WorkstationDell Precision 7820 Tower, 2x Silver 4112, 32GB, 2TB HDD, Radeon Pro WX 5100
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
1129.00 € / 2208.13 BGN
1016.00 € / 1987.12 BGN
LaptopHP ProBook 650 G8, i5-1135G7, 16GB, 256GB SSD, 15.6" IPS Full HD 1920x1080
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
389.00 € / 760.82 BGN
350.00 € / 684.54 BGN
MonitorHP ZR2330w, 23" IPS Full HD 1920x1080
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
69.00 € / 134.95 BGN
62.00 € / 121.26 BGN
SmartphoneApple iPhone 15 Pro 128GB Black Titanium
- Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
599.00 € / 1171.54 BGN
549.00 € / 1073.75 BGN
MonitorSamsung S24C650
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
79.00 € / 154.51 BGN
71.00 € / 138.86 BGN
| Status | Excellent |
| CPU | Intel Core i5-3340 (6M Cache, up to 3.30 GHz) |
| RAM Memory | 4GB DDR3 |
| Data memory | 320GB SATA |
| Video Card | Intel® HD Graphics 4000 |
| Display size | 15.60'' (39.60cm) |
| Display technology | LED backlight |
| Audio | High Definition Audio |
| LAN | 10/100/1000 ethernet RJ 45 port |
| WIFI | WiFi 802.11 a/b/g/n |
| Interfaces | VGA, FireWire, 3xUSB 2, 2xUSB 3, DisplayPort, eSata |
| Card reader | MMCplus, MultiMediaCard, SD Memory Card, SDHC Memory Card, SDXC Memory Card |
| Manufacturer | HP |
Hop.bg has both new and used equipment. In order to be as useful and honest as possible to our customers, we divide the products in our store into 2 categories according to the type of equipment. They are:
- New
Brand new device, sealed in its original packaging, with all factory accessories included.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Like New
Looks almost identical to a brand-new product – no or minimal signs of previous use.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Excellent (Grade A)
Lightly used with almost unnoticeable signs of wear. Works flawlessly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Very Good (Grade B)
Moderate signs of use (small scratches), but 100% reliable and functional.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Good (Grades BC, C, C-)
Visible signs of use (scratches, marks), but fully operational and budget-friendly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
Yes, all products in Hop.bg have a warranty that is different for the respective categories and brands.
- Renovated products category Printers, Smartphones, Tablets - 6 months
- Renovated products from the categories Computers, Laptops, Workstations - 6 months with the possibility of extension up to 12 months.
- Renovated products Apple, monitors and unpacked products category Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 12 months
- New products from the categories Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 24 months
Battery warranty period:
- For new laptops: 6 months;
- For used (renovated) laptops: 6 months;
- For used (renovated) Apple mobile phones / tablets: 6 months;
- For used (renovated) mobile phones / tablets of other brands: 3 months.
ComputerDell OptiPlex 3060 USFF, i5-8500T, 16GB, 256GB SSD, Win 11 Home
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
229.00 € / 447.89 BGN
206.00 € / 402.90 BGN
Mobile workstationLenovo ThinkPad P15 Gen 2, i7-11800H, 32GB, 512GB SSD, 15.6" IPS Full HD 1920x1080, Quadro T1200
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
759.00 € / 1484.47 BGN
683.00 € / 1335.83 BGN
ComputerApple iMac 27" A1419 (Late 2015) Silver, i5-7500, 16GB, 28GB SSD+1TB HDD, Retina 5120x2880, Radeon Pro 570
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
479.00 € / 936.84 BGN
369.00 € / 721.70 BGN
MonitorDell UltraSharp U2415B, 24" IPS WUXGA 1920x1200
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
109.00 € / 213.19 BGN
98.00 € / 191.67 BGN
LaptopHP EliteBook 850 G8, i7-1185G7, 16GB, 512GB SSD, 15.6" IPS Full HD 1920x1080
- Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
439.00 € / 858.61 BGN
395.00 € / 772.55 BGN




