TabletApple iPad 9.7 6th Gen (2018) 128GB Wi-Fi+LTE Space Gray
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
109.00 € / 213.19 BGN
99.00 € / 193.63 BGN
MonitorFujitsu B24-9TE, 23.8" IPS Full HD 1920x1080
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
99.00 € / 193.63 BGN
89.00 € / 174.07 BGN
LaptopPanasonic Toughbook CF-MX4, i5-5300U, 8GB, 256GB SSD, Touchscreen, 12.5'' IPS Full HD 1920x1080
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
159.00 € / 310.98 BGN
143.00 € / 279.68 BGN
LaptopHP EliteBook x360 1040 G6, i5-8365U, 16GB , 256GB SSD, Touchscreen, 14”IPS Full HD 1920x1080
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
299.00 € / 584.79 BGN
269.00 € / 526.12 BGN
LaptopHP EliteBook 830 G5, i7-8650U, 16GB, 256GB SSD, Тъчскрийн, 13.3'' IPS Full HD 1920x1080
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
289.00 € / 565.23 BGN
260.00 € / 508.52 BGN
| Model | EliteBook 8560w |
| Class | Mobile Work Station |
| Status | Excellent |
| CPU | Intel Core i7-2820QM (8M, 2.30 GHz, до 3.40 GHz) |
| RAM Memory | 8GB DDR3 |
| Data memory | 240GB SSD |
| Video Card | NVIDIA Quadro 1000M (128-bit, 2GB GDDR3) |
| Display size | 15.6'' inches (39.62cm) |
| Display technology | LED |
| Resolution | 1920x1080 Full HD |
| Front camera | Yes |
| Audio | High Definition Audio |
| LAN | 10/100/1000 ethernet RJ 45 port |
| WIFI | WIFI |
| Interfaces | VGA, DisplayPort, USB 2.0, USB 3.0, |
| Card reader | Yes |
| Bluetooth | Bluetooth |
| Color | Gray |
| Manufacturer | HP |
Hop.bg has both new and used equipment. In order to be as useful and honest as possible to our customers, we divide the products in our store into 2 categories according to the type of equipment. They are:
- New
Brand new device, sealed in its original packaging, with all factory accessories included.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Like New
Looks almost identical to a brand-new product – no or minimal signs of previous use.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Excellent (Grade A)
Lightly used with almost unnoticeable signs of wear. Works flawlessly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Very Good (Grade B)
Moderate signs of use (small scratches), but 100% reliable and functional.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Good (Grades BC, C, C-)
Visible signs of use (scratches, marks), but fully operational and budget-friendly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
Yes, all products in Hop.bg have a warranty that is different for the respective categories and brands.
- Renovated products category Printers, Smartphones, Tablets - 6 months
- Renovated products from the categories Computers, Laptops, Workstations - 6 months with the possibility of extension up to 12 months.
- Renovated products Apple, monitors and unpacked products category Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 12 months
- New products from the categories Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 24 months
Battery warranty period:
- For new laptops: 6 months;
- For used (renovated) laptops: 6 months;
- For used (renovated) Apple mobile phones / tablets: 6 months;
- For used (renovated) mobile phones / tablets of other brands: 3 months.
MonitorDell P2719H, 27" IPS Full HD 1920x1080
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
139.00 € / 271.86 BGN
125.00 € / 244.48 BGN
LaptopHP ProBook 640 G8, i5-1135G7, 16GB, 256GB SSD, 14" IPS Full HD 1920x1080
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
339.00 € / 663.03 BGN
305.00 € / 596.53 BGN
MonitorPhilips S Line 275S1AE, 27" IPS QHD 2560x1440
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
199.00 € / 389.21 BGN
179.00 € / 350.09 BGN
LaptopHP EliteBook x360 1040 G6, i5-8365U, 16GB, 256GB SSD, Touchscreen, 14" IPS Full HD 1920x1080
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
269.00 € / 526.12 BGN
242.00 € / 473.31 BGN
SmartphoneApple iPhone 15 Pro Max 256GB Black Titanium
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
749.00 € / 1464.92 BGN
699.00 € / 1367.13 BGN




