Similar products
Mobile workstationLenovo Thinkpad P1 Gen 3, i7-10850H, 32GB, 512GB SSD, 15.6" IPS Full HD 1920x1080
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
659.00 € / 1288.89 BGN
Mobile workstationDell Precision 7560, i7-11800H, 32GB, 512GB SSD, Touchscreen, 15.6'' IPS Full HD 1920x1080, RTX A2000
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
769.00 € / 1504.03 BGN
Mobile workstationDellPrecision 7750, i7-108750H, 64GB, 512GB SSD, 15.6” IPS Full HD 1920x1080, Quadro RTX 4000
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
989.00 € / 1934.32 BGN
Mobile WorkstationHP Zbook Power G8, i7-11800H, 32GB, 1TB SSD, 15.6" IPS Full HD 1920x1080, T600
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
809.00 € / 1582.27 BGN
Mobile workstationHP ZBook Studio G5, i7-8750H, 32GB, 512GB SSD, IPS Full HD 1920x1080, Quadro P1000
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
419.00 € / 819.49 BGN
SmartphoneApple iPhone 15 Pro 128GB Natural Titanium
- Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
539.00 € / 1054.19 BGN
499.00 € / 975.96 BGN
SmartphoneApple iPhone 13 Pro Max 256GB Graphite
- Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
399.00 € / 780.38 BGN
379.00 € / 741.26 BGN
SmartphoneApple iPhone 14 128GB Midnight
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
349.00 € / 682.58 BGN
329.00 € / 643.47 BGN
SmartphoneSamsung Galaxy S23 Ultra 5G 256GB Phantom Black
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
499.00 € / 975.96 BGN
449.00 € / 878.17 BGN
LaptopApple MacBook Pro A2485 (2021) Space Gray, M1 Pro, 16GB, 512GB SSD, 16'' Liquid Retina XDR 3456x2234
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
899.00 € / 1758.29 BGN
789.00 € / 1543.15 BGN
| Model | Elitebook 8570W |
| Class | Mobile workstation |
| Status | Very Good |
| CPU | Intel® Core™ i7-3740QM (6M Cache, up to 3.70 GHz) |
| RAM Memory | 16GB DDR3 |
| Data memory | 500GB SATA |
| Video Card | external nVidia Quadro K2000M |
| Display size | 15.6'' inches (39.62sm) |
| Display technology | LED backlight |
| Resolution | 1920x1080 Full HD |
| Front camera | Yes |
| Audio | High Definition Audio |
| Optical drive | DVD-RW |
| LAN | 10/100/1000 ethernet RJ 45 port |
| WIFI | 802.11a/b/g/n |
| Interfaces | Display port, VGA, eSATA, 2x USB 2.0, firewire port, 2x USB 3.0, LAN |
| Card reader | Card Reader |
| Bluetooth | Bluetooth 4.0 |
| Manufacturer | HP |
Hop.bg has both new and used equipment. In order to be as useful and honest as possible to our customers, we divide the products in our store into 2 categories according to the type of equipment. They are:
- New
Brand new device, sealed in its original packaging, with all factory accessories included.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Like New
Looks almost identical to a brand-new product – no or minimal signs of previous use.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Excellent (Grade A)
Lightly used with almost unnoticeable signs of wear. Works flawlessly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Very Good (Grade B)
Moderate signs of use (small scratches), but 100% reliable and functional.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Good (Grades BC, C, C-)
Visible signs of use (scratches, marks), but fully operational and budget-friendly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
Yes, all products in Hop.bg have a warranty that is different for the respective categories and brands.
- Renovated products category Printers, Smartphones, Tablets - 6 months
- Renovated products from the categories Computers, Laptops, Workstations - 6 months with the possibility of extension up to 12 months.
- Renovated products Apple, monitors and unpacked products category Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 12 months
- New products from the categories Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 24 months
Battery warranty period:
- For new laptops: 6 months;
- For used (renovated) laptops: 6 months;
- For used (renovated) Apple mobile phones / tablets: 6 months;
- For used (renovated) mobile phones / tablets of other brands: 3 months.
SmartphoneSamsung Galaxy S23 5G 128GB Phantom Black
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
429.00 € / 839.05 BGN
329.00 € / 643.47 BGN
LaptopHP EliteBook 840 G8, i5-1135G7, 16GB, 256GB SSD, 14" IPS Full HD 1920x1080
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
389.00 € / 760.82 BGN
359.00 € / 702.14 BGN
SmartphoneApple iPhone 15 128GB Black
- Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
439.00 € / 858.61 BGN
419.00 € / 819.49 BGN
ComputerApple iMac 27'' A2115 (2020) Silver, i5-10600, 32GB, 512GB SSD, Retina 5120x2880, Radeon Pro 5300
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
849.00 € / 1660.50 BGN
799.00 € / 1562.71 BGN
LaptopApple MacBook Pro A2485 (2021) Space Gray, M1 Pro, 16GB, 512GB SSD, 16'' Liquid Retina XDR 3456x2234
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
899.00 € / 1758.29 BGN
789.00 € / 1543.15 BGN
