LaptopApple MacBook Pro A2251 (2020) Space Gray Intel® Core™ i7-1068NG7, 32GB DDR4, 1TB SSD, Retina 2560 x 1600
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
579.00 € / 1132.43 BGN
529.00 € / 1034.63 BGN
Mobile workstationLenovo Thinkpad P1 Gen 3, i7-10750H, 32GB, 1TB SSD, 15.6" IPS Full UHD 3840x2160
- Good
- Refurbished
- Leasing
619.00 € / 1210.66 BGN
557.00 € / 1089.40 BGN
LaptopHP ProBook 640 G10, i5-1345U, 16GB, 512GB SSD, Touchscreen, 14" IPS Full HD 1920x1080
- Good
- Refurbished
- Leasing
539.00 € / 1054.19 BGN
485.00 € / 948.58 BGN
LaptopMicrosoft Surface 5 1951, i7-1265U, 16GB, 512GB SSD, 13.5'' Touchscreen IPS 2256 x 1504
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
739.00 € / 1445.36 BGN
665.00 € / 1300.63 BGN
LaptopDell Latitude 5430 RUGGED, i5-1145G7, 16GB, 512GB SSD, Touchscreen, 14'' IPS Full HD 1920x1080 with keyboard
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
1249.00 € / 2442.83 BGN
1124.00 € / 2198.35 BGN
| Model | Elitebook 8460p |
| Class | business |
| Status | Excellent |
| CPU | Intel® Core™ i5-2520M Processor 3M Cache, up to 3.20 GHz |
| Chipset | Mobile Intel QM67 Express |
| RAM Memory | 4GB DDR3 |
| Data memory | 250GB SATA |
| Video Card | Intel® HD Graphics 3000 |
| Display size | 14.00'' (35.60cm) |
| Display technology | LED backlight |
| Front camera | No |
| Audio | High Definition Audio |
| Optical drive | Yes |
| LAN | 10/100/1000 ethernet RJ 45 port |
| WIFI | WiFi 802.11 a/b/g/n |
| Interfaces | VGA, USB 3, USB 2, FireWire port, DispalyPort |
| Manufacturer | HP |
Used but refurbished HP EliteBook 8460p laptop.
Designed to withstand the challenges of any business trip.
Equipped with Intel Core i5 processor, second generation, 4GB DDR3 fast memory, integrated graphics adapter and 250GB storage for storage.
Elegant EliteBook 8460p Keyboard is a black matt finish, wonderfully crafted and sturdy under pressure. All this contributes to a pleasant and comfortable writing.
A white LED is integrated at the top of the display to illuminate the keypad. The trackpad is among the finest, with a smooth finish that allows your fingers to glide effortlessly.
A set of right and left buttons are located at the top of the touchpad, the upper pair is designed to be used with the trackpad located in the middle of the keyboard.
Let's not forget that it also has a docking station slot, which is an option for expanding the operations you can make - a connection to a screen, more USB ports and more.
The photos of the refurbished products are model examples.
It is offered for purchase online or physically in our showrooms - Sofia, Pleven, Rousse, Varna.
Condition REFUBISHED with 6 + 6 months warranty from HOP.BG
Hop.bg has both new and used equipment. In order to be as useful and honest as possible to our customers, we divide the products in our store into 2 categories according to the type of equipment. They are:
- New
Brand new device, sealed in its original packaging, with all factory accessories included.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Like New
Looks almost identical to a brand-new product – no or minimal signs of previous use.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Excellent (Grade A)
Lightly used with almost unnoticeable signs of wear. Works flawlessly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Very Good (Grade B)
Moderate signs of use (small scratches), but 100% reliable and functional.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Good (Grades BC, C, C-)
Visible signs of use (scratches, marks), but fully operational and budget-friendly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
Yes, all products in Hop.bg have a warranty that is different for the respective categories and brands.
- Renovated products category Printers, Smartphones, Tablets - 6 months
- Renovated products from the categories Computers, Laptops, Workstations - 6 months with the possibility of extension up to 12 months.
- Renovated products Apple, monitors and unpacked products category Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 12 months
- New products from the categories Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 24 months
Battery warranty period:
- For new laptops: 6 months;
- For used (renovated) laptops: 6 months;
- For used (renovated) Apple mobile phones / tablets: 6 months;
- For used (renovated) mobile phones / tablets of other brands: 3 months.
LaptopHP ProBook 640 G10, i5-1345U, 16GB, 512GB SSD, Touchscreen, 14" IPS Full HD 1920x1080
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
629.00 € / 1230.22 BGN
566.00 € / 1107.00 BGN
MonitorLenovo ThinkVision P27Q-10, 27" IPS Quad HD 2560x1440
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
149.00 € / 291.42 BGN
134.00 € / 262.08 BGN
LaptopHP ProBook 650 G8, i3-1115G4, 16GB, 256GB SSD, 15.6" IPS Full HD 1920x1080
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
389.00 € / 760.82 BGN
350.00 € / 684.54 BGN
ComputerHP ProDesk 600 G3 SFF, i5-6500, 8GB, 128GB SSD
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
109.00 € / 213.19 BGN
98.00 € / 191.67 BGN
LaptopHP EliteBook x360 1040 G8 Like New, i5-1145G7, 16GB, 256GB SSD, Touchscreen 14'' IPS Full HD 1920x1080
- Like New
- Refurbished
- Leasing
539.00 € / 1054.19 BGN
485.00 € / 948.58 BGN




