Similar products
LaptopHP EliteBook 830 G7, i5-10310U, 16GB, 256GB SSD, 13'' IPS Full HD 1920x1080
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
279.00 € / 545.68 BGN
249.00 € / 487.00 BGN
LaptopHP EliteBook 840 G8, i7-1165G7, 16GB, 512GB SSD, 14" IPS Full HD 1920x1080
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
379.00 € / 741.26 BGN
349.00 € / 682.58 BGN
LaptopHP EliteBook x360 1040 G8, i5-1145G7, 16GB, 512GB SSD, Touchscreen 14'' IPS Full HD 1920x1080
- Good
- Refurbished
- Leasing
359.00 € / 702.14 BGN
LaptopHP ProBook 640 G8, i5-1135G7, 16GB, 256GB SSD, 14" IPS Full HD 1920x1080
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
339.00 € / 663.03 BGN
LaptopHP EliteBook 840 G8, i5-1135G7, 16GB, 512GB SSD, 14" IPS Full HD 1920x1080
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
399.00 € / 780.38 BGN
369.00 € / 721.70 BGN
SmartphoneApple iPhone 12 64GB Black
- Good
- Refurbished
- Leasing
189.00 € / 369.65 BGN
179.00 € / 350.09 BGN
ComputerApple iMac 27'' A1419 (Late 2015) Silver, i5-6500, 32GB, 24 SSD + 1TB HDD, Retina 5120x2880, Radeon R9 M390
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
449.00 € / 878.17 BGN
399.00 € / 780.38 BGN
TabletApple iPad 10.2 7th Gen A2197 (2019) 32GB Wi-Fi Space Gray
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
149.00 € / 291.42 BGN
139.00 € / 271.86 BGN
| Model | Folio 13-2000 |
| Class | Ultrabook |
| Status | Exelent |
| CPU | Intel Core i5-2467M (3M, 1.60 GHz, up to 2.30 GHz) |
| RAM Memory | 8GB DDR3 |
| Data memory | 128GB SSD |
| Video Card | Intel HD Graphics 3000 |
| Display size | 13.3" inches (33.78 cm) |
| Display technology | LED |
| Resolution | 1366x768 HD |
| Front camera | Yes |
| Audio | High Definition Audio |
| WIFI | Wi-Fi |
| Interfaces | USB 2.0, USB 3.0, HDMI, |
| Card reader | Yes |
| Manufacturer | HP |
The photos of the refurbished products are examples of the model.
The products we offer are second-hand, but refurbished and are of high quality, excellent appearance, and excellent technical condition, which corresponds to the models as new.
It is offered for purchase at a low price online or physically in our showrooms - Sofia, Pleven, Ruse, Varna.
We offer the opportunity to purchase laptops on installment and with delivery to any point in Bulgaria.
Condition refurbished with 6 months (with the possibility of 12) warranty from HOP.BG.
Out of stock
Hop.bg has both new and used equipment. In order to be as useful and honest as possible to our customers, we divide the products in our store into 2 categories according to the type of equipment. They are:
- New
Brand new device, sealed in its original packaging, with all factory accessories included.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Like New
Looks almost identical to a brand-new product – no or minimal signs of previous use.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Excellent (Grade A)
Lightly used with almost unnoticeable signs of wear. Works flawlessly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Very Good (Grade B)
Moderate signs of use (small scratches), but 100% reliable and functional.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Good (Grades BC, C, C-)
Visible signs of use (scratches, marks), but fully operational and budget-friendly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
Yes, all products in Hop.bg have a warranty that is different for the respective categories and brands.
- Renovated products category Printers, Smartphones, Tablets - 6 months
- Renovated products from the categories Computers, Laptops, Workstations - 6 months with the possibility of extension up to 12 months.
- Renovated products Apple, monitors and unpacked products category Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 12 months
- New products from the categories Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 24 months
Battery warranty period:
- For new laptops: 6 months;
- For used (renovated) laptops: 6 months;
- For used (renovated) Apple mobile phones / tablets: 6 months;
- For used (renovated) mobile phones / tablets of other brands: 3 months.
