)
Visible signs of use (scratches, marks), but fully operational and budget-friendly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
Yes, all products in Hop.bg have a warranty that is different for the respective categories and brands.
- Renovated products category Printers, Smartphones, Tablets - 6 months
- Renovated products from the categories Computers, Laptops, Workstations - 6 months with the possibility of extension up to 12 months.
- Renovated products Apple, monitors and unpacked products category Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 12 months
- New products from the categories Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 24 months
Battery warranty period:
- For new laptops: 6 months;
- For used (renovated) laptops: 6 months;
- For used (renovated) Apple mobile phones / tablets: 6 months;
- For used (renovated) mobile phones / tablets of other brands: 3 months.
TabletApple iPad Mini 5th Gen A2133 (2019) 64GB Wi-Fi Space Gray
- Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
189.00 € / 369.65 BGN
169.00 € / 330.54 BGN
SmartphoneApple iPhone 14 128GB Midnight
- Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
319.00 € / 623.91 BGN
299.00 € / 584.79 BGN
LaptopApple MacBook Pro A2141 (2019) Space Gray, i9-9880H, 64GB, 1TB SSD, 16" Retina 3072x1920, Radeon Pro 5500M
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
699.00 € / 1367.13 BGN
649.00 € / 1269.33 BGN
TabletApple iPad mini 4 7.9 A1538 (2015) 128GB Wi-Fi Space Gray
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
149.00 € / 291.42 BGN
129.00 € / 252.30 BGN
LaptopHP EliteBook 850 G7, i5-10310U, 16GB, 256GB GB SSD, 15.6" IPS Full HD 1920x1080
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
349.00 € / 682.58 BGN
314.00 € / 614.13 BGN




