Similar products
LaptopApple MacBook Pro A1398 (Mid 2015) Silver, i7-4870HQ, 16GB, 512GB SSD, 15.4'' Retina 2880x1800, R9 M370X
- Good
- Refurbished
- Leasing
249.00 € / 487.00 BGN
LaptopApple MacBook Pro A1398 (2014) Silver, i7-4770HQ, 16GB, 256GB SSD, 15.4'' Retina 2880x1800
- Good
- Refurbished
- Leasing
229.00 € / 447.89 BGN
SmartphoneApple iPhone 14 128GB Starlight
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
349.00 € / 682.58 BGN
329.00 € / 643.47 BGN
LaptopApple MacBook Pro A2442 (2021) Space Gray, Apple M1 Pro, 16GB, 1TB SSD, 14.2' Liquid Retina 3024x1964
- Good
- Refurbished
- Leasing
779.00 € / 1523.59 BGN
729.00 € / 1425.80 BGN
TabletApple iPad 10.2 7th Gen A2197 (2019) 32GB Wi-Fi Space Gray
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
149.00 € / 291.42 BGN
139.00 € / 271.86 BGN
LaptopApple MacBook Pro A2485 (2021) Space Gray, Apple M1 Pro, 16GB, 512GB SSD, 16'' Liquid Retina XDR 3456x2234
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
1049.00 € / 2051.67 BGN
999.00 € / 1953.87 BGN
| Model | A1398 |
| Status | Exelent |
| CPU | Intel Core i7-4850HQ (6M Cache, up to 3.50 GHz) |
| RAM Memory | 16GB DDR3 @ 1600MHz |
| Data memory | 512GB SSD |
| Video Card | Intel Iris 5200 Pro + NVIDIA GeForce GT 750M |
| Display size | 15.4'' inches (39.17sm) |
| Display technology | LED backlight |
| Resolution | 2880 x 1800 pixels |
| Front camera | 720p FaceTime HD webcam |
| Audio | High Definition Audio |
| LAN | 10/100/1000 ethernet RJ 45 port |
| WIFI | WiFi 802.11ac |
| Interfaces | HDMI, 2xUSB 3, 2xThunderbolt 2, |
| Card reader | SDXC card |
| Bluetooth | Bluetooth 4.0 |
| Color | grey |
| Manufacturer | Apple |
Out of stock
Hop.bg has both new and used equipment. In order to be as useful and honest as possible to our customers, we divide the products in our store into 2 categories according to the type of equipment. They are:
- New
Brand new device, sealed in its original packaging, with all factory accessories included.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Like New
Looks almost identical to a brand-new product – no or minimal signs of previous use.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Excellent (Grade A)
Lightly used with almost unnoticeable signs of wear. Works flawlessly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Very Good (Grade B)
Moderate signs of use (small scratches), but 100% reliable and functional.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Good (Grades BC, C, C-)
Visible signs of use (scratches, marks), but fully operational and budget-friendly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
Yes, all products in Hop.bg have a warranty that is different for the respective categories and brands.
- Renovated products category Printers, Smartphones, Tablets - 6 months
- Renovated products from the categories Computers, Laptops, Workstations - 6 months with the possibility of extension up to 12 months.
- Renovated products Apple, monitors and unpacked products category Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 12 months
- New products from the categories Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 24 months
Battery warranty period:
- For new laptops: 6 months;
- For used (renovated) laptops: 6 months;
- For used (renovated) Apple mobile phones / tablets: 6 months;
- For used (renovated) mobile phones / tablets of other brands: 3 months.
