Similar products
LaptopHP ProBook 640 G8, i5-1145G7, 16GB, 512GB SSD, 14" IPS Full HD 1920x1080
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
349.00 € / 682.58 BGN
LaptopHP EliteBook 850 G7, i5-10310U, 16GB, 500GB SSD, 15.6'' IPS Full HD 1920x1080
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
359.00 € / 702.14 BGN
LaptopHP EliteBook 850 G7, i5-10310U, 16GB, 512GB SSD, Touchscreen, 15.6" IPS Full HD 1920x1080
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
429.00 € / 839.05 BGN
LaptopHP EliteBook 840 G7, i7-10510U, 16GB, 512GB SSD, 14" IPS Full HD 1920x1080
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
369.00 € / 721.70 BGN
339.00 € / 663.03 BGN
TabletApple iPad 10.2 7th Gen A2197 (2019) 32GB Wi-Fi Space Gray
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
149.00 € / 291.42 BGN
139.00 € / 271.86 BGN
SmartphoneApple iPhone 12 64GB Black
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
209.00 € / 408.77 BGN
199.00 € / 389.21 BGN
TabletSamsung Galaxy Tab S8 5G 11.0 (2022) Wi-fi+LTE 128GB Graphite
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
399.00 € / 780.38 BGN
349.00 € / 682.58 BGN
SmartphoneSamsung Galaxy S23 Ultra 5G 256GB Phantom Black
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
499.00 € / 975.96 BGN
449.00 € / 878.17 BGN
| Model | ProBook 11 G2 |
| Class | Home and Office |
| Status | Exelent |
| CPU | Intel Celeron 3855U (2M Cache, 1.60 GHz) |
| RAM Memory | 4GB DDR3 |
| Data memory | 500GB HDD |
| Video Card | Intel HD Graphics 510 |
| Display size | 11.6 inches (29.46 cm) |
| Display technology | LED |
| Resolution | 1366x768 HD |
| Front camera | Yes |
| Audio | High Definition Audio |
| WIFI | Wi-Fi |
| Interfaces | HDMI, USB 3.0 |
| Card reader | Yes |
| Manufacturer | HP |
The product has cosmetic defects that do not affect its functionality.
Photos of the refurbished with slight sign of usage products are model-specific.
It is available for purchase at a bargain price online or physically at our showrooms - Sofia, Pleven, Ruse, Varna.
We offer the opportunity to buy laptops for payment and delivery to anywhere in Bulgaria.
Condition refurbished with slight sign of usage with 6 (optional 12) months warranty from HOP.BG
Out of stock
Hop.bg has both new and used equipment. In order to be as useful and honest as possible to our customers, we divide the products in our store into 2 categories according to the type of equipment. They are:
- New
Brand new device, sealed in its original packaging, with all factory accessories included.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Like New
Looks almost identical to a brand-new product – no or minimal signs of previous use.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Excellent (Grade A)
Lightly used with almost unnoticeable signs of wear. Works flawlessly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Very Good (Grade B)
Moderate signs of use (small scratches), but 100% reliable and functional.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Good (Grades BC, C, C-)
Visible signs of use (scratches, marks), but fully operational and budget-friendly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
Yes, all products in Hop.bg have a warranty that is different for the respective categories and brands.
- Renovated products category Printers, Smartphones, Tablets - 6 months
- Renovated products from the categories Computers, Laptops, Workstations - 6 months with the possibility of extension up to 12 months.
- Renovated products Apple, monitors and unpacked products category Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 12 months
- New products from the categories Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 24 months
Battery warranty period:
- For new laptops: 6 months;
- For used (renovated) laptops: 6 months;
- For used (renovated) Apple mobile phones / tablets: 6 months;
- For used (renovated) mobile phones / tablets of other brands: 3 months.
