Similar products
Mobile workstationDell Precision 5550, i7-10875H, 32GB, 512GB SSD, 15.6" IPS WUXGA 1920x1200, Quadro T2000
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
689.00 € / 1347.57 BGN
Mobile WorkstationHP ZBook Fury 16 G10, i7-13850HX, 32GB, 1TB SSD, 16'' IPS WUXGA 1920x1200, RTX A1000
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
1889.00 € / 3694.56 BGN
Mobile workstationHP ZBook Fury 17 G8, i7-11850H, 64GB, 512GB SSD, 17.3'' IPS Full HD 1920x1080, RTX A3000
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
1289.00 € / 2521.06 BGN
Mobile workstationHP ZBook 17 G6, i7-9850H, 64GB, 1TB SSD, 17'' IPS Full HD 1920x1080, Quadro RTX 4000
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
939.00 € / 1836.52 BGN
Mobile workstationLenovo Thinkpad P1 Gen 3, i7-10750H, 16GB, 512GB SSD, 15.6" IPS Full HD 1920x1080
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
639.00 € / 1249.78 BGN
LaptopHP EliteBook 830 G7, i5-10310U, 16GB, 256GB SSD, Touchscreen, 13.3” IPS Full HD 1920x1080
- Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
259.00 € / 506.56 BGN
229.00 € / 447.89 BGN
LaptopHP EliteBook 840 G8, i5-1135G7, 16GB, 512GB SSD, 14" IPS Full HD 1920x1080
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
399.00 € / 780.38 BGN
369.00 € / 721.70 BGN
SmartphoneApple iPhone 15 Plus 128GB Plus Yellow
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
519.00 € / 1015.08 BGN
499.00 € / 975.96 BGN
ComputerApple iMac 21.5’’ A2116 (Late 2019) Silver, i5-8500, 16GB, 512GB SSD, Retina 4096x2304, AMD Radeon Pro 560X
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
549.00 € / 1073.75 BGN
469.00 € / 917.28 BGN
SmartphoneApple iPhone SE (2022) 64GB Midnight
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
169.00 € / 330.54 BGN
149.00 € / 291.42 BGN
| Gift | Laptop Bag and optical Mouse |
| Model | HP EliteBook 8770W |
| Class | Mobile Workstation |
| Status | Exelent |
| CPU | Intel® Core™ i7-3520M (4M Cache, up to 3.60 GHz) |
| Chipset | Mobile Intel QM77 Express |
| RAM Memory | 8GB DDR3 |
| Data memory | 500GB |
| Video Card | external nVidia Quadro K3000M |
| Display size | 17'' inches (43.9sm) |
| Resolution | 1920x1080 Full HD |
| Front camera | Yes |
| Audio | High Definition Audio |
| Optical drive | DVD-RW |
| LAN | 10/100/1000 ethernet RJ 45 port |
| WIFI | 802.11n |
| Interfaces | Display Port, 2x USB 2.0, VGA, 2x USB 3.0 firewire port, |
| Card reader | Card Reader |
| Bluetooth | Bluetooth 4.0 EDR |
| Manufacturer | HP |
Hop.bg has both new and used equipment. In order to be as useful and honest as possible to our customers, we divide the products in our store into 2 categories according to the type of equipment. They are:
- New
Brand new device, sealed in its original packaging, with all factory accessories included.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Like New
Looks almost identical to a brand-new product – no or minimal signs of previous use.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Excellent (Grade A)
Lightly used with almost unnoticeable signs of wear. Works flawlessly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Very Good (Grade B)
Moderate signs of use (small scratches), but 100% reliable and functional.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Good (Grades BC, C, C-)
Visible signs of use (scratches, marks), but fully operational and budget-friendly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
Yes, all products in Hop.bg have a warranty that is different for the respective categories and brands.
- Renovated products category Printers, Smartphones, Tablets - 6 months
- Renovated products from the categories Computers, Laptops, Workstations - 6 months with the possibility of extension up to 12 months.
- Renovated products Apple, monitors and unpacked products category Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 12 months
- New products from the categories Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 24 months
Battery warranty period:
- For new laptops: 6 months;
- For used (renovated) laptops: 6 months;
- For used (renovated) Apple mobile phones / tablets: 6 months;
- For used (renovated) mobile phones / tablets of other brands: 3 months.
LaptopHP EliteBook 830 G7, i5-10310U, 16GB, 256GB SSD, Touchscreen, 13.3” IPS Full HD 1920x1080
- Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
259.00 € / 506.56 BGN
229.00 € / 447.89 BGN
SmartphoneApple iPhone 16 128GB Black
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
639.00 € / 1249.78 BGN
579.00 € / 1132.43 BGN
TabletApple iPad Pro 12.9 5th Gen A2378 (2021) 256GB Wi-Fi Space Gray
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
699.00 € / 1367.13 BGN
649.00 € / 1269.33 BGN
SmartphoneApple iPhone 15 128GB Black
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
449.00 € / 878.17 BGN
439.00 € / 858.61 BGN
ComputerApple iMac 27’’ A2115 (2019) Silver, i5-8500, 32GB, 512GB SSD, Retina 5120x2880, Radeon Pro 570X
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
649.00 € / 1269.33 BGN
599.00 € / 1171.54 BGN
