Similar products
LaptopHP EliteBook 640 G11, Ultra 5 135U, 16GB, 512GB SSD, Тouchscreen, 14" IPS Full HD 1920x1080
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
789.00 € / 1543.15 BGN
710.00 € / 1388.64 BGN
LaptopHP EliteBook 850 G8, i7-1185G7, 16GB, 256GB SSD, Touchscreen 15.6" IPS Full HD 1920x1080
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
479.00 € / 936.84 BGN
431.00 € / 842.96 BGN
LaptopHP EliteBook 830 G8, i7-1185G7, 32GB, 1TB SSD, Touchscreen, 13.3" IPS Full HD 1920x1080
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
459.00 € / 897.73 BGN
413.00 € / 807.76 BGN
LaptopHP ProBook 640 G10, i5-1345U, 16GB, 512GB SSD, Touchscreen, 14" IPS Full HD 1920x1080
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
589.00 € / 1151.98 BGN
530.00 € / 1036.59 BGN
LaptopHP EliteBook X360 1030 G7, i5-10210U, 8GB, 256GB SSD, Touchscreen, 13.3" IPS Full HD 1920x1080
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
349.00 € / 682.58 BGN
314.00 € / 614.13 BGN
LaptopHP EliteBook 850 G7, i5-10310U, 16GB, 512GB SSD, Touchscreen, 15.6" IPS Full HD 1920x1080
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
429.00 € / 839.05 BGN
386.00 € / 754.95 BGN
ComputerApple iMac 27’’ A2115 (2019) Silver, i5-8500, 32GB, 512GB SSD, Retina 5120x2880, Radeon Pro 570X
- Good
- Refurbished
- Leasing
499.00 € / 975.96 BGN
449.00 € / 878.17 BGN
SmartphoneApple iPhone 13 Pro 256GB Graphite
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
399.00 € / 780.38 BGN
379.00 € / 741.26 BGN
SmartphoneApple iPhone 15 Pro Max 256GB Blue
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
749.00 € / 1464.92 BGN
699.00 € / 1367.13 BGN
SmartphoneApple iPhone 15 128GB Black
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
469.00 € / 917.28 BGN
449.00 € / 878.17 BGN
| Model | EliteBook 8460P |
| Status | Excellent |
| CPU | Intel Core i5-2410M(3Mb Cache, Up to 2.90GHz) |
| RAM Memory | 4GB DDR3 |
| Data memory | 320GB SATA |
| Video Card | Intel® HD Graphics 3000 |
| Display size | 14.1" |
| Resolution | 1600x900 HD+ |
| Audio | High Definition Audio |
| Optical drive | DVD±RW (±R DL) / DVD-RAM |
| LAN | 10/100/1000 ethernet RJ 45 port |
| Interfaces | DisplayPort, VGA,1xUSB 2.0, 2xUSB 3.0, eSata, LAN |
| Card reader | Yes |
| Bluetooth | Bluetooth 2.1 EDR |
| Color | Grey |
| Manufacturer | HP |
Hop.bg has both new and used equipment. In order to be as useful and honest as possible to our customers, we divide the products in our store into 2 categories according to the type of equipment. They are:
- New
Brand new device, sealed in its original packaging, with all factory accessories included.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Like New
Looks almost identical to a brand-new product – no or minimal signs of previous use.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Excellent (Grade A)
Lightly used with almost unnoticeable signs of wear. Works flawlessly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Very Good (Grade B)
Moderate signs of use (small scratches), but 100% reliable and functional.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Good (Grades BC, C, C-)
Visible signs of use (scratches, marks), but fully operational and budget-friendly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
Yes, all products in Hop.bg have a warranty that is different for the respective categories and brands.
- Renovated products category Printers, Smartphones, Tablets - 6 months
- Renovated products from the categories Computers, Laptops, Workstations - 6 months with the possibility of extension up to 12 months.
- Renovated products Apple, monitors and unpacked products category Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 12 months
- New products from the categories Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 24 months
Battery warranty period:
- For new laptops: 6 months;
- For used (renovated) laptops: 6 months;
- For used (renovated) Apple mobile phones / tablets: 6 months;
- For used (renovated) mobile phones / tablets of other brands: 3 months.
SmartphoneApple iPhone 13 128GB Midnight
- Good
- Refurbished
- Leasing
249.00 € / 487.00 BGN
229.00 € / 447.89 BGN
LaptopHP EliteBook 840 G9, i7-1255U, 16GB, 512GB SSD, 14'' IPS WUXGA 1920x1200
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
509.00 € / 995.52 BGN
458.00 € / 895.77 BGN
ComputerHP ProDesk 400 G4 USFF, i5-8500T, 16GB, 512GB SSD
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
239.00 € / 467.44 BGN
215.00 € / 420.50 BGN
LaptopApple MacBook Pro M2 A2338 (2022) Space Gray, Apple M2, 16GB RAM, 512GB SSD, 13.3" Retina 2560 x 1600
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
839.00 € / 1640.94 BGN
799.00 € / 1562.71 BGN
WorkstationLenovo ThinkStation P520 Tower, W-2123, 16GB, 256GB SSD, Quadro P2000
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
509.00 € / 995.52 BGN
458.00 € / 895.77 BGN


