Similar products
LaptopHP EliteBook 850 G5, I5-7300U, 16GB, 512GB SSD, 15.6“ IPS Full HD 1920x1080
- Like New
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
279.00 € / 545.68 BGN
LaptopHP EliteBook 840 G8, i7-1185G7, 16GB, 1TB SSD, Touchscreen, 14" IPS Full HD 1920x1080
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
419.00 € / 819.49 BGN
377.00 € / 737.35 BGN
LaptopHP ProBook 640 G8, i5-1135G7, 16GB, 512GB SSD, 14" IPS Full HD 1920x1080
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
349.00 € / 682.58 BGN
LaptopHP EliteBook 830 G6, i7-8665U, 16GB, 512GB SSD, 13" IPS Full HD 1920x1080
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
229.00 € / 447.89 BGN
206.00 € / 402.90 BGN
LaptopHP EliteBook 840 G11, Ultra 5-135U, 16GB, 512GB SSD, 14" IPS WUXGA 1920x1200
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
929.00 € / 1816.97 BGN
LaptopApple MacBook Pro A2485 (2021) Silver, Apple M1 Pro, 32GB, 512GB SSD, 16'' Liquid Retina XDR 3456x2234
- Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
969.00 € / 1895.20 BGN
899.00 € / 1758.29 BGN
LaptopMicrosoft Surface Pro 5, i5-7300U, 8GB, 256GB SSD, Touchscreen, 12.3'' IPS 2736 x 1824
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
219.00 € / 428.33 BGN
197.00 € / 385.30 BGN
LaptopApple MacBook Pro M2 A2338 (2022) Space Gray, Apple M2, 16GB, 256GB SSD, 13.3'' Retina 2560 x 1600
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
799.00 € / 1562.71 BGN
739.00 € / 1445.36 BGN
SmartphoneSamsung Galaxy S23 5G 128GB Green
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
429.00 € / 839.05 BGN
329.00 € / 643.47 BGN
SmartphoneApple iPhone 16 128GB Black
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
639.00 € / 1249.78 BGN
579.00 € / 1132.43 BGN
| Model | EliteBook 8570p |
| Class | Home and Office |
| Status | Exelent |
| CPU | Intel Core i7-3520 (4M Cache, 2.90 GHz, up to 3.60 GHz) |
| RAM Memory | 8GB DDR3 |
| Data memory | 256GB SSD |
| Video Card | Intel HD Graphics 4000 |
| Display size | 15.6" inches (39.62 cm) |
| Display technology | LED |
| Resolution | 1600x900 HD+ |
| Front camera | Yes |
| Audio | High Definition Audio |
| LAN | 10/100/1000 ethernet RJ 45 port |
| WIFI | Wi-Fi |
| Interfaces | VGA, DisplayPort, USB 2.0, USB 3.0, |
| Card reader | Yes |
| Manufacturer | HP |
Hop.bg has both new and used equipment. In order to be as useful and honest as possible to our customers, we divide the products in our store into 2 categories according to the type of equipment. They are:
- New
Brand new device, sealed in its original packaging, with all factory accessories included.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Like New
Looks almost identical to a brand-new product – no or minimal signs of previous use.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Excellent (Grade A)
Lightly used with almost unnoticeable signs of wear. Works flawlessly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Very Good (Grade B)
Moderate signs of use (small scratches), but 100% reliable and functional.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Good (Grades BC, C, C-)
Visible signs of use (scratches, marks), but fully operational and budget-friendly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
Yes, all products in Hop.bg have a warranty that is different for the respective categories and brands.
- Renovated products category Printers, Smartphones, Tablets - 6 months
- Renovated products from the categories Computers, Laptops, Workstations - 6 months with the possibility of extension up to 12 months.
- Renovated products Apple, monitors and unpacked products category Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 12 months
- New products from the categories Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 24 months
Battery warranty period:
- For new laptops: 6 months;
- For used (renovated) laptops: 6 months;
- For used (renovated) Apple mobile phones / tablets: 6 months;
- For used (renovated) mobile phones / tablets of other brands: 3 months.
ComputerApple iMac 27’’ A2115 (2019) Silver, i5-8500, 32GB, 512GB SSD, Retina 5120x2880, Radeon Pro 570X
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
699.00 € / 1367.13 BGN
659.00 € / 1288.89 BGN
LaptopApple MacBook Pro M2 A2338 (2022) Space Gray, Apple M2, 16GB, 256GB SSD, 13.3'' Retina 2560 x 1600
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
799.00 € / 1562.71 BGN
739.00 € / 1445.36 BGN
MonitorSamsung C34H890WJU, 34" UltraWide Quad HD 3440х1440
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
369.00 € / 721.70 BGN
332.00 € / 649.34 BGN
ComputerApple iMac 27’’ A2115 (2019) Silver, i5-8500, 16GB, 32GB SSD + 1TB HDD, Retina 5120x2880, Radeon Pro 570X
- Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
499.00 € / 975.96 BGN
449.00 € / 878.17 BGN
SmartphoneApple iPhone 16 Plus 128GB Black
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
659.00 € / 1288.89 BGN
599.00 € / 1171.54 BGN




