SmartphoneSamsung Galaxy Xcover 5 64GB Black
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
169.00 € / 330.54 BGN
119.00 € / 232.74 BGN
SmartphoneApple iPhone 15 Plus 128GB Blue
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
519.00 € / 1015.08 BGN
499.00 € / 975.96 BGN
LaptopDell Latitude 9520, i5-1145G7, 16GB, 1TB SSD, 15'' IPS Full HD 1920x1080
- Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
489.00 € / 956.40 BGN
440.00 € / 860.57 BGN
LaptopHP EliteBook 840 G6, i5-8365U, 16GB, 256GB SSD, 14'' IPS Full HD 1920x1080
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
219.00 € / 428.33 BGN
197.00 € / 385.30 BGN
ComputerApple iMac 21.5’’ A2116 (Late 2019) Space Gray, i3-8100, 16GB, 500GB SSD, Retina 4096x2304, Radeon Pro 555X
- Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
433.99 € / 848.81 BGN
369.00 € / 721.70 BGN
| Model | Pavilion 15-AK003NL Gaming |
| Status | Good |
| CPU | Intel Core i7-6700HQ (6M Cache, up to 3.5GHz) |
| RAM Memory | 8GB DDR3 |
| Data memory | 2TB SATA HDD |
| Video Card | external NVIDIA GeForce GTX 950M (4GB GDDR3) |
| Display size | 15.6 inches (39.62cm) |
| Display technology | LED |
| Resolution | 1920x1080 Full HD |
| Front camera | HP TrueVision HD Webcam |
| Audio | B&O PLAY |
| Optical drive | SuperMulti DVD |
| LAN | 10/100 BASE-T Ethernet LAN |
| WIFI | HP Wireless |
| Interfaces | HDMI, 1x USB 2.0, 2x USB 3.0, audio combo jack |
| Card reader | Card Reader |
| Weight | 2.32 kg |
| Manufacturer | HP |
HP Pavilion 15 Gaming Outlet Laptop.
Model HP Pavilion Series with added designer strokes, high performance and high quality craftsmanship. Suitable for both games and your daily home and office work.
Equipped with a powerful Intel Core i7 4-core processor, sixth generation, 8GB DDR3 RAM and 2TB data slot. There is an M.2 SSD slot for higher speeds when working with applications and graphics adapter NVIDIA GeForce GTX 950M.
Configuration suitable for gaming with medium to high settings in heavy games.
The screen has a diagonal of 15.6 inches, Full HD resolution and touch function. With excellent color rendition and moderate contrast.
The keyboard has an impressive green LED backlight, extremely comfortable for writing and gaming friendly enough.
Robust housing with matte finish, relatively low weight (2.32kg), thin profile (29mm) and good cooling system, maintaining reasonable temperatures.
It is offered for purchase online or physically in our showrooms - Sofia, Pleven, Rousse, Varna.
State ОUTLET with 12 months warranty from HOP.BG
Hop.bg has both new and used equipment. In order to be as useful and honest as possible to our customers, we divide the products in our store into 2 categories according to the type of equipment. They are:
- New
Brand new device, sealed in its original packaging, with all factory accessories included.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Like New
Looks almost identical to a brand-new product – no or minimal signs of previous use.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Excellent (Grade A)
Lightly used with almost unnoticeable signs of wear. Works flawlessly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Very Good (Grade B)
Moderate signs of use (small scratches), but 100% reliable and functional.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Good (Grades BC, C, C-)
Visible signs of use (scratches, marks), but fully operational and budget-friendly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
Yes, all products in Hop.bg have a warranty that is different for the respective categories and brands.
- Renovated products category Printers, Smartphones, Tablets - 6 months
- Renovated products from the categories Computers, Laptops, Workstations - 6 months with the possibility of extension up to 12 months.
- Renovated products Apple, monitors and unpacked products category Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 12 months
- New products from the categories Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 24 months
Battery warranty period:
- For new laptops: 6 months;
- For used (renovated) laptops: 6 months;
- For used (renovated) Apple mobile phones / tablets: 6 months;
- For used (renovated) mobile phones / tablets of other brands: 3 months.
MonitorDell UltraSharp U3415WB, 34'' IPS WQHD 3440x1440
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
359.00 € / 702.14 BGN
323.00 € / 631.73 BGN
SmartphoneApple iPhone 15 Plus 128GB Blue
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
519.00 € / 1015.08 BGN
499.00 € / 975.96 BGN
LaptopPanasonic Toughbook CF-MX4, i5-5300U, 8GB, 256GB SSD, Touchscreen, 12.5'' IPS Full HD 1920x1080
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
139.00 € / 271.86 BGN
125.00 € / 244.48 BGN
LaptopHP EliteBook 840 G9, i5-1245U, 16GB, 512GB SSD, 14'' IPS WUXGA 1920x1200
- Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
389.00 € / 760.82 BGN
350.00 € / 684.54 BGN
SmartphoneApple iPhone 13 mini 128GB Midnight
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
259.00 € / 506.56 BGN
249.00 € / 487.00 BGN
