LaptopHP EliteBook 840 G9, i5-1235U, 16GB, 256GB SSD, 14'' IPS WUXGA 1920x1200
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
429.00 € / 839.05 BGN
386.00 € / 754.95 BGN
LaptopHP EliteBook 630 G11, Ultra 5 135U, 16GB, 512GB SSD, Тouchscreen, 13.3" IPS WUXGA 1920x1200
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
509.00 € / 995.52 BGN
458.00 € / 895.77 BGN
ComputerFujitsu Esprimo D556 SFF, i7-7700, 16GB, 512GB SSD, GeForce GTX 745
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
309.00 € / 604.35 BGN
278.00 € / 543.72 BGN
Mobile workstationDell Precision 7760, i7-11850H, 64GB, 1TB SSD, 17" IPS Full HD 1920x1080, RTX A4000
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
1239.00 € / 2423.27 BGN
1115.00 € / 2180.75 BGN
LaptopHP EliteBook 850 G7, i5-10310U, 16GB, 512GB SSD, Touchscreen 15.6" IPS Full HD 1920x1080
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
389.00 € / 760.82 BGN
350.00 € / 684.54 BGN
| Model | ENVY 6 |
| Class | Home / office computer |
| Status | Very Good |
| CPU | AMD A-Serie A6 4455M |
| RAM Memory | 4GB DDR3 |
| Data memory | 500GB SATA |
| Video Card | built Radeon HD 7500G |
| Display size | 15.6-inches (39.62см) |
| Resolution | 1366x768 |
| Audio | High Definition Audio |
| Optical drive | N/A |
| LAN | 10/100/1000 ethernet RJ 45 port |
| WIFI | WIFI |
| Interfaces | HDMI, USB 2, USB 3, |
| Card reader | Card Reader |
| Manufacturer | HP |
Hop.bg has both new and used equipment. In order to be as useful and honest as possible to our customers, we divide the products in our store into 2 categories according to the type of equipment. They are:
- New
Brand new device, sealed in its original packaging, with all factory accessories included.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Like New
Looks almost identical to a brand-new product – no or minimal signs of previous use.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Excellent (Grade A)
Lightly used with almost unnoticeable signs of wear. Works flawlessly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Very Good (Grade B)
Moderate signs of use (small scratches), but 100% reliable and functional.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Good (Grades BC, C, C-)
Visible signs of use (scratches, marks), but fully operational and budget-friendly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
Yes, all products in Hop.bg have a warranty that is different for the respective categories and brands.
- Renovated products category Printers, Smartphones, Tablets - 6 months
- Renovated products from the categories Computers, Laptops, Workstations - 6 months with the possibility of extension up to 12 months.
- Renovated products Apple, monitors and unpacked products category Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 12 months
- New products from the categories Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 24 months
Battery warranty period:
- For new laptops: 6 months;
- For used (renovated) laptops: 6 months;
- For used (renovated) Apple mobile phones / tablets: 6 months;
- For used (renovated) mobile phones / tablets of other brands: 3 months.
TabletApple iPad Pro 12.9 6th Gen A2436 (2022) 512GB Wi-Fi Silver Original Box
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
849.00 € / 1660.50 BGN
799.00 € / 1562.71 BGN
SmartphoneApple iPhone 15 128GB Green
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
459.00 € / 897.73 BGN
439.00 € / 858.61 BGN
TabletApple iPad Pro 12.9 2nd A1670 (2017) Space Gray Wi-Fi 64GB
- Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
219.00 € / 428.33 BGN
199.00 € / 389.21 BGN
SmartphoneApple iPhone 12 64GB Black
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
215.00 € / 420.50 BGN
199.00 € / 389.21 BGN
Mobile WorkstationHP ZBook Fury 16 G10, i7-13850HX, 32GB, 1TB SSD, 16'' IPS WUXGA 1920x1200, RTX A1000
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
2249.00 € / 4398.66 BGN
2024.00 € / 3958.60 BGN
