Similar products
LaptopHP EliteBook 850 G8, i7-1185G7, 16GB, 512GB SSD, Touchscreen 15.6" IPS Full HD 1920x1080
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
579.00 € / 1132.43 BGN
LaptopHP EliteBook 830 G7, i5-10310U, 16GB, 500GB SSD, 13.3” IPS Full HD 1920x1080
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
319.00 € / 623.91 BGN
289.00 € / 565.23 BGN
Laptop HP EliteBook 640 G9, i5-1245U, 16GB, 512GB SSD, 14" IPS Full HD 1920x1080
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
529.00 € / 1034.63 BGN
LaptopHP EliteBook 850 G8, i5-1145G7, 16GB, 512GB SSD, Touchscreen, 15.6" IPS Full HD 1920x1080
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
479.00 € / 936.84 BGN
LaptopApple MacBook Pro A2251 (2020) Space Gray, i5-1038NG7, 32GB, 512GB SSD, 13.3'' Retina 2560 x 1600, Touchbar
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
529.00 € / 1034.63 BGN
479.00 € / 936.84 BGN
LaptopHP EliteBook 840 G8, i5-1145G7, 16GB, 256GB SSD, 14" IPS Full HD 1920x1080
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
349.00 € / 682.58 BGN
319.00 € / 623.91 BGN
LaptopHP EliteBook 830 G8, i5-1135G7, 16GB, 256GB SSD, 13.3" IPS Full HD 1920x1080
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
329.00 € / 643.47 BGN
299.00 € / 584.79 BGN
SmartphoneApple iPhone 13 mini 128GB Midnight
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
269.00 € / 526.12 BGN
249.00 € / 487.00 BGN
| Model | EliteBook 8760w |
| Class | Mobile Worstation |
| Status | Very Good |
| CPU | Intel Core i5-2540M (3M , 3.30 GHz) |
| RAM Memory | 4GB DDR3 SDRAM 1333MHz |
| Data memory | 320GB SATA |
| Video Card | nVidia quadro 3000M |
| Display size | 17.30 (43.94cm) |
| Display technology | LED backlight |
| Resolution | 1920 x 1080 pixels (127 ppi) |
| Audio | High Definition Audio |
| Optical drive | DVD-RW |
| LAN | 10/100/1000 ethernet RJ 45 port |
| WIFI | WIFI |
| Interfaces | VGA, D-SUB, firewire port, USB 2, USB 3, Display port |
| Card reader | yes |
| Color | dark grey |
| Manufacturer | HP |
Out of stock
Hop.bg has both new and used equipment. In order to be as useful and honest as possible to our customers, we divide the products in our store into 2 categories according to the type of equipment. They are:
- New
Brand new device, sealed in its original packaging, with all factory accessories included.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Like New
Looks almost identical to a brand-new product – no or minimal signs of previous use.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Excellent (Grade A)
Lightly used with almost unnoticeable signs of wear. Works flawlessly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Very Good (Grade B)
Moderate signs of use (small scratches), but 100% reliable and functional.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Good (Grades BC, C, C-)
Visible signs of use (scratches, marks), but fully operational and budget-friendly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
Yes, all products in Hop.bg have a warranty that is different for the respective categories and brands.
- Renovated products category Printers, Smartphones, Tablets - 6 months
- Renovated products from the categories Computers, Laptops, Workstations - 6 months with the possibility of extension up to 12 months.
- Renovated products Apple, monitors and unpacked products category Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 12 months
- New products from the categories Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 24 months
Battery warranty period:
- For new laptops: 6 months;
- For used (renovated) laptops: 6 months;
- For used (renovated) Apple mobile phones / tablets: 6 months;
- For used (renovated) mobile phones / tablets of other brands: 3 months.




