Similar products
Mobile workstationHP ZBook Fury 15 G7, i7-10750H, 16GB, 1TB HDD, 15.6" IPS Full HD 1920x1080, Quadro T1000
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
639.00 € / 1249.78 BGN
Mobile WorkstationHP Zbook Power G8, i7-11800H, 32GB, 1TB SSD, 15.6" IPS Full HD 1920x1080, Quadro T1200
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
879.00 € / 1719.17 BGN
Mobile workstationHP ZBook Fury 15 G8, i7-11850H, 32GB, 512GB SSD, 15.6'' IPS Full HD 1920x1080, RTX A2000
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
859.00 € / 1680.06 BGN
Mobile workstationHP ZBook Fury 15 G7, i7-10750H, 32GB, 256GB SSD, 15.6" IPS Full HD 1920x1080, Quadro P1000
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
659.00 € / 1288.89 BGN
Mobile workstationDell Precision 3520, E3-1505M v6, 32GB, 512GB SSD, 15.6'' IPS Full HD 1920x1080, Quadro M620
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
389.00 € / 760.82 BGN
LaptopHP EliteBook 830 G8, i7-1185G7, 32GB, 1TB SSD, Touchscreen, 13.3" IPS Full HD 1920x1080
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
399.00 € / 780.38 BGN
369.00 € / 721.70 BGN
LaptopApple MacBook Pro A2442 (2021) Space Gray, M1 Pro, 16GB, 512GB SSD, 14.2'' Liquid Retina 3024x1964
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
849.00 € / 1660.50 BGN
799.00 € / 1562.71 BGN
ComputerApple iMac 27'' A1419 (Late 2015) Silver, i5-6500, 32GB, 24 SSD + 1TB HDD, Retina 5120x2880, Radeon R9 M390
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
449.00 € / 878.17 BGN
399.00 € / 780.38 BGN
LaptopHP EliteBook 840 G8, i7-1185G7, 16GB, 1TB SSD, Touchscreen, 14" IPS Full HD 1920x1080
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
419.00 € / 819.49 BGN
389.00 € / 760.82 BGN
LaptopApple MacBook Pro A2485 (2021) Silver, Apple M1 Pro, 32GB, 512GB SSD, 16'' Liquid Retina XDR 3456x2234
- Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
969.00 € / 1895.20 BGN
899.00 € / 1758.29 BGN
| Model | EliteBook 8770w |
| Class | Mobile workstation |
| Status | Good |
| CPU | Intel Core i7-3520M (4M Cache, up to 3.60 GHz) |
| Chipset | Mobile Intel QM77 Express |
| RAM Memory | 16GB DDR3 @1333MHz |
| Data memory | 500GB @7200 RPM, 16MB cache, 3.0Gb/s |
| Video Card | nVidia Quadro K3000M 2GB GDDR5, 256bit, @654MHz |
| Display size | 17.30'' (43.94cm) |
| Display technology | LED backlight |
| Resolution | 1920 x 1080 pixels (Full HD) |
| Front camera | Integrated webcam |
| Audio | High Definition Audio |
| Optical drive | DVD±RW (±R DL) |
| LAN | 10/100/1000 ethernet RJ 45 port |
| WIFI | WiFi 802.11 a/b/g/n |
| Interfaces | VGA, D-SUB, 2xUSB 2, 3xUSB 3, DisplayPort, eSata, FireWire IEEE 1394 4pin |
| Card reader | SD/MMC card reader |
| Bluetooth | Bluetooth 4.0 |
| Color | dark grey |
| Manufacturer | HP |
Hop.bg has both new and used equipment. In order to be as useful and honest as possible to our customers, we divide the products in our store into 2 categories according to the type of equipment. They are:
- New
Brand new device, sealed in its original packaging, with all factory accessories included.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Like New
Looks almost identical to a brand-new product – no or minimal signs of previous use.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Excellent (Grade A)
Lightly used with almost unnoticeable signs of wear. Works flawlessly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Very Good (Grade B)
Moderate signs of use (small scratches), but 100% reliable and functional.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Good (Grades BC, C, C-)
Visible signs of use (scratches, marks), but fully operational and budget-friendly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
Yes, all products in Hop.bg have a warranty that is different for the respective categories and brands.
- Renovated products category Printers, Smartphones, Tablets - 6 months
- Renovated products from the categories Computers, Laptops, Workstations - 6 months with the possibility of extension up to 12 months.
- Renovated products Apple, monitors and unpacked products category Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 12 months
- New products from the categories Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 24 months
Battery warranty period:
- For new laptops: 6 months;
- For used (renovated) laptops: 6 months;
- For used (renovated) Apple mobile phones / tablets: 6 months;
- For used (renovated) mobile phones / tablets of other brands: 3 months.
SmartphoneApple iPhone SE (2022) 64GB Midnight
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
169.00 € / 330.54 BGN
149.00 € / 291.42 BGN
SmartphoneSamsung Galaxy S23 Ultra 5G 256GB Phantom Black
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
499.00 € / 975.96 BGN
449.00 € / 878.17 BGN
SmartphoneSamsung Galaxy S23 5G 128GB Phantom Black
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
429.00 € / 839.05 BGN
329.00 € / 643.47 BGN
LaptopApple MacBook Pro A2485 (2021) Space Gray, 32GB, 512 SSD, 16" Liquid Retina XDR 3456x2234
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
1049.00 € / 2051.67 BGN
999.00 € / 1953.87 BGN
LaptopHP EliteBook 840 G8, i5-1145G7, 16GB, 256GB SSD, 14" IPS Full HD 1920x1080
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
349.00 € / 682.58 BGN
319.00 € / 623.91 BGN
