Similar products
LaptopHP EliteBook 630 G11, Ultra 5 135U, 16GB, 512GB SSD, Тouchscreen, 13.3" IPS WUXGA 1920x1200
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
509.00 € / 995.52 BGN
LaptopHP EliteBook 830 G7, i7-10610U, 16GB, 1TB SSD, Touchscreen, 13.3" IPS Full HD 1920x1080
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
389.00 € / 760.82 BGN
359.00 € / 702.14 BGN
LaptopHP EliteBook 830 G7, i5-10310U, 16GB, 512GB SSD, Touchscreen, 13.3" IPS Full HD 1920x1080
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
339.00 € / 663.03 BGN
309.00 € / 604.35 BGN
LaptopHP EliteBook 830 G7, i5-10310U, 16GB, 512GB SSD, 13.3” IPS Full HD 1920x1080
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
319.00 € / 623.91 BGN
289.00 € / 565.23 BGN
ComputerApple iMac 27'' A1419 (Late 2015) Silver, i5-6500, 32GB, 24 SSD + 1TB HDD, Retina 5120x2880, Radeon R9 M390
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
449.00 € / 878.17 BGN
399.00 € / 780.38 BGN
SmartphoneSamsung Galaxy S23 5G 128GB Phantom Black
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
429.00 € / 839.05 BGN
329.00 € / 643.47 BGN
SmartphoneApple iPhone 13 128GB Midnight
- Good
- Refurbished
- Leasing
299.00 € / 584.79 BGN
249.00 € / 487.00 BGN
SmartphoneSamsung Galaxy S25 Ultra 5G 256GB Titanium Gray Like New Original box
- Like New
- Refurbished
- Leasing
799.00 € / 1562.71 BGN
779.00 € / 1523.59 BGN
| Model | ProBook 430 G1 |
| Class | Home and Office |
| Status | Like New |
| CPU | Intel Core i5-4200U (3M, 1.60 GHz, до 2.60 GHz) |
| RAM Memory | 8GB DDR3 |
| Data memory | 128GB SSD |
| Video Card | Intel HD Graphics 4400 |
| Display size | 13.3 inches (33.78 cm) |
| Display technology | LED |
| Resolution | 1366x768 HD |
| Front camera | Yes |
| Audio | High Definition Audio |
| LAN | 10/100/1000 ethernet RJ 45 port |
| Interfaces | VGA, HDMI, USB 2.0, USB 3.0, |
| Card reader | Yes |
| Manufacturer | HP |
Photos of the refurbished products are exemplary of the model.
Available for purchase online or physically at our showrooms - Sofia, Pleven, Ruse, Varna.
Condition refurbishedwith 6 (optional 12) months warranty from HOP.BG
Out of stock
Hop.bg has both new and used equipment. In order to be as useful and honest as possible to our customers, we divide the products in our store into 2 categories according to the type of equipment. They are:
- New
Brand new device, sealed in its original packaging, with all factory accessories included.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Like New
Looks almost identical to a brand-new product – no or minimal signs of previous use.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Excellent (Grade A)
Lightly used with almost unnoticeable signs of wear. Works flawlessly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Very Good (Grade B)
Moderate signs of use (small scratches), but 100% reliable and functional.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Good (Grades BC, C, C-)
Visible signs of use (scratches, marks), but fully operational and budget-friendly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
Yes, all products in Hop.bg have a warranty that is different for the respective categories and brands.
- Renovated products category Printers, Smartphones, Tablets - 6 months
- Renovated products from the categories Computers, Laptops, Workstations - 6 months with the possibility of extension up to 12 months.
- Renovated products Apple, monitors and unpacked products category Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 12 months
- New products from the categories Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 24 months
Battery warranty period:
- For new laptops: 6 months;
- For used (renovated) laptops: 6 months;
- For used (renovated) Apple mobile phones / tablets: 6 months;
- For used (renovated) mobile phones / tablets of other brands: 3 months.
